-
Tuti fiú! Vagy mégsem?
Pocakkal » Előkészületek
Nagyon sok módszer létezik arra, hogy a születendő baba nemét meghatározzák. Az első, és leghitelesebb ebben a sorban a 4D ultrahang, hiszen ha a saját szemünkkel látjuk, attól talán nem kell jobb bizonyíték. A sima ultrahangra is sokan esküsznek, de nekem az első terhességem során nem igazán jött be. Gyönyörű, rózsaszínű babaszobába vártuk haza első szülött, drága, kicsi fiacskámat.
-
Terhesen utazni
Pocakkal » Előkészületek
Ha éppen várandós vagy, de szeretnél utazni, akár közelre, akár távolra, mindenképp érdemes átgondolni az utazás apró részleteit, esetleg egyeztetni a terhesgondozást végző orvossal, hogy mit szól a dologhoz. Ezen fölül persze vannak olyan dolgok, amelyek biztonságosabbá teszik az utadat várandós szempontból is. Túl korai? Az első 12 hétben, amikor a vetélés kockázata magasabb, mint a várandósság többi hetében, még lehet, hogy jobb nem kockáztatni, érdemesebb inkább a hosszú utakat későbbre halasztani.
-
Fejlesztés a pocakban
Pocakkal » Előkészületek
Már a magzati lét során lehetőségünk van a pocaklakó igen korai fejlesztésére. Sokan nem is gondolnák, hogy ennek milyen fontos szerepe van a gyermek későbbi élete során. Azok a gyermekek ugyanis, akikkel már a fogantatást követően, de még szülés előtt játszott, foglalkozott az anyuka, sokkal fejlettebb idegrendszerrel születnek, nyitottabbak a világ dolgaira, és később a tanulási folyamatok során is jobban teljesíthetnek.
-
Gyermekvállalás félelmekkel: a nők és az anyagiak döntenek?
Pocakkal » Előkészületek
A Generali Biztosító kutatást végzett külön-külön a fiatal férfiak és nők körében, hogy feltérképezze a magyarok gyermekvállalással kapcsolatos véleményeit és terveit. Úgy tűnik, a férfiak szerint a gyermek születéséről kizárólag a nő dönt, noha a megkérdezett férfiak többsége érettnek érzi magát az apaságra. A spontán női reakcióknál ugyanakkor az ijedség és a félelem listája hosszabb, mint a boldogságé: a nők anyaságtól való félelmét, a gyermekvállalás halogatását vagy elutasítását elsősorban az anyagiak befolyásolják.
-
A koraszülés veszélye időben felismerhető
Pocakkal » Előkészületek
A terhesség során a szülők egyik rémálma, hogy kisbabájuk túl korán jön világra, emiatt élete veszélyben foroghat, vagy maradandó károsodása lehet. Sajnos hazánkban a koraszülés diagnosztizálásának és kezelésének gyakorlata messze a világszínvonal alatt van. Nem lehet ugyan teljes biztonsággal megelőzni a koraszülést, de annak kockázatát időben fel lehet ismerni és hatásosan kezelni, ez pedig jelentősen növeli a kisbaba életkilátásait.
-
Fiú vagy lány?
Pocakkal » Előkészületek
Sokszor hallok olyan jótanácsot, hogy mivel két fiam van, szüljek még egyet, hátha lány lesz. És? Akkor lesz teljes az életem? Ha úgy döntünk, hogy szeretnénk még egy gyereket, akkor nem egy kislányt szeretnék, hanem még egy gyereket. És nem azért, hogy lány legyen. Ha fiú lenne megint, akkor már nem is volt érdemes?
-
Gátmasszázs
Pocakkal » Előkészületek
Már a 34. terhességi héten érdemes beszerezni a masszázsolajokat, és fokozatosan próbálkozni a masszírozással. A gátterület dörzsölgetése, masszírozása szokatlan a bőrnek, az izmoknak, a rostoknak, és neked is, ezért eleinte kellemetlen is lehet. Fokozatosan csináld, minden nap kicsit előbbre jutsz, bátrabb leszel, és az utolsó néhány terhességi hét elegendő arra, hogy hozzászokjon a bőröd is az igénybevételhez, és Te is megtapasztald néhányszor azt a feszítő, égető érzést, amely a kis buksi megszületésével jár. Ezáltal nemcsak testileg, de lelkileg is felkészültebb leszel a szülésre.
-
Hogyan válasszunk babakocsit
Pocakkal » Előkészületek
Nem mindegy mekkora a kocsi önsúlya. Emelgessük az üzletben vagy kérdezzük meg a pontos súlyát és ezt is mérlegeljük az összehasonlítás során. Főleg azoknak számít, akik lift nélküli emeletes házban élnek, de a városi közlekedésben is számtalan helyzet adódik, amikor meg kell emelnünk a kocsit, járműre fel-leszálláskor, illetve aluljárók hosszú lépcsőin.
-
Étkezési tanácsok várandósok számára 3. rész
Pocakkal » Előkészületek
Gyakorlati tippek az étkezéshez: Az émelygés, valamint a vércukorszint ingadozásának orvoslására a kismama étkezzen sokszor, kisebb mennyiségeket! A rendszeres étkezés kiemelt fontosságú ebben az időszakban. Zöldség vagy gyümölcs minden étkezéskor legyen a tányéron! Ezek fogyasztása hozzásegíti a kismamát az elegendő élelmi rost-, vitamin- és ásványi anyag beviteléhez, valamint az immunrendszert is erősítő antioxidánsok fogyasztásához! Helyettesítse a köret adagjának felét zöldségekkel!
-
A méh és a méhlepény
Pocakkal » Előkészületek
Az emberi méh (latinul uterus), szűzies állapotban formára nézve némileg körtéhez hasonlítható; homokirányban lapult, körülbelül 1 centiméter vastag erős, rostos sima izomsejtekből alkotott fala van, mely az aránylag igen szűk méhüreget fogja közre. Megkülönböztetjük rajta a felfelé domboru méhfenéket, egy alsó keskenyebb részt méhnyak (collum uteri) és az ezek között fekvő méhtestet. A szűzies méh átlagosan 8 centiméter hosszú, fenekén 4 cm., nyakánál 2,5 cm. széles; a kis medencében a húgyhólyag és végbél között fekszik, az ún. széles méhszalagban.
-
Babatervezés 1x1 - Fő az egészség
Pocakkal » Előkészületek
Ahhoz, hogy egy apró sejt, amiből később baba lesz, megtelepedjen odabent, érdemes nagytakarítást végezni. A tisztító kúrákról már tettünk említést, most a külső tisztaság fontosságát próbálnám hangsúlyozni. Mielőtt tehát teherbe esnénk, érdemes fölkeresni orvosainkat. Egyrészt a babatervezés fontos része a tanácskérés-tanácsadás, másrészt a szűrővizsgálatokkal már előre kiküszöbölhetünk olyan dolgokat, amelyekre nem is gondolnánk, csak aggódva próbálkoznánk hónapról-hónapra, mégsem lennénk feltétlenül sikeresek.
-
Babatervezés 1x1 - Ne stresszelj!
Pocakkal » Előkészületek
Ha egy mód van rá, csökkentsd a stressz mértékét, és mielőbb küzdd le a depressziót mielőtt babavárásba kezdenél. Ugyan semmi bizonyíték nincs arra, hogy a negatív érzelmek az egészségünkre és a baba egészségére is káros hatással lennének, mégis összefüggést véltek fölfedezni a tudósok, kutatók és orvosok a negatív gondolatok, érzelmek, a szervezet elsavasodása, és a betegségek kialakulása között. Egyes orvosok még a rák első számú ellenszereként is a pozitív életvitelt nevezik meg.