Kokárda készítése
Kokárda Kellékek:
Eszközök:
|
Az elkészítés menete:
A szalag két végét cakkosra vágjuk úgy, hogy hogy hosszában ketté hajtjuk, majd egy kis háromszöget vágunk ki belőle.
Gondolatban három részre osztjuk a szalagot hosszában, majd a középső részt a zöld színnél fércöltéssel (föl - le - föl - le) végigvarrjuk. A cérnát szorosra húzzuk, hogy a középső rész egy háromnegyed kört tegyen ki, majd elvarrjuk.
A hátuljára apró biztosító tűt varrok, vagy tűzök.
Kicsi gyereknek még véletlenül se gombostűvel tűzzük a kokárdát, mert balesetveszélyes.
Tudtad-e?- A kokárda egy rózsa alakú szalagcsokor, amit eredetileg a katonák a kalapjuk csúcsára tűztek.
- A kokárdában, és a nemzeti lobogóban a piros az erőt, a fehér a hűséget, a zöld pedig a reményt jelképezi.
- A kokárda színeit mindig a közepétől kifele olvassuk. Így mi tulajdonképpen az olasz lobogót viseljük kokárdaként, mert a katonáinknak ez a sorrend anno jobban tetszett, mint a fordított. Mára már ez a megszokott és elterjedt hazánkban.
- Csak a magyar kokárda néz ki így, mint a fönti képen látható. A többinek nincs szára. Ezt is a magyarok találták ki. Alkotói logikai feladványt csempésztek a kokárdánkba. Ennek megfejtése a következő: A magyar (MAGHAR) szót ketté bontották (MAG-HAR), majd külön-külön értelmezték. MAG = kör, HAR = háromszög. Így a magyar kokárdában egy kört és egy háromszöget tettek egymás mellé a nemzeti színű szalagból úgy, hogy a háromszög egyik csúcsát és a kör középpontját összevarrták. Eredetileg a kokárda alsó szárának sem csipkézett széle volt, hanem háromszöget alkotva vágták egyenesre a két szárat.
Jó munkát kívánok!