Öntsünk gyertyát I.
Csillaggyertya Kellékek:
Eszközök:
|
Az elkészítés menete:
A kávékiöntőben tűz fölött megolvasztok egy adag megmaradt gyertyát. Ha színes gyertyát olvasztok, színes csillagokat fogok gyártani, de ha a színét szeretném még jobban elmélyíteni, élénkíteni, akkor néhány színes zsírkrétával feldobhatom a gyertyáimat a következőképp: Körülbelül 3-4 teamécses nagyságú fehér gyertyához egy rúd sötétbarna zsírkrétát adva kellemes barnás színt kapunk. Ha adunk hozzá még egy fél piros zsírkrétát is, akkor tökéletes gesztenyebarna gyertyánk lesz. A színkeverésnek csak a fantázia és a türelem szab határt.
Egy dologra vigyázzunk csak, ha a zsírkréta porfestékkel színezett, akkor a viaszcsillagjaink aljára fog ülepedni a festékanyag, de ettől sem lesz csúnyább, csak kicsit variálhatóbb, mert felülről és alulról más-más színe lesz a viaszcsillagnak dermedés után.
De térjünk vissza a csillaggyártáshoz: A megolvadt viaszt a kiöntővel a formába öntöm, hagyom megdermedni. (Ha több formád van, nyugodtan kavarhatod a következő adag viaszt, de ha csak egy 4-es, akkor bizony várni kell, hogy megdermedjen, és kivehesd belőle a kész csillagokat.) A majdnem teljesen kiürült kiöntőbe teszek újra gyertyamaradékot, vagy teamécsest, amiből kihúzom a szárát, és kavarom tovább a színeket vagy maradék gyertyával, vagy zsírkrétával. Célszerű a sötétebb színekkel kezdeni és a világos árnyalatok felé haladni, vagy fordítva.
Ha a csillagokkal elkészültünk, akkor tegyük egymásra, tervezzük el, hogy milyen színű, mekkora gyertyát szeretnénk végeredményképp látni, majd fúrjuk át mindegyik közepét akkora fúróheggyel, hogy a lukon majd a gyertyakanócot gond nélkül be tudjuk fűzni. A kanóc egyik végére fogóval szorítsunk rá egy kis talpacskát, amit a teamécsesekből húztunk ki. A másik végét (még ne vágjuk méretre, hagyjuk hosszan) picit megmelegítve, beviaszozva keményítsük meg, hogy a csillagokat könnyen felfűzhessük rá. Az első felfűzött csillagot picit nyomjuk rá a talpacskára, de vigyázzunk, nehogy kettétörjön, majd a gyertyakanóchoz közelre egy-két csepp forró viaszt csöppentve a következő csillagot felfűzés után hozzárögzítjük. Érdemes a csillagokat 20-30 fokkal egymáshoz képest elforgatni rögzítés előtt, így lesz mutatós, dekoratív.
A megfelelő mennyiségű viaszcsillag felfűzése, rögzítése után, kb. 2 centimétert ráhagyva vágjuk el a kanócot.
TIPP:
- A gyertya mindenszentekre, halottak napjára a temetőkbe, adventre a koszorúra, karácsonyra a terített asztalra gyönyörű dekoráció, de becsomagolva nagyszerű ajándék is lehet.
- Készíthetünk egyszínű, vagy színes gyertyákat is.
A cikket írta: Adrienn
Töltsd fel Te is kreatív- és játékötleteidet, receptjeidet, hogy mi is kipróbálhassuk!