Geszti Eszti és a többiek
2018-10-12 23:03:46
![]() |
Gesztenye figurák Kellékek:
Eszközök:
|
Az elkészítés menete:
A földre hullott vadgesztenyéket, illetve egyéb terméseket begyűjtés után alaposan tisztítsuk meg.
A fúróhegy segítségével készítsük el a furatokat, amibe a fogvájó kerülni fog. A fogvájókat csípőfogó vagy kés segítségével daraboljuk méretre. Éles kést használjunk a gesztenyéknél a vágatok elkészítéséhez. A fúrást, vágást, darabolást faragást mindig felnőtt végezze. Nagyon figyeljünk arra, hogy a fa rudakat csípőfogóval darabolva, az egyik vége messzire elpattanhat. Vigyázzunk, nehogy a kisgyerek szemét megsértse, vagy az elpattant darabok a kúszó-mászó kicsi szájába kerüljenek.
Az alakzatok összeillesztése viszont izgalmas feladat a kisgyermek részére. Mondjuk meg neki, hogy mit, mivel, hogyan illesszen össze, hogy erősen nyomja a gesztenyébe a fogvájót, ellenkező esetben hamar szétcsúszik. Figyeljünk az utasításokra: rövid pálcika hova kerül, hosszú pálcikából mi lesz, hogyan fordítsa a gesztenyét... stb.
A kész alakzatok arcát, illetve egyéb jellemző vonásait alkoholos filctollal rajzoljuk meg.
TIPP:
- Sokféle alakzat készíthető: sün, ló, zsiráf, madár, darázs, hosszú kukac, egér, teknősbéka... stb. Csak a fantáziánk szab neki határt.
- Adjunk nevet az figuráknak, így nagyobb szeretettel fogja emlegetni. Lehet Gesztenye Marci, Geszti Eszti, vagy egyszerűen Kipp Koppnak is hívhatjuk, ahogy a mesében láttuk.
- Felhasználhatunk más terméseket is: makk, mogyoró, a juharfák ikerlependék termése... stb.
Jó munkát kívánok!
Feltöltötte: Adrienn. Köszönet érte.Töltsd fel Te is kreatív- és játékötleteidet, receptjeidet, hogy mi is kipróbálhassuk!
Ha még nem regisztáltál, itt megteheted.