2019. április 26., péntek - Ervin napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: 1 ... 8 9 [10]

Szobatisztaság

(Megtekintve 46287 alkalommal)
  • Encsi23

• Vendég
    Re:Szobatisztaság
    « Válasz #135 Dátum: 2011-04-08 11:16:47 »
    Sziasztok!az én nagylányom most 2,5 éves. Teljesen szobatiszta,viszont sok volt a nehézség!18 hónaposan kezdtük nappalra. Persze volt olyan hogy bekakilt,sõt olyan is hogy a bilibe kakilt,de mire észbekaptam,már fel is kente a tv-re!ma 2hete hogy éjszakára sem kell pelus.
  • Kinga

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #136 Dátum: 2011-10-09 15:19:18 »
    Kedves anyukák!
    Egy kérdésem lenne hozzátok. A 2.ik kislányom, Emília, 2 évet töltött július 31.én, de hallani sem akar a biliről. Van, hogy ráül ruha nélkül, de az csak pár pillanatig tart és szökik fel, nem hajlandó rajta ülni. Ha esetleg leveszem a pelust róla, és persze belecsurran, akkor zavarja, húzza le a nadrágot, de azért ez talán így mégsem a legjobb módszer, hogy tele csurrantsa az egész házat, nem? Van nagyobb tesó, akitől láthatja, hogy kell csinálni vécébe, de mintha egyáltalán nem motiválná ez...van kisebb tesó is, aki még pelusos...
    Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás? Jó lenne bár ha próbálkozna...nem beszélve, hogy majd fel se veszik oviba jövőben, ha nem lesz szobatiszta.
    Köszönöm előre is, ha válaszoltok. 
  • duli

• Picibaba-függő
    « Válasz #137 Dátum: 2011-10-13 10:57:50 »
    Szia Kinga!

Rég láttunk errefelé, örülök, hogy újra bekukkantottál. :) Persze tudom, három apróság mellett erre jut legkevésbé időd, és energiád. Nem is gratuláltam Huba születéséhez, pedig már elmúlt egy éves. :o Milyen nagyfiú már! Sok boldogságot a gyerkőcökhöz! :)

A kérdésedre rátérve, szerintem aggodalomra egyáltalán nincs okod. Nincs azért olyan sok gyerek, aki kétéves korára már teljesen szobatiszta lenne. Van még egy évetek az oviig, az hosszú idő ám, addig hidd el meg fog oldódni a dolog.
    Biztosan olvasgattad itt a hozzászólásokat, sok ötletet meríthetsz belőlük, de úgyis akkor jön el a szobatisztaság Emília életében, amikor már teljesen készen áll erre.
    Persze játszhattok a témával. Elmondhatod neki, hogy a kaki az az étel volt, amit a pocak már nem bírt "megenni" és annak a helye a biliben/wc-ben van, az oda tartozik. És igen, lehúzhatjátok együtt a wc-én, integetni is lehet neki.  :)
    Vagy a babáknak, plüss állatkáknak is legyen egy bilijük, pl. egy kis vödör. Játék során  néha-néha vigyétek el egyiket-másikat megbiliztetni. Tedd a kis vödröt Emília bilije vagy a wc mellé, és kínáld fel neki a lehetőséget, hogy együtt pisiljenek. Ha nem akar nem baj, nem kell erőltetni.
    Meglásd, nemsokára már csak egy pelusosod lesz.  :)
  • Encsi23

• Vendég
    « Válasz #138 Dátum: 2011-10-13 11:14:25 »
    Kinga. Nálunk bevált a klotyómanó duma. A pisit a kutyusnak kellett adni a kakit pedig a klotyómanónak,m éhes volt. :D ezt a tippet én is kaptam ismerõsömtõl. Ahogy Duli is mondja majd eljön az ideje,de vmi jó kis dumát lehet alkalmazni.
  • mamibiznisz

• Újszülött
    • anya-mester (vagy mester-anya?!)
    « Válasz #139 Dátum: 2011-10-16 17:06:51 »
    Kinga, ebben a korban hónapról-hónapra, sőt, néha hétről-hétre változnak a gyerekek. Igaz, hogy a kislányok előbb szobatiszták, de nincsenek szabályok és határidők. Az szerintem is jó játék, ha a babája (macija, plüss állatkája) is most lesz szobatiszta, és magyarázd el neki, hogy a maci most már nagy, hamarosan kinövi a legnagyobb méretű pelust, mert itt az ideje, hogy bilibe/WC-be pisiljen. Szerintem minden az első nagy sikerélményen múlik. Egy barátnőm úgy szoktatta bilire a kislányát, hogy kimentek a fürdőszobába, letette a WC-vel szembe a bilit, a gyereket arra ültette, ő pedig a WC-re, és azt játszották, hogy versenyeznek, melyikük tud előbb pisilni. Nagyon odatette magát a kiscsaj, néha sikerült is győznie. Ez párszor volt, s hogy ne verseny legyen, hanem természetes élettani szükséglet, utána már kikerült a dolog a figyelem középpontjából, egyszerűen csak kézenfogta, hogy "Menjünk pisilni!"
    Nálunk a KIKA-s WC-fellépő volt a befutó, imádta a kisfiam, magától szokott rá, bőven-bőven 2,5 éves kora után!!! ;-)  Viszont 2 héttel később már éjszakai szobatiszta is volt, tehát nyilvánvaló, hogy számára ekkor érkezett el a szobatisztaság ideje. Ösztönösen ráérzett, felébredt benne a vágy. Tény, hogy akkor már csaknem fél éve bugyipelust adtam rá, hogy érezze, nem is annyira pelus, mint amennyire letolható bugyi van rajta! Szerintem ez is segített. Sok apró fortélyt gyűjthetsz össze... drukkolok, sok sikert! :-)
    "Tudod, anya, az élet néha túlságos!" (bölcselkedett fiókám alig 3 éves korában)
  • Fridi

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #140 Dátum: 2011-11-29 15:11:56 »
    sziasztok!

én sem tudom mit csináljak a kislányommal! augusztusban volt 2 éves!
    kb. 2 hétig eljátszottuk októberben, hogy reggel mikor felkelt belepisilt a bilibe, egyszer kaki is sikerült! De azóta nem akar! Meglátja a bilit már kiabál, hogy nem bili! :(
    Van ez a leszoktató bugyi, szerintetek ez ér valamit???

• kriszti0817

• Újszülött
    « Válasz #141 Dátum: 2011-11-29 18:46:23 »
    Szia!Szerintem semmit nem ér,bár ki tudja a gyerekek változóak!Nekem a Kislányom most volt 3-éves és Nappal ügyes nincs vele gond elmegyünk a wc-re ha nagyon kell Neki akkor egyedül is leül a bilire és pisil!De csak pisil!Nem tudom Nekem Ki tudna ebben tanácsot adni,mert egyszerűen nem kakil se a bilibe sem a wc-be!Talán ha 4-szer sikerült összesen!Amíg kapott pelenkát megvárta az esti fürdetést és utána pelus aztán abba beletette a dolgokat!Mióta nincs pelus én is vettem ilyen leszoktató bugyit(nem pelus)!Eddig ez vált be,de a kakit így is a bugyiba engedi!
    SZilágyiné Horváth  krisztina
  • hollosibaba

• Kisded
    • **
    « Válasz #142 Dátum: 2011-12-13 13:56:30 »
    Sziasztok!!

nagyon rég jártam erre :( Hálistennek nekem ebbe a kérdésbe szerencsém volt manóm nagyon hamar elhagyta a pelust a pisivel volt nagyobb gondunk a kaki az nagyon hamar a bilibe ment novemberbe volt két éves de már a nyáron bugyizott igaz még akkor volt hogy bepisiltünk szeptembertől már nem, éjszaka meg kb egy hónapja nem kell a pelus.kicsi korában is zavarta ha tele volt a pelus egyből mászott oda és adta a jelet hogy kaka van.Ebben szerencsém volt mi meg beszélni nem nagyon akarunk :(
    url=http://picibaba.hu][/url]

• VarjasAnita

• Újszülött
    « Válasz #143 Dátum: 2019-01-29 11:35:55 »
    Sziasztok.
    Nálunk is gond volt a szobatisztasággal, nem tudtuk mit kellene csinálni. Aztán egyre közölte a gyerek, hogy ő csak azért nem akarja használni a bilit, mert nem olyan, mint apué.
    Akkor találtuk ki, hogy keresünk igazi wc-re hajazó bilit, hogy azt esetleg használná-e. És a https://pepita.hu oldalon találkoztunk ezzel ér társaival: https://pepita.hu/bilik-c1379/lorelli-throne-bili-kek-p243819?from=list a létező minden színben, mintával, minőségben, árkategóriában. Megrendeltük a legegyszerűbbet, és imádta. Folyamatosan ment, volt, hogy nekem kellett keresnem, hogy hol a gyerek, mert csak úgy elvonult végezni a dolgát. Nem hittem volna, hogy egy ilyen kis dolog ennyit tesz, hogy nem egy műanyag, kerek dologba végzi a dolgát, hanem tényleg egy igazi wc kinézetűbe, de nálunk nagy sláger lett.
Oldalak: 1 ... 8 9 [10]

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary
LogiLand.hu Webáruház
Rio Rendezvénykaszinó
Dr. Bátori-Kallós Picibaba.hu Verseny

Adaptive Media