2020. szeptember 22., kedd - Móric napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 14

2012 tavaszi-nyári babavárók

(Megtekintve 41515 alkalommal)
  • Szilvi81

• Picibaba-függő
    Re:2012 tavaszi-nyári babavárók
    « Válasz #30 Dátum: 2012-04-17 13:25:54 »
    Na csajok, ma voltam védőnéninél!  :( A vérnyomásom megugrott, legközelebb vinnem kell vizeletet!  :(
    A pocaklakóm nagyon lent van, a szívhangját majdnem a szemérem csontomnál találta meg a védőnő! Kíváncsi vagyok, a jövőheti UH-ra. Vajon már ő is beállt fejjel, mint Zolcsi anno?

• Encsi23

• Vendég
    « Válasz #31 Dátum: 2012-04-17 15:45:10 »
    Szilvikém. Azért vigyázz a vérnyomással. Az h épp lent volt a pocaklakód nem gond. Nekem már 24hetesen befordult a drága,de amíg van helyük úgyis forgolódnak. :-)
  • csucsubaba

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #32 Dátum: 2012-04-17 20:12:23 »
    mindenki nyugtatgat, így könnyebb :)
    Encsi, azt érzem, amit írtál, mintha kuporodna :) de érzek olyan mozgást is, mintha helyeztkedne, nagyon sokféle mozgást érzek, komolyan hiányozni fognak, ha már kint lesz :)
    hát nem irigyellek, mennyi bajod van :S
    Szilvi, kb 20-21 hetesek voltunk (felírtam, csak most a másik szobában van a naplóm), mikor több nagyot rúgott a pocok, ekkor hajnalban felkeltettem apát, és együtt örömködtünk :) de mindig rúg 4-5-öt és abbahagyja pár órára, mire apa odaér, már abbahagyja :(
    tegnap eszembe jutott, hogy csikizzük meg a talpát, hátha rúg :D de nem akarjuk zaklatni :)
    mi az, hogy lent van? :) kíváncsiskodom :D
    azért is kérdem, mert ma pont azt akartam kérdezni tudjátok e mi történhetett odabent, ugyanis szépen emelkedett a pocakom, tegnap meg teljesen más formát öltött, és ma is olyan fura a formája, lejjebb van, mint eddig, meg olyan csöndes is. lehet jól elkényelmesedett, remélem :)
    jhajj tudom, hogy sokat aggódom, ha otthon lennék szerintem már a doki lemondott volna rólam, mert minden nap felhívnám :D (bár akkor meg ott lenne anyukám, aki elmagyarázná mi miért van :) )
    ♥♥♥♥

• Szilvi81

• Picibaba-függő
    « Válasz #33 Dátum: 2012-04-17 22:23:14 »
    Csucsubaba, ez természetes, hogy első babával ennyit kérdezel! Emlékszem, hogy én 2 naponta hívtam a dokimat, hogy mikor mi történik, vagy éppen a védőnőt!  ;D Jó volt, mert a dokim, teljes nyugalommal vette, hogy ilyen kíváncsi voltam. A mocorgások meg nem kevesek, csak te érzed úgy. Anno azt mondta a dokim, hogy számoljam a mozgásokat! Ha a napi 10 megvan, akkor semmi gond! Na kössz! Azt sem tudtam, hogyan számoljam, így minden egyes ébrenléténél számoltam csak, és így sosem volt meg!  ;D Aztán CTG-n megnézte, azt mondta, hogy teljesen jó, fél óra alatt több, mint 10x szer kopogott ki! Na ekkor tudtam meg, hogy hogyan kell számolni!  ;D
    Nyugodtan macerálhatjátok!  :D Legalább szokja a kinti körülményeket!
    Ja és megsúgom, hogy biztos azért ilyen lusti, mert fiú!  :D

Amikor lent van a pocak, az azért van, mert a baba fejjel lefelé van! Azért változik a pocakod, mert még ezerrel pörög odabent!  :D Amikor leszáll majd a pocak, akkor végérvényesen beágyazódik fejjel a szülőcsatorna felé! Ezt általában 4 héttel szülés előtt szokták a babák megtenni. Vagy később! Zolcsikám szülés előtt 3 hónappal beállt fejjel, és tök jól érezte magát. Nekem is könnyebb volt, mert nem nyomta a tüdőmet!  ;D

Lehet, hogy a mostani pocaklakó is ilyen lesz!

Encsi, azért aggódom, mert ez a pocaklakó egyáltalán nem akar feljebb kúszni! A Mocorgások teljesen rendben vannak,  ;D de azért én nem vagyok nyugodt! Na majd jövőhéten megmondja a dokim az őszintét!  ;D ;D ;D

• Encsi23

• Vendég
    « Válasz #34 Dátum: 2012-04-18 08:03:11 »
    Szilvi. Én pocaklakóm se jön feljebb. Folyton lent táncikál és ha elalszik a hugyhólyagom a párnája. :-) ráadásul tegnap a vesémet is rugdosta. :-l nem volt kellemes. Nekem azt mondta doki,h nem gond max nekem lesz kellemetlen.
  • Encsi23

• Vendég
    « Válasz #35 Dátum: 2012-04-18 08:05:08 »
    Ja,és én babóm is lustika. Mégis lányt mondanak. :-) vagy csak eldugta a fütyköst?
  • Szilvi81

• Picibaba-függő
    « Válasz #36 Dátum: 2012-04-18 12:44:21 »
    Na a hólyagom nekem is veszélyben van!  :) tegnap éppen hogy kiértem a WC-re! Már még vásárolni sem merek elindulni!

Ezt nem hiszem el, hogy az én pocaklakóm nem mutatja meg magát! Ha most beállt fejjel, akkor szerencsém van, mert látni fogjuk a lába közét!  ;D

• csucsubaba

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #37 Dátum: 2012-04-18 20:14:50 »
    anyukám is azt mondta, hogy a fiúk lustábbak :) meg ha megmozdulnak élénkebbek, viszont kevesebb a mozgás :) anyu már az elején megmondta, hogy fiú lesz, mikor mondtam hol fáj :) pedig csak 3 gyerkőce van :)
    de ma nem panaszkodhatom, nem tudom mi volt, de egész nap mocorgott, rugdosott :) már hajnalban felkeltettük apát is, hogy műsor van :)
    ma én is rohantam pisilni :D álltam a munkahelyemen, egyszercsak majd bepisiltem :D
    éjjel meg nagyon begörcsölt a combom, megijedt a párom, itt nyögdécseltem :) sétáltam egy picit a házban és elmúlt.. pedig eszek sok vitamint meg gyümit..
    tegnap estére megint formát váltott a hasam :)
    most, hogy így nyugtatgattok magabiztosabb vagyok meg kevesebbet aggódom, köszönöm a segítségeket!!!! :)
    persze nem ártana egy uh, hogy teljesen nyugis legyek :D
    már én is kíváncsi vagyok a babátok nemére :)
    ♥♥♥♥

• Szilvi81

• Picibaba-függő
    « Válasz #38 Dátum: 2012-04-18 22:56:44 »
    Csucsubaba, a lábgörcsre elvileg a magnézium jó! Akár pezsgőtabletta formában is!  :)

Jót mosolyogtam, mikor írtad, hogy anyukádnak "csak" 3 gyereke van!  :) Ez aranyos!  Az a jó az idősebbekben, hogy tapasztaltak, és kívülállóként látnak olyat, amit te sosem vennél észre magadon!
    Mostanában egy tapasztaltabb emberrel találkoztam, aki azt mondta, hogy fiús pocakom van!  ;D Hááát, meglátjuk, hogy mit mutat az UH-n.

Viszel a melóhelyedre váltó ruhát, ha esetleg véletlenül becsurog? Én mindig ettől rettegtem, hogy útközben valahol bepisilek.

Örülök, hogy tudunk segíteni, és meg tudunk nyugtatni! Valahol már írtam, hogy de jó lett volna, ha amikor Nórival voltam várandós, lett volna lehetőségem egy ilyen babaoldalon beszélgetni más anyukákkal, kismamákkal. Még most is van olyan, amit én sem tudok, de itt lehet okosodni! :D

• Encsi23

• Vendég
    « Válasz #39 Dátum: 2012-04-18 23:40:23 »
    Anikó! A magnézium jó a lábgörcsre. Ezt a fiús pocakot én is megkaptam,de ma beterpesztett pindurkám,és nunija van! :) mostmár csak apát kell rábeszélnem a választott névre! :D
  • Szilvi81

• Picibaba-függő
    « Válasz #40 Dátum: 2012-04-19 11:35:26 »
    Encsi, akkor végül is a Luca név mellett döntöttél?

• csucsubaba

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #41 Dátum: 2012-04-19 22:46:32 »
    az a "csak" szerintem véletlenül maradt ott, mert mást kezdtem el írni :D
    nem viszek váltóruhát, mert még nem gondoltam erre, vagy kéne? :O
    szedek magnéziumot is meg kálciumot is pluszba, csak attól félek egy lábgörcsnél, nehogy felugorjak hirtelen :)
    jujj kislány, dejóó :)
    engem lányosnak néztek :D meg a neten olvastam pár érdekességet, mire mi jellemző, és 90%-ban lányos volt a viselkedésem :D
    aztán az uh-n ott volt a fütykös :D meglepődtünk :D
    ♥♥♥♥

• Encsi23

• Vendég
    « Válasz #42 Dátum: 2012-04-20 07:21:45 »
    Anikó. Én is néztem a neten,azok alapján fiú. Sőt még egy kínai jóslást is megnéztem ott is fiú jött ki. :) és nunis! :-)

Szilvi! Igen,én a Luca nevet szeretném. Csak apát kell megfűzni!
  • Encsi23

• Vendég
    « Válasz #43 Dátum: 2012-04-20 07:22:32 »
    Anikó! Nevekben már gondolkodsz?
  • csucsubaba

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #44 Dátum: 2012-04-20 10:42:31 »
    a mienk apukája után kapja a nevét, Gábor lesz :) nem akarjuk megszakítani a hagyományt, de a 3. neve a kedvenc nevünk, Zsolt, mert eredetileg azt a nevet választottuk, de már pici Gábornak hívjuk :)
    a Luca szép név, de van másik név, ha a párod nem egyezik bele? vagy bele fog egyezni? :)
    ♥♥♥♥

Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 14

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary
LogiLand.hu Webáruház
Rio Rendezvénykaszinó
Dr. Bátori-Kallós Picibaba.hu Verseny

Adaptive Media