2024. december 09., hétfő - Natália napja

mt

  • Szójátékok 1.

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    kölökA szavakkal, mondatokkal való játék nem csak érdekesebbé teheti a várakozás, utazás, téli esték perceit, de fejlesztően hat gyermekünk szókincsére, emlékezetére, figyelmére is. Szógyűjtés: Gyűjtsünk szavakat különböző főfogalmakhoz! Kiválasztunk egy tetszés szerinti főfogalmat, pl. gyümölcsök. Az, aki a játékot kezdi, azt mondja : ’Elutazok. Felszállok a vonatra, viszek magammal almát. A gyerkőcnek mondania kell egy másik, ebbe a fogalomkörbe tartozó dolgot, tehát egy másik gyümölcsnevet.
  • Hol csörög a vekker?

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    óraBeállítjuk az órát, hogy 1 perc elteltével csörögjön. Piciknek, akik már tudnak ülni, mászni, kúszni, először megmutatjuk az szerkentyűt, had ismerkedjenek meg vele. Csörgessük is meg, nehogy féljenek a hangjától. Majd az összebarátkozás után beállítjuk az órát úgy, hogy 1 perc elteltével csörögjön. Ezután anélkül, hogy a baba látná letakarjuk egy kis takaróval.
  • Játék zseblámpával III.

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    lámpaKészítsük a gyerekekkel együtt. Vegyünk egy kisebb méretű papírzacskót. Díszítéssel, festéssel, rajzolással készítsünk belőle különböző figurákat (katicabogár, pillangó, bohóc, robot, tündér, stb.) Vághatunk rá szemeket, mosolygó szájat. A kivágott részeket lyukasan is hagyhatjuk, vagy a zacskó belsejében más színű, vékony papírral befedjük.
  • Játék zseblámpával II.

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    szivárványTöltsünk meg vízzel egy szelesebb szájú üveget, vagy poharat. Állítsunk bele ferdén egy tükröt. Tegyük egy asztalra, vagy székre a szobában, ahol szivárványt akarunk lesni, és kapcsoljuk le a villanyt. Világítsuk meg a pohár tükrös oldalát! Pillantsunk a hatunk mögé a falra, és ámuldozzunk, gyönyörködjünk a csodálatos színekben pompázó szivárványban. Ha elsőre nem sikerülne, világítsunk a tükörre különböző szögekből, vagy igazgassuk meg a tükröt a pohárban.
  • Tangram libák

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    Tangram libákA tangram egy ősi kínai játék. Számtalan legenda fűződik hozzá. A legenda szerint eredetileg jóslásra is használták, de díszítőelemként is jól funkcionált. A játék lehetőségét díszítés közben fedezték föl benne. Többféle alakzatot ismerünk, használunk. Van négyzetes, téglalap alakú, szív, kör és tojás alakú tangram is. Mi most a téglalap alakút fogjuk használni.
  • Játék zseblámpával I.

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    lámpaGyerekkorom egyik bizsergetően izgalmas élménye volt az, amikor esténként nagy ritkán áramszünet lett. A hirtelen ránk szakadt sötétségben mi, gyerekek nevetve-sikítva ugrottunk talpra, botladoztunk a hangok irányába, kerestük egymást. Ki tudja, hogy miért, de valahogy ilyenkor soha nem tálaltuk meg rögtön a gyertyát vagy a zseblámpát. Ha pedig megkerült végre, kezdődhetett a móka.
  • Kosárdobálás babzsákkal

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    Kosárdobálás babzsákkalA papírkosarat tegyük a földre, majd tőle 2 méterre ragasszunk egy csíkot a szintén a földre. Ide fognak állni a gyerekek. A csík ragasztásához legalkalmasabb a festékboltokban kapható ragasztószalag, mert az nyom nélkül, könnyedén eltávolítható. Ha szabadban játszunk, akkor egy krétával a betonra is rajzolhatjuk a vonalat.
  • Őszi kirakók

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    puzzleA türelem, kitartás, memória, figyelem és finommechanika egyidejű fejlesztésére az egyik legjobb dolog a puzzle. Minden gyerek életkori sajátosságait figyelembe véve megtalálhatjuk a boltokban a neki legmegfelelőbb mintájú, formájú, nagyságú és darabszámú kirakót.  Most arra biztatnálak Titeket, hogy ne a játéküzlet polcairól vadásszátok le a drágábbnál-drágább játékokat, hanem próbáljatok meg otthon, együtt kirakót gyártani. Nem kell hozzá semmi extra, csak egy kartonlap és egy kép.
  • Játékok az egyensúly fejlesztésére (vesztibuláris fejlesztés)

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    Játékok, feladatok az egyensúly fejlesztéséreRengeteget olvastam, tanultam, hallgattam mások véleményét, és sokat tapasztaltam, és ezek alapján azt gondolom, hogy az egyensúlyozás, az egyensúly megtalálása, visszaszerzése, az egyik legfontosabb kompetencia amellyel egy gyermeknek rendelkeznie kell. Erre nem csak az óvodai és iskolai tanulási tevékenysége során van szüksége, hanem a hétköznapi életben is nehezen boldogul nélküle. Mozgása ügyetlennek tűnhet, elesik, elszédül, leesik mindenről, mindent leejt, kiborít egyensúly hiányában.
  • Játékok malomtáblán

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    Játékok malomtáblánA malomtáblán malomfigurákkal nem csak a hagyományos szabályok szerint játszhatunk. Íme néhány játékötlet, amit kisebbekkel, nagyobbakkal is elkezdhetünk. Betűkirakó: nagyobbakkal, akik már ismerik a betűket, játszhatjuk. A malomtáblára a figurákból betűket formázunk. Nekik pedig fel kell ismerni a betűt.
  • Árnyékfogócska

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    ÁrnyékfogócskaSzép napsütéses idő kell ehhez az árnyjátékhoz is, amikor jól látszik a földön az árnyékunk. A gyerkőcnek rá kell lépnie valamelyik árnyék testrészünkre, nekünk pedig meg kell próbálnunk kitérni előle. Szerepcserével is játsszuk! Jól jön ez a játék egy hosszabb séta vége felé is, amikor már picit elfáradt a manónk, és nincs kedve tovább menni.
  • Játék a kezekkel, ujjakkal 3.

    Kisgyerekkel » Gyerekjátékok

    kezekKő, papír, olló: Ezt a jól ismert játékot se hagyjuk ki a sorból. Nem kell még a szabályok szerint játszanunk ezt a gyerekekkel, mert a kicsik még nem fogják érteni. Kezdetben elég csak annyi, hogy elmutogatjuk a három tárgyat. Tehát: = ökölben a kéz, papír = nyitott tenyér, ujjak összezárva, olló = szétnyitott mutató és középső ujj. Ismételjük egymás után a szavakat, miközben mutogatjuk. Amikor már jól megy, folyamodjuk egy kis cselhez, és mondjuk más sorrendben a szavakat.

  • PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?

Adaptive Media