2024. szeptember 19., csütörtök - Vilhelmina napja

mt

  • Játékok az egyensúly fejlesztésére (vesztibuláris fejlesztés)

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    Játékok, feladatok az egyensúly fejlesztéséreRengeteget olvastam, tanultam, hallgattam mások véleményét, és sokat tapasztaltam, és ezek alapján azt gondolom, hogy az egyensúlyozás, az egyensúly megtalálása, visszaszerzése, az egyik legfontosabb kompetencia amellyel egy gyermeknek rendelkeznie kell. Erre nem csak az óvodai és iskolai tanulási tevékenysége során van szüksége, hanem a hétköznapi életben is nehezen boldogul nélküle. Mozgása ügyetlennek tűnhet, elesik, elszédül, leesik mindenről, mindent leejt, kiborít egyensúly hiányában.
  • Játékok malomtáblán

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    Játékok malomtáblánA malomtáblán malomfigurákkal nem csak a hagyományos szabályok szerint játszhatunk. Íme néhány játékötlet, amit kisebbekkel, nagyobbakkal is elkezdhetünk. Betűkirakó: nagyobbakkal, akik már ismerik a betűket, játszhatjuk. A malomtáblára a figurákból betűket formázunk. Nekik pedig fel kell ismerni a betűt.
  • Árnyékfogócska

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    ÁrnyékfogócskaSzép napsütéses idő kell ehhez az árnyjátékhoz is, amikor jól látszik a földön az árnyékunk. A gyerkőcnek rá kell lépnie valamelyik árnyék testrészünkre, nekünk pedig meg kell próbálnunk kitérni előle. Szerepcserével is játsszuk! Jól jön ez a játék egy hosszabb séta vége felé is, amikor már picit elfáradt a manónk, és nincs kedve tovább menni.
  • Játék a kezekkel, ujjakkal 3.

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    kezekKő, papír, olló: Ezt a jól ismert játékot se hagyjuk ki a sorból. Nem kell még a szabályok szerint játszanunk ezt a gyerekekkel, mert a kicsik még nem fogják érteni. Kezdetben elég csak annyi, hogy elmutogatjuk a három tárgyat. Tehát: = ökölben a kéz, papír = nyitott tenyér, ujjak összezárva, olló = szétnyitott mutató és középső ujj. Ismételjük egymás után a szavakat, miközben mutogatjuk. Amikor már jól megy, folyamodjuk egy kis cselhez, és mondjuk más sorrendben a szavakat.
  • Amőba játék

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    Amőba játékA játékot egyszerre 2 játékos játssza. Az egyik "x"-et a másik "o"-t  rajzol. Felváltva rajzolják a saját jeleiket a már meglévők mellé. A cél, hogy függőlegesen, vízszintesen vagy átlósan hármat elhelyezzen a játékos a saját jeléből, viszont oda kell figyelni az ellenfélre is, és meg kell őt akadályozni abban, hogy elérje célját. Az nyer, aki először kirakja a 3 jelet. Haladók akár 5 jeles változattal is játszatnak.
  • Játékok várakozáshoz 1.

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    kezekVan az úgy, hogy épp semmilyen játék nincs nálunk, de mint tudjuk nem is kell mindig kellék ahhoz, hogy egy jót játszunk a gyerekekkel. Az is elég ha mi ott vagyunk egymásnak. Számos olyan játék van, amely nem igényel tárgyi eszközöket. Ilyenekből következik most néhány.
  • Zsebszörnyek saját kezűleg

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    ZsebszörnyekA legjobb ebben a szörnyikében, hogy teljesen a gyermek fantáziájára lehet hagyatkozni. Megmutatsz neki egyet, hogy milyet lehet csinálni, és onnan hátradőlve figyelheted hogyan alkot. Mi úgy csináltuk, hogy a gyerekek kiszabták, megtervezték, kitalálták, kivágták összeállították, én pedig varrógéppel gyorsan összevarrtam.
  • Mindig másképp - labdajáték

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    Mindig másképp  - labdajáték Álljunk egymással szembe, vagy ha többen vagyunk, akkor álljunk körbe. Gurítsuk vagy dobjuk a labdát a társunknak más-más testhelyzetben. Például terpeszállásban vagy egy lábon állva, páros lábon egy helyben ugrálva, guggolva, földön ülve, nyelvet kidugva, stb. Lehetőleg minél mulatságosabb pózokban. A játszótársunknak el kell kapnia a labdát, miközben ő is ugyanabban a testhelyzetben van. Némi elmozdulás persze megengedett a kisebbeknek a labda elkapása érdekében.
  • Unaloműzés a homokozóban

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    HomokozóAki a játszótér mellett megfigyeli a játékok mellett bájcsevegő, mosolyogva csemetéjét irányítgató, homok sütit sütő anyukákat, arra gondolhat, hogy ez a nyugalom netovábbja, "ezt én is elviselném", és biztosan nem gondol bele, mekkora kreativitást, állandó új ötleteket igényel például a homok süti sütése is. Összeszedek nektek néhány ötletet, hogy ne unatkozzatok annyira a homokozóban a csöppség mellett.
  • Játék a zoknikkal

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    zokniA krokodilok éppen a napon sütkéreznek. A fölöttük átívelő hídról valaki véletlenül beejt a krokók közé valami - számára értékes - dolgot. Úgy kell kihoznia azt a valamit a krokók közül, hogy egy hüllőre se lépjen rá. Vagyis zoknikat teszünk a földre (ezek lesznek a veszélyes krokók), akkora távolságban egymástól, hogy gyermekünk lábfeje épp elférjen közöttük. Bedobunk a zoknik közé egy babzsákot vagy egy kispárnát, de pici labda is megfelel, ha nem gurítjuk messzire.
  • Játék a lufikkal

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    lufiFújjunk fel léggömböket, ha lehet, szerezzünk be különböző nagyságú és formájú lufikat, és adjunk a gyerekek kezébe filctollat (jó, ha van olyan filctollunk, amelynek nyoma mosással eltávolítható a ruhából, ha nincs ilyen, akkor adjunk a manókra olyan rucit amit nem sajnálunk). Hagyjuk, had díszítsék ki a lufikat kedvük szerint. Persze mi is kreatívkodjunk velük együtt. Rajzoljunk rá szemet, orrot, nevetős szájat, a "fejére" pedig ragaszthatunk színes szalagokat.
  • Kerti kuckó lepedőből

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    Kerti kuckóMelyik gyerek ne szeretne elbújni és játszani egy kis kuckóba, ami lehet otthon például az aszal alatt amit leterítünk egy nagy takaróval, vagy párnákkal esetleg leporelló könyvekkel elkerített szoba szegletben? Hasonlóan egyszerű játszóhelyet készíthetünk a gyerekeknek nyáron az udvaron vagy a kertben. A szobai kis sátor nem igazán alkalmas erre a célra, mert hamar átmelegszik, és inkább szauna lesz mintsem kellemes játszóhely.

  • PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?

Adaptive Media