2020. április 08., szerda - Dénes napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: 1 ... 149 150 [151] 152

2011. Nyári Babák

(Megtekintve 146724 alkalommal)
  • angelfilth

• Nagycsoportos
    Re:2011. Nyári Babák
    « Válasz #2250 Dátum: 2013-11-05 14:15:55 »
    Helló csajok!
    Bocsi, hogy eltűntem, csak sok minden összejött mostanában. Nem volt időm.

Mindike!
    Hogy vagytok? Milyen az élet 2 gyerkőccel? Balázs nem féltékeny?

Valaki!
    Örülök, hogy te is bekukkantottál! Veletek mizu? Még nem bújt elő a kisasszony?

Birsalma!
    Természetesen neked is örülök! :) Megszokta már Ármin a bölcsit?

Ábel nem lesz bölcsis, ez már biztos! Bár ennek a fő oka az, hogy a közelben sajnos nincs bölcsi. Ha lenne, beadtam volna és mentem volna dolgozni. A munkahelyem közelében meg azért nem kerestünk, mert én csak vinni tudtam volna, haza hozni másnak kellett volna és azt nem tudtuk volna megoldani.
    Pedig ráférne a gyerek társaság.
    Amúgy már kb 1 hónapja csak éjjel használunk pelust. :)
  • valaki1985

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #2251 Dátum: 2013-11-05 14:36:38 »
    Mi még egyben vagyunk, bár nem tudom meddig! Most már 10-15 percenként elég kemény fájásaim vannak!

• mindike

• Picibaba-függő
    « Válasz #2252 Dátum: 2013-11-05 14:55:45 »
    Birsalma!
    Megnézted a képeket? :) Az eleje biztos, hogy mindenkinek így megy! Barátnőmék pont ebben a cipőben járnak, mint Ti! :)

Angel!
    Köszi szépen, jól vagyunk. Az a szerencsénk, hogy a picikénk ugyanolyan jó baba, mint amilyen Balázs volt, így szinte észre sem vesszük, hogy van egy pirinyónk is. Éjszaka is 1-2-szer ébred fel enni és utána alszik is vissza. Van hogy még ébren teszem le a kiságyba, de lekapcsolom a lámpát és ügyesen elalszik egyedül a sötétben. Balázs imádja a kistesót. A féltékenysége egyáltalán nem vészes. Sőőőt, mondhatni egyáltalán nincs nála féltékenység. Az elején többet kellett rászólni, mert butaságokat csinált (nem a tesóval), szerintem próbálgatta, hogy mikor szólunk rá, de mostmár ugyanolyan, mint előtte volt. Imádja, állandóan puszilgatja, odabújik hozzá, beszél Neki! Öröm nézni Őket! :)
    Látod, hogy mondtam én Neked, hogy már nem sok van hátra a szobatisztaságból. És éjszaka van még benne pisi? Balázsnak én is sokáig alátettem, de ahogy nappal szólt a pisinél, pár nap múlva már éjszaka sem volt a pelusban soha. Ha kellett pisilni, akkor felkelt és szólt, hogy kell pisilni! :)

• angelfilth

• Nagycsoportos
    « Válasz #2253 Dátum: 2013-11-08 14:28:58 »
    Mindike!
    Nagy szerencsétek van akkor, hogy Réka is nyugis baba, meg hogy Balázs sem féltékeny.
    Igen, ügyesen elhagyta Ábel a pelust. Egyszer csak szólt, hogy neki nem kell, ne adjam rá. Akkor még pár napig többször is a gatyóba csurrant a pisi mert elfelejtett szólni én meg hiába nyaggattam nem akart a bilire ülni, aztán ráérzett. Most már van hogy nem is szól, hanem megy és próbálja elintézni egyedül.
    Éjjelre még kell a pelus. Ritka hogy száraz marad. De ha még alvás előtt vagy reggel kell pisilnie, akkor leveszi vagy leveteti a pelust.
  • mindike

• Picibaba-függő
    « Válasz #2254 Dátum: 2013-11-20 13:37:44 »
    Angel!
    Bocsi, hogy eddig nem voltam! Igen, az biztos, hogy szerencsénk van! Mondták is, hogy nem lehet ekkora szerencsénk, hogy mindkét gyerek ilyen jó baba. Éjszaka is vagy átaludja az éjszakát, vagy pedig 4-5 óra között ébred fel. Ma pl. negyed 8-ig aludt tegnap estétől.
    Általában délután is összejön, hogy egyszerre alszanak a Manók, így tudok egy kicsit munkálkodni is itthon.
    Vásároltatok már karácsonyra?

• angelfilth

• Nagycsoportos
    « Válasz #2255 Dátum: 2013-11-21 14:35:46 »
    Mindike!
    Hát marha nagy szerencsétek van, az biztos. Sokszor belegondoltam már én is, hogy mi lenne, ha Ábel mellett lenne egy babánk is, de szerintem én megőrülnék. :)

Karácsony???? ÁÁÁÁ, dehogy! Még ötletem se nagyon van...
    Ti már vásároltatok?
  • valaki1985

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #2256 Dátum: 2013-11-21 14:39:11 »
    Sziasztok!

Nov 7-én megszületett Ilka Szaffi baba! :D 2620 g és 50 cm! :D

Egy tündér bogyó! :D

• angelfilth

• Nagycsoportos
    « Válasz #2257 Dátum: 2013-11-21 14:48:58 »
    Valaki!
    GRATULÁLOK! :) Jó babázást újra!
    Ha lesz időd mesélsz róla?
  • mindike

• Picibaba-függő
    « Válasz #2258 Dátum: 2013-11-26 13:16:35 »
    Valaki!
    Gratulálok és jó egészséget kívánok Nektek! Én is várom, hogy legyen időd és mesélj!

Angel!
    Biztos, hogy nem őrülnél meg! Én is féltem, félek tőle, de hidd el, hogy megoldja az ember! Az lesz a nehezebb időszak, amikor Réka is kezd mászni, sokkal többet lesz fent, sokkal többet igényli a foglalkozást. Hogy akkor hogy fogok ketté szakadni, még nem tudom, de biztos meg fogom oldani, ahogy sok mindenki más is megtette.
    Igen, mi most nagyon jól állunk karácsonyi ajándékokkal. Még mielőtt megszültem a TESCO-ban volt 50 %-os játékvásár, elég sok mindent sikerült onnan beszerezni a gyerkőcöknek (Balázs, Réka, keresztfiam, unokahúgom). Azóta még vásároltam hozzá Balázsnak és Rékának elég sok mindent, úgyhogy a gyerekek letudva. A face-n van egy csoport (Minden ami Fisher Price és Chicco) Innen több mindent vásároltam Balázsnak és Rékának is.
    Még a felnőttek ajándékai hiányosak, de vannak ötleteim. Apunak és Anyósomnak, apósomnak nem tudom, hogy mit vegyünk, a többi nagyjából ötletileg kipipálva. :)

• birsalma79

• Picibaba-függő
    « Válasz #2259 Dátum: 2013-11-28 14:37:17 »
    Sziasztok!

Valaki!
    Szívből gratulálok! Sok örömet, boldogságot, tejcit és nem utolsósorban jó babázást nektek!  :D

Mindike!

Akkor ti már elég jól álltok ajándékok terén..mi kb. úgy állunk ahogy angel ....egyenlőre fogalmam sincs  ;D

Most talán egy kicsit több időm lesz kutakodni ajándékok után, Ármin 3 hete bölcsiben, szépen ügyesen beszokott, eszik-alszik...annyira dícséri az összes gondozó hogy milyen jól nevelt...igazi mintagyerek. Ma még a takarító is azt mondta reggel: Hát szia barátom megjöttél? Jaj, úgy imádom, olyan nyugodt olyan aranyos kisgyerek, bár minden bölcsis ilyen lenne...

kezdek aggódni a gyerekem végett  ;D ;D ;D

Csajom meg pont az ellenkezője, 1 hónapja minden reggel alig lehet kivarázsolni az ágyból még 8-kor, nem akar öltözni, nem akar ovodába menni, ordít mint a sakál hogy ő nem akar oviba menni, ő velem akar maradni, különben is fáj a lába, fáj a torka...mindent kitalál csak ne kelljen menni.
    De aztán nagynehezen eljutunk az óvodáig, ott még sír, de csak addig míg eljövök. Mert az óvónők sorra mondják hogy mire én a kapun kiérek, már nincs semmi baja....
    Már beszéltem az összes óvónővel hogy nem történt-e valami az oviban ami kiváltotta nála ezt a viselkedést de mindegyik azt mondta higgyem el, nincs semmi baja..

...na, csengetnek, később még írok

• angelfilth

• Nagycsoportos
    « Válasz #2260 Dátum: 2013-11-29 08:56:19 »
    Birsalma!
    Akkor téged sem irigyellek. Vagyis csak félig. Amilyen könnyű az egyik gyerkőccel, olyan nehéz a másikkal.

Mindike!
    Jó nektek, hogy az ajándék vásárlás nagy része letudva. Közben velem még anyum is jól kiszurt. Nemrég beszelgettünk róla hogy mit vennék Ábelnek mikulásra, karácsonyra, meg majd a névnapjára. Erre tegnap mondja nekem hogy azokat amikről beszéltünk szinte mindent megvett. Mi vegyünk mást.
    Marha jó. Eddig legalább ötletem volt pár, most már nulla... Én nem neki akartam ötleteket adni, hanem azt mondtam el, hogy én mit akarok venni.
  • angelfilth

• Nagycsoportos
    « Válasz #2261 Dátum: 2013-12-23 14:00:59 »
    Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)
  • valaki1985

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #2262 Dátum: 2013-12-23 16:44:57 »
    Sziasztok! Most úgy alakult, hogy lett időm!

Ilka egy csuda jó baba! Sokat eszik, alszik! Most már 6,5 hetes nagy lány!

Amilyen kis picike volt, olyan szép nagy lány lett! (ha engedi az oldal végre akkor csatolok képet nektek)

Emma, nagyon jól viseli! Bár ő inkább a dackorszakával van elfoglalva! :S Ezzel viszont kikészít!

• angelfilth

• Nagycsoportos
    « Válasz #2263 Dátum: 2014-01-02 15:13:38 »
    B.Ú.É.K. Mindenkinek!

Valaki!
    Tündériek a lányok! :)

Remélem mindenki jól van, és jól teltek az ünnepek! Jelentkezzetek, ha ráértek! Pussz!
  • mindike

• Picibaba-függő
    « Válasz #2264 Dátum: 2014-01-27 13:50:17 »
    Ha nem haragudtok, akkor a másik csopiban lévő bejegyzésemet másolnám be rólunk, mert abban minden benne van, viszont most nagyon sietnem kell!

Sziasztok!
    Jelentkezek egy gyors helyzetjelentésre. Gratulálok az új kismamiknak!
    Klészi!
    Nálunk amikor Réka 2 hónapos lett, akkor jött ki Balázson a féltékenység. Nálunk is elkezdett bepisilni, viszont csak nappal, éjszaka sosem. A kakinál mindig szólt továbbra is. Pisilni 1 napon keresztül pisilt be egész nap, nem győztem átöltöztetni. Utána egy hétig még 1-szer naponta. Viszont az alatt az egy hétig nem szólt, hanem én mondtam Neki mindig, hogy menjünk pisilni. Mindez nálunk tudatosan történt, mert szólt előre, hogy bepisilek. Szomorú Ezek akkor történtek,amikor Rékát tisztába tettem, fürdéshez készülődtünk, etettem, vagy volt itt valaki látogatni. Nagyon nehéz volt ezeket kezelni, de túl vagyunk rajta. A féltékenység még mindig megvan, de ingadozik szerencsére. Az azért is mást csinálok eset nálunk is van. Szerintem ezen mindenki átesik, csak éppen az aktuális szülőnek nagyon nehéz ezeket kezelni. Én már akkor nem győztem bőgni, mert azt hittem, hogy megbuktunk Szülői szinten. Mindenkinek meg kell tanulni ezt a helyzetet. Nem csak a nagyobb gyereknek, hanem a szülőknek is, ami nem is olyan könnyű feladat. Az Élet legnehezebb és egyben legcsodálatosabb feladata szerintem, amikor Szülővé válik az Ember.

Egyébként mi teljesen jól vagyunk. Réka 8-án lesz 4 hónapos, Balázs 8-án lesz 31 hónapos. Nőnek,mint a gomba.A időszakos féltékenység ellenére imádja a hugicáját,nem győzi ölelgetni, puszilgatni, stb.

Oldalak: 1 ... 149 150 [151] 152

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary
LogiLand.hu Webáruház
Rio Rendezvénykaszinó
Dr. Bátori-Kallós Picibaba.hu Verseny

Adaptive Media