2020. február 22., szombat - Gerzson napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: 1 ... 83 84 [85]

2009 tavaszi/nyári babavárók

(Megtekintve 108476 alkalommal)
  • akiram1986

• Csecsemő
    • *
    Re:2009 tavaszi/nyári babavárók
    « Válasz #1260 Dátum: 2012-12-28 14:31:25 »
    Sziasztok!
    Már megint régen jártunk erre.
    Először is utólag mindenkinek nagyon boldog békés karácsonyt kívánok.Remélem mindenkinél jól telt.
    Mi pénteken bekerültünk a kórházba,2 napja folyamatos láza volt,meg csúnyán köhögött.Hát kiderült hogy vírus okozta hörghurutja van.Így bent is maradtunk,majd 23-án jöhettünk haza de úgy,hogy másnap még vissza kellett mennünk reggel injekcióra.De az orvos hétfőn úgy látta,hogy már erre sincs szükség,megcsinálta a zárójelentést,mivel szerencsére nem tüdőgyulladása volt,így további kezelésre sem volt szükség.De borzasztó volt,hogy egyszerűen nem tudtuk levinni a lázát,akármivel próbálkoztunk.Az a lényeg,hogy túl vagyunk rajta és hétfőn már vártuk a Jézuskát.Együtt feldíszítettük a fát,megvacsiztunk és már hozta is az ajándékot.Nagyon örült a játékoknak,kapott fagyis play-doh gyurmát,mikrót,puzzlet 2-t is,egy nagy rajztáblát,színezőt ceruzával,babát hordozóval,ehhez etetődolgokat,na meg az aqua beads gyöngyöket.Azt sem tudta,hogy melyikkel játsszon.
    Sajnos az oviban volt karácsonyi ünnepség,és lemaradtunk róla a betegség miatt.Remélem jövőre már ott tudunk lenni.
    Amúgy az ovit még mindig nagyon szereti.Szerencsére tényleg aranyosak az óvónők,sokat foglalkoznak a gyerekekkel.
    És nálatok hogy telt a karácsony?Láttam a facebookon milyen sok ajándékot kaptak a gyerekek.
    Ha lesz időtök gyertek mesélni.
    Puszilok mindenkit
  • Ella

• Nagycsoportos
    « Válasz #1261 Dátum: 2013-01-01 16:58:38 »
    Sziasztok!

Már nagyon régen nem voltam, mindig közbejött valami, de jó, hogy még él a fórum. :)

Eni!

Láttam FB-on a kicsi fiúkat, nagyon édesek.  :D És szép neveket választottatok nekik.  ;)

Marika!

Sajnálom, hogy Noémi ilyen beteg volt és lemaradt az ovis ünnepségről. :(

Gyöngyösnek is volt valami baja, 39,5 volt a láza, gyerekorvosunk nem nagyon aggódott emiatt, sőt, igazából le se... Kéne egy másik gyerekdoki, de akiket kinézek, mindig elhagyják a helyi praxist. Talán tudnak valamit?!  ??? Leának meg tüdőgyulladása volt, de itthon kapta az antibiotikumot és a többi gyógyszert, meggyógyult. Épp elég volt, hogy tavaly karácsony előtt Gyöngyös is kórházban volt meg nyáron is 8 napot egy aftás vírus miatt. Akkor Lea is beteg lett. Épp azon gondolkoztam, hogy Lea eddig kétszer volt komolyabban beteg, 3 éves koráig csak pár nátha volt meg néha egy-egy hőemelkedés.

Van rajtunk kívül olyan fórumos "baba", aki még otthon van? Az ovis nyílt napon utalást tettek rá, hogy pelusos gyereket nem igazán vennének be, meg hát itthon vagyok Gyöngyössel. Meg év közben sem vesznek be senkit. Aztán persze kiderült (már beiratkozások után), hogy törvény szerint nem szobatiszta hároméveseket is kötelesek bevenni, ha van hely. És persze augusztus második felére egyik napról a másikra elhagytuk a pelust, minden előzmény nélkül. Szeptemberben viszont mindenképp megy oviba, de egy másikba, nem oda, ahová eredetileg mentünk volna (bölcsi mellett van, de Gyöngyös nem lesz bölcsis, így felesleges messzebbre hurcolni minden nap). Aztán most elvileg majd év közben is bevesznek majd gyerekeket, Gyöngyös majd december 13-án lesz 3, jó lenne januártól oviba járnia. Aztán vannak fejlemények: nemsokára megszületik nálunk is a kistestvér. A dokim biometriája alapján január 30-án kell kibújnia, Hajdu Krisztina szerint csak február 4-én. Mivel az ő számításai jöttek be Leánál is (hogy nem 37, hanem csak 36. hétre született), ezért inkább a február eleji terminus szerint számolok. Mondjuk a dokim már megkezdte a CTG-t a 34. héten és biztos vagyok benne, hogy a holnapi vizsgálat alkalmával már 36. hetet fog bevésni a kiskönyvembe.  :-\ Pedig alig vagyok 35 hetes. Csütörtökön is volt egy gyors UH (mindig ránéznek, mert találtak valami eltérést, nem ürül a gyomra, valószínűleg műteni kell majd, ha megszületik). Lemérte a koponyáját (elvileg 34+5 naposan), aszerint 36 hét 2 napos volt a picike. Talán neki is nagyobb a buksija úgy mint Leának volt. Majd kiderül.

Most mennem kell.

Sikeres, boldog új évet kívánok Nektek!

• Eni27

• Kisded
    • **
    « Válasz #1262 Dátum: 2013-01-01 17:26:41 »
    Sziasztok!

Marika! sajnálom hogy beteg volt Noémi. Mi december elején kaptunk el egy vírust, az is lázzal járt. Kb.3 napig egyfolytában lázas volt. kórházba nem kellett feküdni de ijesztő volt. Lili is szereti nagyon az ovit, bár a télapótól sikítva menekült. :)

Ella! Húúú, de jó hírek!   Gondolom nálatok most is meglepi lesz a neme a picinek. akkor megint csak pár hét lesz a gyerkőceink között. :) A lányok várják már? Én holnap megyek UHra, remélem minden rendben lesz. Mondjuk csodálkozom hogy eddig még nem akart befektetni a doktornőm. eddig nem volt semmi gond de ugye ikreknél sosem lehet tudni. Holnap majd kiderül. Csak Lili nélkül lesz nagyon rossz ha sok hetet kell bent töltenem.

A Karácson y és a Szilveszter is csendesen telt. Tele várakozással és készülődéssel az ikrek fogadására. Olyan izgalmas, bár biztos felköthetjük azt a bizonyos alsóneműt az elején. Nem lesz könnyű, hiszen csak a férjem tud segíteni, de majd csak belejövünk. Elvégre gyakorlott szülők vagyunk vagy mi..... :)

Mindenkinek nagyon boldog és áldott új évet kívánunk!!!!!

Többiek , mi újság veletek?
  • Milli01

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #1263 Dátum: 2013-01-01 19:21:37 »
    Sziasztok!

Nagyon boldog új évet kívánunk mi is mindenkinek! :)

Ella, nagyon örülök a jó hírnek, én nem is tudtam, hogy jön nálatok a 3. baba, ez fantasztikus! Nagyon jó egészséget kívánunk nektek!

Eni, nagyon ügyik lesztek és biztosan Lilike is fog már "segédkezni" a kistesók körül.
    Nagyon szorítok, hogy még ne kelljen befeküdnötök a kórházba. Ott van a közelben? Akkor Lilikét is gyakran be tudják vinni hozzád.
    Nagyon jó egészséget kívánok nektek is!!!!

Lányok, milyen jó, hogy nemsokára már ilyen szép nagy család lesztek :) :)

Mi jól vagyunk, Dórika is nagyon megszerette az ovit, még a karácsonyi szünetben is állandóan az oviról és a kis barátnőiről csacsog.
    Jó lenne már neki is egy kistestvér...:) Ha idén még nem is, de jövőre már rajta leszünk az ügyön ;) Sajnos most még a piszkos anyagiak miatt nem mertük bevállalni :( de ami késik, nem múlik...:)
    Amióta újra dolgozom, olyan rövidek lettek az esték, és a hétvégéink, igyekszünk bepótolni a hét közben elmaradt együtt töltött időt. Nekem nagyon hiányoznak a nyugis napjaink, amikor még sülve-főve együtt lehettünk. De annak nagyon örülök, hogy kihasználtam minden pillanatát a 3 évnek. Ella, te is használd ki az utolsó ilyen hónapokat :)

Puszi mindenkinek!
  • akiram1986

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #1264 Dátum: 2013-01-04 14:34:37 »
    Lányok!
    Nagyon örülök,hogy írtatok.
    Boldog Új Évet mindenkinek!
    Ella!Szívből gratulálok a 3. gyerkőchöz.Én nem is tudtam,hogy megint babátok lesz.És hogy viseled a terhességet?Bár már hamarosan meg is születik a kisbaba.Nem nehéz két gyerek mellett a terhesség?Ez már biztos,hogy műteni kell,ahogy megszületik?És mitől lehet,hogy nem ürül a gyomra?Remélem utána nem lesz semmi gond.Milyen szép nagy család lesztek.És neveken gondolkodtatok már?
    Eni!Örülök,hogy te is jól vagy.Remélem jól van Lilike is.Akkor ti is összeszedtetek valami nyavalyát.Amikor mi is bent voltunk a kórházban,nagyon sok gyerek feküdt bent tüdőgyulladással,meg hörghuruttal.Úgy látszik most ilyen vírus van,ami ezt okozza.Én nem is tudom,hogy fogják hívni a fiúkat.Remélem nem kell befeküdnöd,bár tényleg nem lehet tudni ikreknél.És mi volt az uh-n?
    Milli!Örülök,hogy te is jelentkeztél.Tök jó,hogy Dóri is szereti az ovit.Pedig tudom,hogy tartottál tőle egy kicsit,hiszen sokáig veled volt.De szüksége volt már a közösségre.És mit dolgozol?Ugyanoda mentél vissza,ahol voltál?Na remélem jövőre te is olyan jó hírekkel jössz,mint Eni és Ella.
    Mi is szeretnénk másik babát,de nekünk is az anyagiak nem teszik ezt most lehetővé.Nagyon sok a hitel,házon,kocsin,de majd egyszer én is jövök a jó hírrel.Addig is örülök a kismamáinknak.
    Remélem a többiek is jelentkeznek hamarosan.
    Puszi
  • Ella

• Nagycsoportos
    « Válasz #1265 Dátum: 2013-01-07 16:31:41 »
    De jó, hogy végül mindenki meggyógyult!

Eni!
    Minden rendben volt ultrahangon? Gondolom Lili már nagyon várja a fiúkat. :)

Milli!
    Remélem hamarosan jön Dóri kistestvére is.  ;)
    Ismerős nekem is, hogy sokszor alig van együtt a család. Hétköznap elintéznivalók, vizsgálatok, hétvégén egyetem, vizsgák (bár most végeztem az utolsó vizsgámmal, de a beadandómat még nem értékelte a prof és még be kell íratnom a jegyet). Szóval néha mi is alig vagyunk együtt.

Marika!
    Hát igen, így érthető, hogy csúszik a kistestvér-projekt.
    Nekünk sem egyszerű, bár nincs hitel, de jövedelem sem nagyon. Alighogy sikerült összebontani a két lakást és a lányoknak gyerekszobát csinálni, kiderült, hogy jön a harmadik. Anyósom nagyon nem örült, sőt, igazából talán csak a szüleim. Ez rosszul esett. :(
    Ultrahangon mindig telt volt a gyomra, kicsit nagyobb is, mint amekkora az átlag, de mivel gyomor alakja van és nem kitágult kör vagy ellipszis, a magzatvíz mennyisége pedig nem több, hanem átlagos, ezért kizárta a genetikus a vékonybél elzáródását, viszont így valószínű, hogy a gyomorszáj izma nagyon feszes, ami miatt alig tud emészteni. Ha így van, akkor szülés után sokáig nem lesz széklete, másrészt sokat fog bukni. Ha minden rendben lesz, akkor annyi, hogy nagyon lassan emészt és ritkábban fog megéhezni. Ez megint nem jó hír szoptatás szempontjából. Amúgy a gyomorszáj elégtelensége valószínűbb, szóval lelkileg készülök a műtétre (de sokkal jobb, mintha a vékonybelével lenne ilyesmi, ott esélyes a durva szövődmény, a bélszakasz-elhalás meg hasonlók). De már a terhesség elején voltak gondok, elkaptam egy vírust (valószínűleg mononucleosis, ezt gyerekek kapják el, de én még bárányhimlős sem voltam, a gyerekbetegségeket majd a lányaimtól kapom el), bedagadtak a nyirokcsomóim, még most sem mentek vissza, nagyon magas lett a fehérvérsejtszámom, életemben először herpeszem is lett, nagyon beteges voltam egész terhesség alatt. Szóval izgultunk a picike miatt. Meg a 12. heti UH-n vastagabb tarkóredőt is mértek, a kombinált tesztem azért jó lett, de az AFP picit alacsony és amikor felmerült a vékonybél elzáródásának/szűkületének lehetősége, megijedtünk, hogy Downos (náluk gyakoribb az ilyen rendellenesség). Ezért sem mertem elmondani szinte senkinek, hogy lesz harmadik, mert mi van, ha mégsem marad meg, mások meg várják. :-\ Most meg már a finisben olyan nagy baj nem lehet, a neonatológusnak is szólok majd mindenről, hogy figyeljen ő is jobban a babára, de úgyis csinálnak a Honvédkórházban hasi UH-t az újszülötteknél, ott úgyis kiderül, ha baj van. Egyébként most még azért nem lehet tudni, mert nincsenek telve a belecskéi, majd születése után lehet megállapítani mindent. Reméljük, hogy azonban csak nagyon lassan emészt a picike és ennyi az egész.  :)

• Eni27

• Kisded
    • **
    « Válasz #1266 Dátum: 2013-01-09 09:09:57 »
    Sziasztok!

Marika , Milli! Mi is sokat gondolkodtunk a kistesó projekten. Nekünk is sok hitelünk van. De mivel már 31 éves vagyok és nagyon nehezen estem teherbe másodjára nem bánom hogy most történt. Sőt úgy gondolom hogy ennek így kellett történnie. Úgyis tudják a picikék mikor kell megszületniük. :)

Ella! Így érthető hogy nem mondtátok a babát. Szorítok hogy ne legyen nagy probléma a kicsivel.

Marika! Zalán és Áron lesz a neve a fiúknak.

Minden rendben volt UHon. Nagyon szépen fejlődnek a fiúk. Fej fej mellett haladva, 1850 és 1900gr volt  a súlyuk. Teljesen zárt a méhszájam, így nem kellett befeküdnöm. Végül is 10 perc a kórház kocsival így ha bármi van azonnal megyünk. sokat kell pihennem mert óriási a pocakom és nem igazán tudok már mozogni sokat. De csak hadd nőjenek a fiúcskák. :) Két hét múlva már NST és újabb UH és ismét beszélünk a befekvésről.

Lili a héten minden reggel sírt az oviban, nem tudom mi lehet az oka. Bár lehet érzi hogy változás következik. Úgy sajnálom, szegénykémet. Nem lesz könnyű neki is ugyanannyi figyelmet szentelni a két pici mellett de nem akarom hogy elhanyagolva érezze magát. hiszen a szertetem nem három felé kell osztani hanem háromszorosára növelni. :)) Remélem így lesz.

Puszi mindenkinek!!!
  • yzabella84

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #1267 Dátum: 2013-01-14 19:39:01 »
    Sziasztok!

Én is jó régen jelentkeztem ám most nézem!!

Nálunk is rengeteg változás van!!
    Hol is kezdjem...

Egész nyáron próbálkoztam Niminél a szobatisztasággal,nem igazán sikerült,majd az ovi előtt szeptember előtt 2héttel szobatiszta lett nappal. Igaz maradt azóta is a csak nappal éjszaka valahogy nem sikerül neki.Nagyon szereti az ovit,gyorsan beszokott,beteg sem volt az ovi miatt egészen karácsonyig,vagyis az utolsó nap valamit hazahozott az oviból!!  >:( 38,8láz,de hamar túl voltunk rajta.Utána bevörösödött a szeme,karácsony napján 24-én a kórházi ügyeleten voltunk szemcsepp miatt,ott a 1,5órás várakozáson összeszedett egy tüszős mandulagyulladást ezzel meg szilveszter napján ültünk a helyi ügyeleten... :) Nétusznak fülgyulladása volt ezzel egy időben.
    Most már jól vannak mind a ketten!

Vagyis 3-an... :D Mert én is babát várok!! Ma 5hetes és 2napos!!!
    Nagyon izgulok,hogy ne legyen baj,dokihoz csak csütörtökön tudok menni.
    Amiatt is félek,mert úgy volt,hogy korábban érkezik a 3.baba,konkrétan mostanra vártuk volna febr.5-re de sajnos tavaly tavasszal 6,5hetesen nem maradt velünk. :'(
    Ezért aggódom!!

Ella: Szuper,hogy nálatok is érkezik a 3.baba!! Nemét most sem tudod előre?
    Mi is éppen ősszel csináltuk meg a közös gyerekszobát,így nem tudom hol lesz a helye a picinek. Ja meg leköltöztünk a földszintre,mert anyós egy nap szó nélkül elköltözött!!!  ;D

Na írjatok Ti is!!!
    Van kedvetek a Facebookon csinálni egy Picibabás csoportot így magunknak,hogy továbbra is tudjuk követni egymás életét! Valahogy a Facebookon hamarbb látja az ember!! Mit szóltok??
    Megcsináljam? "Picibabás csoport 2009"
    JÓ??? ;D

Iza

• Eni27

• Kisded
    • **
    « Válasz #1268 Dátum: 2013-01-15 11:15:10 »
    Szia Iza! Gratulálok a 3. babához! Úgy látszik gyarapszik a mi kis picibaba családunk. :) Szorítok hogy minden rendben legyen veletek.

Ella! Hogy vagytok? Nem érkezett még meg a pici?

Mi jól vagyunk, bár ma, szerintem a melegfront miatt van egy kis migrénem. Egy hét múlva lesz az első NST és a következő UH. Remélem minden rendben lesz. A gyerekszobával mi is gondban vagyunk. Most úgy van hogy mind az öten egy szobába leszünk. Bár van 3 szobánk, de Lili még nem kész a külön alvásra , a piciket pedig én nem akarom külön szobába tenni. Végül is bőven elférünk ebben a hatalmas szobában. De ha nem fog működni a dolog, a kicsik vagy Lili nem tud nyugodtan pihenni muszáj lesz változtatni a dolgon. Majd meglátjuk.

Írjatok mi van veletek! Puszi mindenkinek!  :-* :-*
  • Milli01

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #1269 Dátum: 2013-01-15 12:04:10 »
    Sziasztok :)

Iza, en is szivbol gratulalok a babahoz es nagyon jo egeszseget nektek is! Minden rendben meg, meglatod!
    Eni, nagyon szoritok a kovetkezo UH-hoz!
    Ella, biztosan minden a legnagyobb rendben lesz a picivel!
    De nagy lehet mar az izgalom nalatok :)

Vigyazzatok nagyon magatokra!

Jo, hogy letrehoztad Iza a FB-os forumot is! :) Megkerdezhetem, ha oda irok, akkor ugye csak ti latjatok, akik ebben a csoportban vannak?

Szep napokat nektek, vigyazzatok nagyon magatokra!

Oldalak: 1 ... 83 84 [85]

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary
LogiLand.hu Webáruház
Rio Rendezvénykaszinó
baleseti kártérítés Picibaba.hu Verseny

Adaptive Media