2020. június 03., szerda - Klotild napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20

Karácsonyi kreatívkodás

(Megtekintve 60057 alkalommal)
  • zizi

• Nagycsoportos
    • bence 5 éves
    Re: Karácsonyi kreatívkodás
    « Válasz #105 Dátum: 2008-11-03 07:25:02 »
    sziasztok.manoci volt olyan drága hogy felrakott két oldalt a weblapreklámokhoz.nézzétek meg irto jo dolgok vannak ott ;D
  • Susy

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #106 Dátum: 2008-11-03 09:43:16 »
    Lányok nekem még az jutott eszembe a zsenília dróttal kapcsolatban,hogy ha csinálunk egy kúpot és betekerjük zöld zsenlílis dróttal akkor olyan lesz mint egy fenyőfa, és sokféleképpen díszírhetjük. Én ki fogom próbálni, és majd teszek fel képet, csak vennem kell kartont hozzá.
  • Susy

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #107 Dátum: 2008-11-03 09:47:36 »
    zizi én nem találom ezt a weblapreklámot. Segítség!  ;D
  • Adrienn

• Administrator
    • Fanatikus Picibabás
    « Válasz #108 Dátum: 2008-11-03 09:54:16 »
    http://forum.picibaba.hu/index.php/topic,356.0.html
  • Susy

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #109 Dátum: 2008-11-03 10:23:15 »
    köszi Adri!  :)
  • Susy

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #110 Dátum: 2008-11-03 10:48:57 »
    Ezt a mintát most találtam egy külföldi oldalon. Kis ajándék tasakok lehetnek belőle, van több is. érdekel valakit?
  • Susy

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #111 Dátum: 2008-11-03 10:50:06 »
    Most látom csak akkor látni ha rákattintok. Azért nekem tetszik.
  • Panna

• Újszülött
    « Válasz #112 Dátum: 2008-11-03 13:51:32 »
    sziasztok...
    Bocsi,hogy csak így ismeretlenül...de nagyon-nagyon szeretem a lakást dekorálni-meg minden mást is :)
    És itt is nagyon jó ötleteket láttam. Ha nem gond,maradnék,és ahogy időm engedi teszek fel én is majd,hogy én miket készítettem.

• Adrienn

• Administrator
    • Fanatikus Picibabás
    « Válasz #113 Dátum: 2008-11-03 14:14:49 »
    Szia Panna!

Üdv köztünk. Várjuk a kreálmányaidat. :)
  • Vicus

• Csecsemő
    • *
    • szep igy együtt...
    « Válasz #114 Dátum: 2008-11-03 14:22:16 »
    Ez igen nagyon szepek!
    Szeretem a kezi munkat en is keszitek mindig valami ujjat!
    De most is kaptam egy ötletet es el is keszitem ha ugy hagyja a kis kincsem szeretnek kepeket kesziteni es fel tenni!
    Jo munkat lanyok!
    Vicus

• Nszilvi

• Kisded
    • **
    « Válasz #115 Dátum: 2008-11-03 22:15:35 »
    Milyen képeket? Hogy készíted?
    Várom , hogy feltedd.
    Szilvi

• duli

• Picibaba-függő
    « Válasz #116 Dátum: 2008-11-04 21:06:00 »
    Sziasztok!Bocsi,de mostanaban nem nagyon vagyunk itthon,igy a beigert egyszeru karacsonyi otletek picit kesnek.De ami kesik,eljon!
    Addig is felteszek meg egy zsenilia diszt.Most keszitettem,meg ki se hult :D.Itt az uzletek mar tele vannak a cukorbol keszult valtozataval,es rogton az jutott eszembe,hogy ezt zsenilia drotbol is meg lehetne csinalni.Nem vagyok tul nagy hive annak,hogy minden szokast,unnepet es azok velejaroit atvegyunk kulfoldrol,hiszen a magyar hagyomanyok igen gazdagok.Elsosorban ezeket kell apolnunk.Ugyanakkor pedig ez a multi-kulturalis sokszinuseg azert jo es fontos mert gyerekeinket mar kicsi koruktol meg tudjuk ismertetni mas nepek szokasaival,kulturajaval,bizva abban,hogy ezaltal sokkal elfogadobbak es nyitottabbak lesznek masokkal szemben.
    Igy aztan en jo otletenek tartom a "candy cane" kesziteset zsenilia drotbol.Biztos,hogy Ti is ismeritek ezt a setapalca alaku piros-feher szinu  nyalokat.Szerintem jol mutat a fan.Egy piros es egy feher zsenilia drotot osszefonunk es formara hajtjuk. Ennyi.A keszitese kozben el lehet mondani az ovodas koru gyerekeknek a nyaloka tortenetet, es azt,hogy mas orszagban elo gyerekek hogyan unneplik a karacsonyt.
    « Utoljára szerkesztve: 2008-11-04 21:16:07 írta duli »
  • Adrienn

• Administrator
    • Fanatikus Picibabás
    « Válasz #117 Dátum: 2008-11-04 21:18:25 »
    És mi a nyalóka története?
  • duli

• Picibaba-függő
    « Válasz #118 Dátum: 2008-11-04 21:58:34 »
    Nos ha jol emlekszem,a legenda szerint egy amerikai cukrasz vagy cukorka keszito keszitette ezt a nyalokat avval a szandekkal,hogy karacsony alkalmabol valami olyan kulonleges cukorkaval alljon elo,ami az embereket a szent karacsonyra emlekezteti.A nyaloka alakja es szinei tobb mindent szimbolizalnak.A bot,ha megforditjuk J alakot mutat,vagyis Jezust szimbolizalja,aki karacsony napjan szuletettA visszaforditott bot pedig a pasztorokat,akik eloszor szereztek tudomast Jezus szuleteserol.Eloszor a feher cukrot keszitette el,szimbolizalva a szeplotelen Szuz Mariat.A piros csik pedig Jezus,ertunk kiontott veret jelkepezi. A nyaloka ize borsmenta,aminek az ize emekeztet egy a Bibliaban is megemlitett gyogynovenyre.Ez pedig allitolag azt jelkepezi,hogy Jezus kepes meggyogyitani a bunos lelkeket.

Roviden ennyi.Ha esetleg valamit rosszul tudtam,javitsatok ki. 
  • duli

• Picibaba-függő
    « Válasz #119 Dátum: 2008-11-04 22:26:39 »
    Nemreg volt itt mifelenk egy unnep,amikor is a gyerekek ajandekot kapnak. A kisfiam mar nagyon varta es minden nap kerdezgette,hogy mikor is lesz mar az "ajandek osztas". Akkor jutott eszembe az alabbi otlet,ami karacsonyra is alkalmazhato,izgatott,unnepvaro gyerekeknek.
    Karacsonyvaro fuzer:kozosen kiszitunk karacsonyfa fuzert. Azt a jellegzetes,mar gyerekkorunkban is elmaradhatatlan szines papircsik karikakbol allo girlandot. Annyit,ahany nap van meg hatra karacsonyig. Az adventi vasarnapokat keszithetjuk ezust-, vagy aranyszinu nagyobb,vastagabb papircsikbol,emlekeztetoul a gyertyagyujtasra.A fuzer vegere pedig raragasztunk egy papirbol kivagott karacsonyfat,vagy a gyermekunk altal keszitett kepet.Mindezt felfuggesztjuk a falra,es minden reggel a letepnek egy karikat. Igy jutva egyre kozelebb es kozelebb az unnephez.
    Ha van hasonlo otletetek irjatok meg!
Oldalak: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary
LogiLand.hu Webáruház
Rio Rendezvénykaszinó
Dr. Bátori-Kallós Picibaba.hu Verseny

Adaptive Media