2024. május 01., szerda - Fülöp, Jakab napja

mt

Játékok összekészítése utazáshoz

Ha egy hosszabb utazásra úgy sikerül elindulni, hogy a gyerekek nem alszanak el az izgalomtól, vagy már túl vannak a délutáni/esti alváson, és éberek, akkor midnenképpen gondoskodnunk kell arról, hogy az időt ne civakodással, hisztizéssel töltsék, ami nem csak a család, de a saját energiájukat is fölemészti. Készítsünk tehát össze néhány dolgot, melyet elővéve akár órákig is eljátszanak a csöppségek.

Játéktartó

Aki gyakorta utazik autóval, annak érdemes beszerezni egy kisebb táskát, zsákocskát vagy dobozt, amelybe a gyermek életkorától függően kerüljenek játékok. Tehetünk bele kifestőt, színes ceruzát, füzetet vagy jegyzettömböt a rajzolgatáshoz, kártyát, ujjbábokat, stb. Legyen ez a játéktartó állandóan az autóban, a csomagtartóban, így ha hirtelen el kell mennünk valahová, vagy utazáshoz készülődünk ezzel már nem kell foglalkoznunk, hisz az alapjátékok már az autóban vannak, csupán frissítsük föl, cseréljük ki időnként a játéktartónk tartalmát.

játék

Varázsdoboz

Ha nem is rendszeresítünk a fentiekben leírt játéktartót, akkor is jól jöhet hosszabb utak esetén egy doboz, amibe különböző játékokat, könyvet teszünk és amikor már kezdenek unatkozni a gyerekek, akkor adjuk oda nekik ezt a kincsekkel teli dobozt.

(Hepe-hupás útra ceruzát ne adjunk a gyerek kezébe, vehogy véletlenül megszúrja magát, de hosszú autópályán nyugodtan rajzolgathatnak hátul a kicsik.)

Nem muszáj egyszerre odaadnunk a dobozban lévő összes  játékot, hisz a gyerekek a bőség zavarában sokszor nem is tudják, hogy melyikhez kapjanak először.

Játszhatunk zsákbamacskát, úgy hogy a gyerkőc becsukott szemmel belenyúl a dobozba (kis zsákocska is lehet), és amit először megfog azt veszi ki. Nagyobb gyerekek már találgathatnak is, hogy mi lehet az a tárgy.

Vagy csak egy-egy játékot tegyünk a dobozba, és varázsigék elmormolása után a gyerekek megnézhetik mit rejt a varázsdoboz. Miközben játszanak, addig titokban, újabb tárgyat, "varázsolhatunk" a dobozba.

Csörgők, zörgők, egyebek

Már számtalan autóba való, kifejezetten az ülésekre tervezett játék kapható a játékboltokban. De magunk is készíthetünk ilyet nagyon egyszerűen.

Húzzunk ki egy gumiszalagot a hátsó ülés ablakai fölött lévő kapaszkodók közé. Kössünk rá mindenféle érdekes formájú, anyagú, színű, hangú tárgyakat, de akár képeket is csipeszelhetünk a gumira. Engedjük lazára a gumit és legyen közel szemmagasságban, hogy ne kelljen a kicsiknek nyaktörő mutatványokat végezni, ha szemügyre akarják venni a rajta hintázó kincseket. Mutassunk rá, mozgassuk meg egyenként a játékokat, beszéljünk róluk a gyerekeknek.

A nagyobbacskák már magukhoz is húzhatják a gumiszalagot, és kezükbe fogva vizsgálhatják meg a rajta függő tárgyakat.

  • Figyeljün arra, hogy a gumiszallagok ne legyenek túlságosan feszesek, hogy visszacsapva nehogy balesetet okozzanak.
  • Arra vigyázzunk hogy a kihúzott gumiszalag a vezetőt ne zavarja a kilátásban.
  • A játékok legyenek lehetőség szerint puhák, nehogy balesetet okozzanak a fékezések alkalmával, a kilengések során.

Játékok a gyerekülésen

A gyerekülésre két oldalt rögzítsünk több, hosszabb-rövidebb iszalagot, amelyek végére kössünk különböző játékokat, érdekes tapintású anyagokat. Mutassuk meg a manóknak, hogyan húzhatják fel magukhoz a szalag segítségével a játékokat. Ha kiesik a kezükből, vagy ha el is dobják a játékot, így akkor is könnyen vissza tudják szerezni azokat. Menet közben akár ki is cserélhetjük a játékokat.

Írta: duli

Köszönet érte!

Ha Te is tudsz még ehhez hasonló játékokkal kapcsolatos praktikákat, ötleteket, akkor oszd meg velünk!

 

Megosztás:

  • PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?

Adaptive Media