2020. június 04., csütörtök - Bulcsú napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: 1 ... 9 10 [11]

Szalvétatechnika üvegfestés, és egyéb kreativitás

(Megtekintve 21287 alkalommal)
  • Adrienn

• Administrator
    • Fanatikus Picibabás
    Re:Szalvétatechnika üvegfestés, és egyéb kreativitás
    « Válasz #150 Dátum: 2011-03-17 07:35:24 »
    Írtad, hogy lapozol, meg zománcozol, meg ragasztasz, aztán még kensz rá valamit.... Tényleg ilyen sok lépésből áll, vagy van egyszerűbb módja is. Én max a tapétaragasztóig jutok szalvéaragasztás ügyében. :
  • mamibiznisz

• Újszülött
    • anya-mester (vagy mester-anya?!)
    « Válasz #151 Dátum: 2011-03-17 19:13:40 »
    Nem, nem... a "zománcozok" az arra vonatkozott, hogy zománcos virágöntöző kannát is dekupáltam.
    Egyébként ha nem akarod, hogy "repesztett" legyen a felület, akkor egy egyszerű alapszín (ami lehetőleg egyezzen meg nagyjából a szalvéta alapszínével, avagy háttérszínével)... mehet rá a szalvéta (lehetőleg decoupage-ragasztó/lakkal, de tudom, hogy sokan ügyeskednek mezei tapétaragasztóval is). A tetejét talán azért érdemes átkenni, mert így egy kicsit védik az adott tárgyat, nem ázik fel olyan könnyen, ha víz éri, ha van a felületén egy (vagy akár két) réteg ragasztó, ill. lakk. Egy porcelánkép elkészítése nálam pl. tokkal-vonóval negyedóra: a keretet akrikfestékkel olyan színűre festem, ami legjobban illik, de legalábbis mindenképpen harmonizál az adott szalvéta színvilágával. Utána felső (mintás) szalvétaréteg óvatosan lekap, a ragasztó vékony(!) rétegben a képre felhord... majd óvatosan ráilleszted és rásimítod a szalvétát (ami azért lehetőleg pontosan akkora legyen, mint a kép belseje). A simításnál egy főszabály van: mindig bentről kifelé, tehát a szalvéta középpontjától a széle felé simítunk. Hol az ujjainkkal, hol ecsettel (eleinte még ecsettel). Fontos, hogy soha ne legyen túl sok trutyi az ecseten vagy a ragasztandó felületre, mert ha elázik a szalvéta, akkor nem simítható, hanem szétázik és foszlik!
    Pici gyakorlat, tényleg semmi extra!  ;)
    "Tudod, anya, az élet néha túlságos!" (bölcselkedett fiókám alig 3 éves korában)
  • Adrienn

• Administrator
    • Fanatikus Picibabás
    « Válasz #152 Dátum: 2011-03-18 07:04:14 »
    Ok. Akkor ezt felfogtam. Milyen ragasztót vegyek? Jó, ha csak lakkot veszek, és azzal kenem alul-felül?
  • mamibiznisz

• Újszülött
    « Válasz #153 Dátum: 2011-03-20 05:08:40 »
    Én hobbyboltban decoupage-ragasztót vettem, és azzal kentem le alul-felül. Tehát azzal rögzítettem a szalvétát (leheletvékony rétegben)... és utána egyszer vékonyan, majd egy fél óra múlva kicsit bátrabban átkentem vele, ezzel már stabilizálni lehet.
    Jelen esetben a ragasztó és a lakk majdnem ugyanaz, de a ragasztóval könnyebb dolgozni! Egy viszonylag kisebb pohárral vegyél (fél-egy deci), ha azzal már megy, utána szimpla (ócsó) tapétaragasztóval is boldogulni fogsz.  ;)
    "Tudod, anya, az élet néha túlságos!" (bölcselkedett fiókám alig 3 éves korában)
  • Adrienn

• Administrator
    • Fanatikus Picibabás
    « Válasz #154 Dátum: 2011-03-21 10:09:41 »
    A tapétaragasztóval nincs gondom. Azzal szépen tudok dolgozni. A kicsiket is meg tudom tanítani a technikára, csak ragasztósat nem csináltam még. De most majd jól kipróbálom. :)
  • mamibiznisz

• Újszülött
    « Válasz #155 Dátum: 2011-03-21 14:50:47 »
    Ó, akkor ezzel sem lesz, mert szerintem sokkal könnyebb vele bánni, mint a tapétaragasztóval. Hajrá! Aztán majd számolj be az eredmény(ek)ről, jó?! ;-)
  • andras

• Újszülött
    « Válasz #156 Dátum: 2011-03-21 15:59:48 »
    Ok. Már csak be kell szerezni a lakkot. Sajnos messze lakunk a hobbyboltktól, és most ugyan voltam hétvégén, de teljesen kiment a fejemből, hogy vegyek. ha minden jól megy, akkor egy hét múlva megyek ismét. Addig meg apírragasztózunk..

• Adrienn

• Administrator
    • Fanatikus Picibabás
    « Válasz #157 Dátum: 2011-03-22 08:46:32 »
    Bocsi, ez is én voltam, csak bénáztam egyet. :)
Oldalak: 1 ... 9 10 [11]

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary
LogiLand.hu Webáruház
Rio Rendezvénykaszinó
Dr. Bátori-Kallós Picibaba.hu Verseny

Adaptive Media