2024. szeptember 08., vasárnap - Adrienn, Mária napja

mt

  • Toxoplazmózis

    Pocakkal » Panaszok

    cicaAz állatok fertőzött húst fogyasztva vagy a macska ürülékével érintkezve fertőződenek meg. A betegség anyáról magzatra is terjedhet. Embernél a fő fertőző forrás a rosszul átsütött húsok fogyasztása. A betegség általában enyhe formában jelentkezik. A világ népességének kb. egy harmada fertőzött valamilyen formában Toxoplasmával.
  • Hüvelygomba

    Pocakkal » Panaszok

    gombaA hüvelyi folyás a nők egyik leggyakoribb panasza, amely a gyermekkortól egészen az öregkorig előfordulhat. Különösen hajlamosak a fertőzésre a várandós anyák, a cukorbetegek, az antibiotikumot vagy magas hormontartalmú fogamzásgátló tablettát szedők és a legyengült immunrendszerű nők. Bővebb hüvelyváladékozás betegség nélkül, élettani körülmények között is jelentkezhet, de az esetek túlnyomó többségében fertőzés áll a panaszok hátterében.
  • Aranyér

    Pocakkal » Panaszok

    aranyérAz aranyér (nodus haemorrhoidalis, hemorrhoid) egy érköteg, mely a végbélnyálkahártya alatt található. A szabályos végbélműködéshez, a széklet tartásához, illetve a megfelelő széklet ürítési mechanizmushoz pótolhatatlan szerepe van ezen érhálózatnak, érpárnázottságnak. A végbél, illetve a végbélnyálkahártya finom ér- és ideghálózattal rendelkezik, szervezetünk egyik legérzékenyebb területe.
  • Egy alattomos betegség: a PCO szindróma

    Pocakkal » Panaszok

    Egy alattomos betegség: a PCO szindrómaA termékeny korú nők leggyakoribb hormonális megbetegedése a policystás ovárium (PCO) szindróma, amelynek jellemzően szerepe van a peteérés zavarára visszavezethető meddőségben is. A betegség minden tízedik nőt érint és nemcsak a teherbeesést gátolhatja, hanem hosszú távon komoly belgyógyászati és nőgyógyászati betegségeket okozhat. Az alábbiakban Dr. Kelemen Csaba, a Rózsakert Medical Center szülész-nőgyógyász szakorvosa ismerteti a PCO szindrómával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.
  • Fogínygyulladás

    Pocakkal » Panaszok

    fogA duzzadt, begyulladt, gyakran vérző íny a terhesség második harmadának tipikus jelensége, amely részben a hormonális változásokhoz köthető. A hormonok hatása azért érződik a fogínyen is, mert ez a rész tele van hajszálerekkel. Ezeknek a piciny csövecskéknek a fala elvékonyodik, és a folyadék a szövetbe kerül. A folyadék jelenléte okozza a duzzadt érzést, amely miatt a fájó részek gyakran véreznek is.
  • Terhességmegszakítás

    Pocakkal » Panaszok

    poszterA hippokratészi orvosi esküben foglaltak már 2500 évvel ezelőtt feltételezték, hogy a magzat önállóan fejlődő emberi lény, s nem az anyai test része. Ezt a XX. században a genetika, a méhen belüli magzati felvételek, az elhalt magzatok vizsgálata igazolta.
  • Vetélés

    Pocakkal » Panaszok

    együttA vetélés (latinul abortus spontaneus) az emberi megtermékenyített petesejtnek elhajtása idő előtt az anya méhéből. Megkülönböztetésül a koraszüléstől, vetélésnek nevezik az idő előtt való megszületést embernél akkor, ha az a terhesség 20. hetéig következik be, amikor rendszerint nem életre való még a magzat. Míg a 20. héttől fogva, vagy 500 gramm súly felett a korán született gyermek kellő gondozással többnyire életben tartható.
  • A vetélés leggyakoribb okai

    Pocakkal » Panaszok

    egyedülA vetélés, vagyis az abortusz a megtermékenyített petesejt anyaméhből való idő előtti elhajtása, ami a terhesség 24 .hete előtt bármikor megtörténhet, tehát nem születik élő magzat. A szülész-nőgyógyász szakértők számos olyan rizikófaktort tartanak számon, amelyek vetélést idéznek elő. Mindenekelőtt tisztában kell lennünk azzal, hogy a vetélésnek két formáját különböztetjük meg egymástól: spontán- és művi vetélést.
  • Endometriózis

    Pocakkal » Panaszok

    méhAz endometriózis olyan betegség, melyben a (normális esetben csak a méh belső felszínén található) méhnyálkahártya-szövet a méh üregén kívül is megtalálható. A név az "endometrium" szóból származik, amely a méh belső felszínét borító szövet. A méhnyálkahártya minden hónapban a menstruációs ciklus során felépül és leválik.
  • Lábápolás várandósan

    Pocakkal » Panaszok

    lábA babavárás szinte minden testrészünkre nézve hoz változásokat, mért pont a lábunk lenne kivétel? Hiszen éppen a lábra jelent majd jelentős terhelést az egyre növekvő súlyunk. A következőkben néhány jótanács, miként ápolhatjuk, óvhatjuk lábainkat a terhesség alatt.
  • Visszeres a lábam, mit tegyek?

    Pocakkal » Panaszok

    lábVisszér. E szó hallatán legtöbben az estére bedagadó lábakra, nehézkes járásra és megdagadt vénákra gondolnak. Jól lehet a visszér és a visszeresség nem egy és ugyanaz. Előbbi az ér neve, utóbbi annak megbetegedése. Egy egészséges láb visszereiben az egészséges áramlás mindig felfelé, a szív irányába történik. A vér visszaáramlását a vénában található billentyűk akadályozzák meg.
  • Aludni pocakkal

    Pocakkal » Panaszok

    pocakDerekunk kímélése érdekében már jó előre érdemes beszereznünk az úgynevezett szoptatós párnát. Ezek a párnák apró műanyag gyöngyökkel vagy természetes alapanyaggal, pl. tönkölypelyvával vannak megtöltve. Az apró szemcsés töltet felveszi a test formáját, és megtartja azt, így nem süpped bele a kisbaba, miközben szopizik. Ez a tulajdonság hasznos lehet a pocak alátámasztásakor is. A szemcsék között a levegő szabadon cirkulál, ezért nem izzad bele a rajta fekvő.

  • PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?

Adaptive Media