2020. február 18., kedd - Bernadett napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 85

2009 tavaszi/nyári babavárók

(Megtekintve 108386 alkalommal)
  • monyca

• Csecsemő
    • *
    Re: 2009 tavaszi/nyári babavárók
    « Válasz #30 Dátum: 2009-02-19 07:59:16 »
    Hova tűnt mindenki??????Hahóóóóóóó!!!!!!

Anett
    Minden rendben volt a szűrésen?
  • Ella

• Nagycsoportos
    « Válasz #31 Dátum: 2009-02-19 11:10:19 »
    Én itt vagyok!  :D

Igen, jövő hét szombaton lesz, 28-án. Ruháért ma megyek (remélem már jó lesz és nem kell többet bevenni belőle! Eddig én vagyok a "legsoványabb" 7 hónapos terhes, mindenkinek nagyobb hasa van, aki ugyanannyi idős terhes, mint én. Nagyon fura). Szóval most zajlanak az események.  ;D

Legközelebb a 32. héten megyek UH-ra és az orvos a 34. héten akar vérvételre küldeni (mindegyik ismerősömet a 36. héten küldték, de ezek szerint ez nem "szabványidőpont").

Anett! Jelentkezz, ha már van eredmény! Remélem minden rendben!  ;)

Monyca, előző babával is voltál 4D-n?

• monyca

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #32 Dátum: 2009-02-19 11:20:51 »
    Ella
    Dodoval 3szor is voltam,és csak harmadjára mutatta az arcát.De nagyon jó kis mosolygós képet kaptak el.És 8 perces dvd-t is sikerült kreálni,bár kellett noszogatni,mert elaludt.Mindjárt dobok fel rola képet,h milyen volt.
    Olyan jó,h már készültök a lagzira,drukkolok,h jó időtök legyen.Milyen ruhád lesz?Hány vendéget hivtatok meg?

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
  • Ella

• Nagycsoportos
    « Válasz #33 Dátum: 2009-02-19 11:30:24 »
    Milyen kis aranyos.  :) Hányadik heteken voltál?

Hosszú, fehér szatén ruhám lesz, ami nem ér le a földig (nehogy sáros vagy latyakos legyen), hasán megköthető maslival, vékony pánttal, dupla fátyollal, műbőr cipővel (esőt mondtak, a szatén cipő pedig elázna), műszőrme bundával (hideg lesz a templom).

Polgárira csak azokat hívtuk, akik az ebéden is ott lesznek (26 ember), de a templomira mindenkit (több a hely és ciki is lenne, ha nászmisén alig lennének emberek). Egyetemről minden hallgatót meghívtam (nem volt nehéz, mert kb. 100-an vagyunk a karon nappali tagozaton), de jó, ha 20-an eljönnek (sok a kollégista, aki hétvégén hazamegy és a kispapokat se engedik el a szemináriumból). És persze meghívtam a volt gimis és általános iskolai tanáraimat, 1-2 gyerekkori jóbarátot, de nem hinném, hogy eljönnek (senki se pesti).

Dodo várja már a kistesót?  :D

• monyca

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #34 Dátum: 2009-02-19 12:34:37 »
    Akkor jó kis buli lesz ;D
    Dodoval elöször 26 hetesen,aztán 30 hetesen,és végül 31 hetesen voltunk.Hát,h várja e a kistesót!!!Ő még ezt nem fogja fel,mert még kicsi hozzá.Talán majd akkor kezdi felfogni,ha már megszületett.De nehéz vele,mert nekem veled ellentétben bazi nagy bélésem van,és napról-napra nagyobb és már nehezen birom el Dodot.Ráadásul anyám tegnap mesélte,h egyik ismerősének a lányától elvették a 6 hónapos magzatát,mert ahogy emelgetett lett valami gikszer.Azt nem tudom,h meghalt a baba vagy nem,mert hallottunk már olyat,h 1 kilos baba életben maradt,de nagyon beparáztam.Ugyh probálom minnél kevesebet emelgetni,mert bár már megy egyedül,de nem mindnehol közlekedik biztonságosan.
  • Ella

• Nagycsoportos
    « Válasz #35 Dátum: 2009-02-19 12:43:42 »
    Hát ha a nászmisét lehet bulinak nevezni, akkor az lesz.  :P

Az nem jó.  :( Én is sokat emelek, cipelek (több kilót).
    Szerintem meghalt a baba, mert a 6. hónapban már nem végeznek magzatelhajtást Magyarországon, csak ha meghal a pici. Vigyázz magadra nagyon!

Amúgy egyik ismerősömnek alig több, mint 1 év van a 2 gyerek között (januárban született a kisfiú, a kislánya pedig 2007. decemberében) és Emese mindig nagyon simizte a Veronika hasát és mosolygott, amikor mondták neki, hogy ott van bent a kisöccse. Nem tudom, mennyire értette meg, de szerintem nagyon jó testvérek lesznek majd nagyobb korukban (is).  :)

• monyca

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #36 Dátum: 2009-02-19 13:42:07 »
    Hát nem tudom,én Dodon nem látnom,h értené :-\ Ha a hasamat csapdossa vagy simizi,az azért van,h vegyem fel.Ha mondom neki,h ott baba van,már néz körbe,h hol látok babát,mert ő mindenre azt mondja,h baba.Hát nagyon remélem,h ők is jó testvérek lesznek.Páromat is kérdezgetem,mert ő és öccse között másfél év van,és volt idő amikor nem annyira,de nagy részben nagyon jóban voltak és vannak.Ugyh ebben bizok én is.

Anett nagyon eltünt.Vajon mi lehet vele?
  • Ella

• Nagycsoportos
    « Válasz #37 Dátum: 2009-02-19 15:54:08 »
    Nem baj, majd ha megszületik a kisöcsi/kishugi, majd érteni fogja -és szeretni!  :D

Nem tudom, remélem csak nem jut net elé és nincs semmi baja!

• gubanett

• Nagycsoportos
    « Válasz #38 Dátum: 2009-02-19 17:01:00 »
    Sziasztok Csajok! Itt vagyok! Jajj, köszi az aggódást, aranyosak vagytok. Ha van egy kis időtök+türelmetek elmesélem mi volt... Reggel 4-kor keltünk, mert a páromnak mennie kellett a másik melója miatt Debrecenbe, engem kirakott anyuéknál, aztán fél 11-re értemjött és elmentünk AFP-re, de ott eltévedtünk, mert megkérdeztük hol a labor, megmutatták hogy hol, de amikor ott sorbaálltam, akkor láttam, hogy 11 és dél között csak leletet adnak ki. Nekem meg külön felírta a védőnő, hogy 11-12 között lehet csak menni, és a 2. emeleti laborba menjek.Erre mondja a nővérke, hogy van egy másik labor is azon az emeleten  ;D ki a franc gondolta volna? Na mindegy, meglett. Jól megkínoztak, még minig fáj a karom, egy tök paraszt vén szipirtyó vette a vért, de úgy feszítette a tűt kifelé, hogy derékszögben állt! Aztán elmentünk a cytológiára, várni kellett, mire sorra kerültem mondta a nővérke, hogy hol a leletem? Én meg mondtam, hogy mittudom én, hát ők csinálták, engem csak visszahívtak. Erre leküldött az alagsorba, hogy kérjem ki, aztán menjek vissza. Megint vártam jó sokat. Mire behívtak, már tök ideg voltam, erre mondja a doki bácsi, hogy ugye nem ilyedtem meg? Mert semmi baj nincs csak ilyen vacak a technika. Levette újból, de hozzátette, hogy ha megint értékelhetetlen lenne, akkor majd megcsinálják szülés után. Aztán a párom ismét kirakott anyuéknál, mert ment vissza dolgozni, este meg felvett és jöttünk haza. Erre kiderül, hogy nincs áram. A kazán meg nem ment. Se fürödni, se fűteni nem tudtunk, csak szegény Zolit sajnáltam, mert ő meg egész nap kint állt a hóban, át volt fagyva. Az EON-nál azt mondták 1 órán belül meg lesz csinálva, ahhoz képest reggel fél 8 lett belőle. Szóval dupla takaró+zokni, így aludtunk... Ma reggel meg megint behívták, most jött haza. És megy éjszakára dolgozni szegénykém. Na hát "röviden" ennyi a történet.
    Várom az eredményeket, hátha minden rendben lesz, idegeskedtem eleget  :-\ Ha megjön a lelet, akkor mehetek UH-ra!
    Sziasztok!
    Még majd jövök! Puszi! :-*
  • monyca

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #39 Dátum: 2009-02-19 19:24:24 »
    Látod Anett,mondtuk,h semmi gáz nem lesz.
    Én is futottam ilyen köröket AFP-nél,tiszta ideg voltam a végére.Nem elég,h fél órát álltam,h sorra kerüljek,de mikor odaértem az ablakhoz kijelentették,h mivel nincs beutalom nem vesznek vért.Na akkor lemenni a nőgyogyora,ott még ültem egy darabig,mert még nem volt bennt senki,azaz volt,de megkellett várni a rendelési időt,+ akik elöttem voltak.Na akkor kezdett elpattani a vér az agyamba.Na akkor vissza,de ugy bepofátlankodtam egy faszi elé az ablakhoz,mint a csuda,és végre levették a vért.Na de utána alig birtam a karomat mozgatni egész nap.Párom itthon is maradt,mert Dodot sem birtam megemelni.Ugyh ezek az AFP-k már csak ilyenek >:(
    A genetikai uh-ról,ami 2 hete volt ne is beszéljek.Majdnem 3 órát ültünk és az a durva,h akik utánunk jöttek be azok elöttünk mentek be.Csoda,h a gyerek birta.Én már kezdtem idegbeteg lenni,apa nyugtatott,de aztán ő is ideges lett,majdnem berontott.Na akkor azt mondtam,hogyha  akövik nem mi leszünk,akor bemegyek és kiosztom a dokit.Na szerencsére mi voltunk a kövik,de nagyokat nyeltem,h nehogy olyat mondjak.
    Na bocsi a regényért,legalább lesz mit olvasni ;D
  • gubanett

• Nagycsoportos
    « Válasz #40 Dátum: 2009-02-19 20:12:42 »
    Hát igen, sajnos eddig bárhova kellett menni, mindenhol minimum fél napot töltöttünk. Nálunk én vagyok a türelmesebb, ha várni kell a párom nem bírja. Pedig mindig jön velem, de már néha engem is felidegesít az, ha ő ideges meg türelmetlen. Tegnap meg kicsit rosszul lett a vérvételem után a lelkem... pedig nem is őt szurkálták, olyan vicces volt. ;D Gyorsan lementünk a levegőre.
    Amúgy nálunk a háziorvosi renelőben szokott mindig balhé lenni. Pedig csak 2 hetente kell mennem a táppénzes papírért, de rosszul vagyok ha menni kell. A sok paraszt (szó szerint, otthonka, csíkos szatyor, oroszlánszag...) vergődik. Azt hittem megvernek, mert bekopogtam, hogy adják ki a papíromat. Különben az orvos meg az asszisztens kifejezetten kérte, hogy ne álljanak sorba a kismamák a TP papírért, hanem kopogjanak be. Pláne ilyen járványban... Szóval megkaptam a magamét, az egész rendelő zengett. Még a nyanyák is mondták, hogy majd ők is felcsináltatják magukat, hogy hamarabb bejussanak. Komolyan, sírva jöttem ki! Zoli meg vissza akart menni, hogy közéjük csapjon  :-\ de nem hagytam (lehet kellett volna).
    Micsoda élmények! Legalább zajlik az élet, igaz?
  • monyca

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #41 Dátum: 2009-02-19 20:23:37 »
    De utáltam én is táppénzes papirért járni.A sok beteg közé,ráadásul besem kopoghattam.volt,h 4 órát ültünk ott Jocival.Hát majdnem rájük törte az ajtót.De akkor rendesek voltak az öregek,az egyik előre is engedett.Szerencsére most ezt meguszom,én pont ezért a belgyogyó vizsgálatra sem mentem és nem is fogok most.Én tuti,h megint nem fogok ott feleslegesen várni.
    Jót mosolyogtam,h Zoli lett rosszul vérvételed után ;DVicces.

Na elteszem magam holnapra!!Jó éjszakát!!
  • gubanett

• Nagycsoportos
    « Válasz #42 Dátum: 2009-02-20 07:24:25 »
    Szép jó eggelt Mindenkinek!
    Mónika, akkor neked most hogy van a táppénzed? Hogy-hogy megúszod?
  • monyca

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #43 Dátum: 2009-02-20 08:37:00 »
    Sziasztok!!!

Anett
    Nekem nincs táppénzem,mert nem dolgozok.Én gyedről fogok szülni menni.Csak az lesz a ciki,h picur megszületik,és Dodora a családi pótlékon kivül semmit nem fogok kapni >:( Ugyh 2 gyerekre 1 pénz fog járni.Ez a magyar rendszer >:( >:( >:(
  • gubanett

• Nagycsoportos
    « Válasz #44 Dátum: 2009-02-20 10:33:22 »
    Jah, tényleg... de hülye vagyok  :-\
    Nagyon király ez a rendszer  ???
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 85

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary