2019. július 22., hétfő - Magdolna napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: 1 ... 14 15 [16]

Tej- és tojásmentes ételek allergiásoknak

(Megtekintve 86657 alkalommal)
  • nyedit

• Újszülött
    Re: Tej- és tojásmentes ételek allergiásoknak
    « Válasz #225 Dátum: 2010-12-28 19:30:36 »
    Én is kerülöm a szója tartalmú ételeket.De szinte minden készételben van szójalecitin. Eddig ezt is kerültük.De most kaptam egy receptkönyvet,ami tej-tojás és szójamentes ételeket tartalmaz.Ebben olvastam azt,hogy a szójalecitin nem fehérje eredetú,de nyomokban tartalmazhat szójafehérjét. Így csak asúlyos allergiában szenvedőknek nem ajánlják.
    És ekkor kezdtem el gondolkodni azon,hogy vajon a szójaolaj gond -e?
  • Adrienn

• Administrator
    • Fanatikus Picibabás
    « Válasz #226 Dátum: 2010-12-28 20:32:44 »
    Szerintem nyomokban az is tartalmazhat fehérjét ezen megfontolás alapján. De ha nem vagytok súlyosan allergiásak, akkor nem kell foglalkoznod vele.
  • Xéni

• Újszülött
    « Válasz #227 Dátum: 2011-01-01 11:17:13 »
    Nagyon fincsi a diótej ital, melegen, hidegen egyaránt. Amikor melegen iszom, olyan, mintha diós izu kapucsínót innék, isteni :)
  • nyedit

• Újszülött
    « Válasz #228 Dátum: 2011-01-02 06:03:28 »
    Adrienn!

Köszi! Akkor erről még a gasztroenterológust megkérdezem.Úgyis mennünk kelll a hónap végén.

Xéni!
    Ez a diótej miből készül? Még nem is hallottam róla. Nálunk Beni zabtejet,Marci risztejet iszik. (szerintem mindkettő szörnyű) A favorit mindkettőnél a rizskakaó,de csak a bolti. Viszont kicsinek mindkettő allergiás volt a kakaóra. Így régebben (míg ihattak tehéntejet) nem is kaptak kakaót.
    Most viszont rengeteget isznak.
  • nyedit

• Újszülött
    « Válasz #229 Dátum: 2011-01-02 06:09:27 »
    Adrienn!

Nálatok mi az uzsonna?
    Mi irtóra kínlódunk,mert amit ehetnének,abból szinte semmi nem jó. Ugye enyémek ismerik a "normál" kaját,fél éve diétáznak csak. Gyümiket nem szeretik,a tejtermékek (túró rudi és társai kiesnek).A rizstejjel készült pudingot nem szeretik.Szendvicset nem jöhet szóba,mert egyik sem eszik meg szinte semmilyen szalámit.Ha mégis néha lecsúszik belőle,azt reggelire kapják.
    Tej-tojásmentes kekszből a ropi jöhet náluk szóba és egy korong alakú keksz (nevét fejből nem tudom).
    És itt vége is a listának.Sokszor totál tanácstalan vagyok,peid az oviba is csak ebédet kapnak.Így reggelit,uzsonnát csomagolnom kell nekik.
  • Adrienn

• Administrator
    • Fanatikus Picibabás
    « Válasz #230 Dátum: 2011-01-02 10:42:30 »
    Nagyon fincsi a diótej ital, melegen, hidegen egyaránt. Amikor melegen iszom, olyan, mintha diós izu kapucsínót innék, isteni :)
    Igen, mi is nagyon szeretjük. Még ha egy csöpp mandula aromát teszel bele talán még finomabb. :)
  • Adrienn

• Administrator
    • Fanatikus Picibabás
    « Válasz #231 Dátum: 2011-01-02 10:48:33 »
    Adrienn!

Nálatok mi az uzsonna?
    Mi irtóra kínlódunk,mert amit ehetnének,abból szinte semmi nem jó. Ugye enyémek ismerik a "normál" kaját,fél éve diétáznak csak. Gyümiket nem szeretik,a tejtermékek (túró rudi és társai kiesnek).A rizstejjel készült pudingot nem szeretik.Szendvicset nem jöhet szóba,mert egyik sem eszik meg szinte semmilyen szalámit.Ha mégis néha lecsúszik belőle,azt reggelire kapják.
    Tej-tojásmentes kekszből a ropi jöhet náluk szóba és egy korong alakú keksz (nevét fejből nem tudom).
    És itt vége is a listának.Sokszor totál tanácstalan vagyok,peid az oviba is csak ebédet kapnak.Így reggelit,uzsonnát csomagolnom kell nekik.
    A kifli vizes, vagy kenyeret ettünk. A kenyérből szinte mind jó. Sajnos vajakat használni nem lehet, így marad a margarin. Ami eleve gusztustalan, meg tök egészségtelen is, így gyakran helyezze inkább zsírt vagy pöriszaftot, vagy valamilyen házi pástétomot használtam. Ami mehet a margarinra: lekvár, felvágottak közül a téliszalámi, egyes sonkák - leginkább norbi, de már változtak az összetevők, úgyhogy már nem biztos, hogy jó. Az orsi párizsi és virsli adható. A virslit gyakran szeletelve tettem a kenyérre. Gyakran csináltam nekik pizzaszeletet házilag, az uzsira, reggelire, tízóraira is tökéletes. Amit még szerettek: Margarinos kenyérre fekete csokit reszeltem. :)
Oldalak: 1 ... 14 15 [16]

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary
LogiLand.hu Webáruház
Rio Rendezvénykaszinó
baleseti kártérítés Picibaba.hu Verseny

Adaptive Media