2020. július 12., vasárnap - Dalma, Izabella napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: 1 ... 81 82 [83] 84 85

2009 tavaszi/nyári babavárók

(Megtekintve 113869 alkalommal)
  • Ella

• Nagycsoportos
    Re:2009 tavaszi/nyári babavárók
    « Válasz #1230 Dátum: 2012-04-16 15:36:18 »
    Sziasztok!

De jól halad mindenki a szobatisztasággal. Ügyesek vagytok!  ;)

Eni!
    Nem lehet egyszerű a helyzet, 6 kicsinek van csak hely az oviban.  ??? Ez nagyon brutális. Elhiszem, hogy ki vagy akadva és nem tudod, mi legyen. Más anyukák nincsenek hasonló cipőben ott a környéken? A munkahelyed közelében elhelyezkedő oviba nem vennék fel? Egyik évfolyamtársam kislánya is a munkahelyéhez közeli oviba íratta a lányát, szerencsére felvették.

Látom mindenkinél jól telt a húsvét és a locsolkodás. Nálunk Lea megijedt a locsolóktól, inkább ugrált a szobában a trambulinon, nem akart közelebb menni az ijesztő bácsikhoz. :) Gyöngyöske meg bújt hozzám, szégyenlősködött.

Ma van Lea 3. szülinapja és annyit nyúzott, hogy elvittem az ovis nyílt napra. Nagyon tetszett neki, nem is nagyin akart hazajönni, csak amikor az óvónő segített rábeszélni az indulásra. Egyébként még marad velem itthon, majd 4 és fél évesen megy majd, tehát jövő szeptemberben. Addigra talán jobban beindul a beszédje és szobatiszta is lesz, bár erre semmi seményt nem látok, tegnap bugyiban a konyha előtti szőnyegre pisilt és csak állt ott, mintha minden rendben lenne, csak akkor kezdett el sírni, amikor rászóltam. De nem zavarja őt, hogy még pelusos, a WC-n direkt visszatart mindent, később a pelusba elvégzi. Ha látom, hogy erőlködik és rárakom gyorsan a szűkítőre, akkor is tartja, akár napokig is. Közben meg szinte minden reggel totál száraz a pelenkája. Ahogy pszichésen nem beszél(t), úgy most is így pelusos, szabad akaratából, hiszen fizikailag érett lenne rá, ha ennyire képes visszatartani a pisit és a kakit is.
    Ja, amúgy jövőre együtt mennek majd oviba-bölcsibe Gyöngyössel. Lea ovit kezd szeptemberben, Gyöngyös bölcsit és december 14-ével (3. év betöltése után) vagy 2014. január elejével ő is megy majd oviba Leához. :) Én viszont nem tudom, hová fogok tudni menni dolgozni, hiszen semmi munkatapasztalatom nincs, a diplomáim még nincsenek meg (sürgősen be kell fejeznem a szakdolgozatot, hogy legalább a védésen legyek túl, ha a záróvizsgáig nem is jutok el, még szerencse, hogy nálunk külön vizsga a védés és a záró). Ősztől el kell kezdenem nyelvet tanulni, vagy franciát szinte nulláról vagy valami könnyebbet totál nulláról. Esetleg megpróbálhatnék a profex jogi szaknyelvi angolra gyúrni, de ez még nekem olyan messzinek, megfoghatatlannak tűnik.
    A lányok egyébként 10 fiút kitesznek. Legalább! Gyöngyös minden nap tönkretesz minimum egy játékot vagy használati tárgyat, húzza a hajunkat, harap, Lea pedig parancsolgat, hisztizik és önzőzik. Jól megkaptam... :P
    Majd még írok, de azt hiszem végre felkeltek. Puszi! :* :* :* :*

• manacsa

• Csecsemő
    • *
    • Edina
    « Válasz #1231 Dátum: 2012-04-17 13:48:05 »
    Sziasztok.
    Ella
    Látom nálatok is zajlik az élet, nyugodj meg nálunk is harc volt a pelussal.  Igaz én már nem panaszkodom mert Csenge pár napja magától bemegy a fürdőbe pisil a wc-be( a szüleimtől kapott lépcsős szükitőt), nálunk igazán a kakilással van baj. Pedig már a bilibe kétszer kakilt, de most meg makacsolta magát és nem. addig nem hajlandó amig nem kap pelust, és ő is olyan hogy ha napokig(2 napnál tovább nem hagyom mert nagyon megkeményedik neki és utána rosszabb) kap pelust akor vissza tartja. Hiába kérdezem miért nem csak azt hajtogattja hogy "nem".
    remélem szeptemberre ez változni fog mert mi is megyünk oviba. Kincső novemberbe megy bölcsibe, mert én is szeretnék vissza meni dolgozni.
    Vissza tudok menni a postára, csak az a kérdés hogy hová, mert szertnék lakhelyhez közeli postát találni, eddig az Astoriánál dolgoztam, most már az kicsit messze van.

Mi most betegek vagyunk, előbb a KIncső majd a Csenge is. Dühit mert a kedves szomszédnak a két lánya beteg és ki engedte őket az enyéimhez, tuti onnan kapták el.

A rosszaságért nálunk sem kell a szomszédba menni. Csengével eddig nem volt baj. De a kisebb Kincső kitesz 6fiut, és viszi a rosszaságba a nővérét. Hulla vagyok estére velük apa mostanába sokat dolgozik és nincs itthon napokig, alig várom hogy este legyen és letegyem őket aludni. Olyankor csend van. Néha csak bambulom a tévét, de sokat nem fogok fel hogy mi is van benne. de imádom a két rosszaságot!!!!

Na megyek őket ébreszteni mert megyünk az ortopédiára.

Puszi mindenkinek
    Szép napot!!! ;)
  • akiram1986

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #1232 Dátum: 2012-06-02 15:06:26 »
    Sziasztok!
    Mi újság van felétek?
    Nálunk most olyan rossz idő van,fúj  a szél,meg eléggé lehűlt az idő.De az iskolában most van a gyereknap és hát Noncsika már itt nyaggat,hogy menjünk már.
    Kb. 1 hónapja teljesen szobatiszta lett,nagyon ügyesen kakál a bilibe vagy a wc-be(most is itt kakál mellettem  :D).Ja és már nem csak este kakál a fürdőszobában,hanem ha úgy érzi,hogy kell neki,már megy is.És nincs szorulása sem,általában minden nap kakál,de ha esetleg kimarad 1 nap,akkor már mondja is,hogy anya tegnap nem kakáltam,de már megyek is  ;D.Így nyugodtabb is vagyok,ha megy az oviba,mert már biztos menni fog,beírattam és a névsor is ki van rakva.Hihetetlen hogy egyik napról a másikra alakult ki nála.
    Manacsa.Remélem azóta már meggyógyultak a gyerekek,bár nem most írtál már.Akkor kezdik a gyerkőcök az ovit és a bölcsit.Biztos szeretni fogják,te pedig nyugodtan dolgozhatsz.És az ortopédiára miért kellett mennetek?
    Ella!Ne izgulj,majd Lea is megérti,hogy sokkal kényelmesebb a wc-be pisilnie.Nálatok nem lehet 2,5 évesen oviba vinni a gyereket?MÁr csak azért kérdem,hogy szeptemberben viszed majd bölcsibe Gyöngyöst kb 4-5 hónapra,aztán meg oviba?Nálunk már 2,5 évesen lehet vinni oviba is,sőt már most nem kitétel a szobatisztaság sem.
    Eni.Tényleg szörnyű,hogy nem lehet bejutni az oviba.Ha ennyire durva a helyzet,miért nem bővítik?Így akkor el sem lehet menni dolgozni.
    Csajok remélem mindenkinek jól vannak a gyerekek.Most befejezem,mert leszédülök a fotelról,ugyanis Noémi már végzett a nagy dolgával  ;D.Aztán meg megyünk is el.
    Majd ha lesz időtök írjatok megint.Puszilunk mindenkit
  • Eni27

• Kisded
    • **
    « Válasz #1233 Dátum: 2012-06-13 14:40:27 »
    Sziasztok!!!!

Hogy vagytok?
    Képzeljétek sikerült az óvodába bejutni. Kicsit fel kellett kavarnom az álló vizet, beszélni egy két emberrel . De most már biztos hogy felveszik. Így szeptember végén megyek vissza dolgozni.  ;)
     Mi is jól haladunk a szobatisztasággal, bár még a nagydologgal vannak kicsi gondok, mert sokszor szorongatja inkább mint hogy bilibe kakálna. De szerintem szeptemberig megoldódik. Egy kicsit azért félek hogy hogyan megy majd a leválás. Lehet nekem nehezebb lesz mint Lilinek.  :-\  Ja, és néha kicsit hisztis is. Remélem boldogulnak majd vele. Amúgy csak ő lesz 3 éves, a többiek 4 vagy 5.

Marika!!! Te tartod életben ezt a fórumot. Jó hogy mindig írsz.  :-* Idén nem nyaraltok Tivadaron?

Noncsi nagyon ügyes kislány. Biztos nálatok nem lesz gond az ovival.

Jó lenne ha írnátok többen is. Mindig nézem az új képeket a közösségi oldalon, de jó lenne még plusz információkat is kapni rólatok.

Írjatok ha van időtök. Puszi mindenkinek!!!!!
  • akiram1986

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #1234 Dátum: 2012-06-16 14:20:36 »
    Sziasztok!
    Eni.Igyekszek mindig írni,mert kíváncsi vagyok rátok és a gyerekekre,meg igazából sajnálnám is,ha nem működne tovább a fórum,mert annyira jó volt itt a csapat.Együtt izgultunk egymásért,minden mozzanatot megosztottunk.
    Eni nagyon szuper,hogy Lilike is tud menni az oviba.Biztos nagyon fogja szeretni,meg hát így te is tudsz dolgozni.És hova mész vissza?Nálunk is kicsit erőszakosabbnak kellett lenni és egyből ahhoz az óvónőhöz került,ahova akartuk.A szobatisztaság is kialakul majd teljesen,addig még tényleg van idő.Na és tesódék gyerkőce hogy van?Szoktam nézegetni róla is a képet,ha teszel fel,nagyon édes.
    Aranyos vagy,hogy így emlékszel,hogy voltunk nyaralni Tivadarba  ;).Nem is hittem volna.Sajnos már nem tartozik ahhoz a céghez a nyaraló,ahova eddig,így nem tudunk már oda menni,csak maximum sátorozni,de mi már tavaly sem voltunk,csak sógornőmék meg anyósomék.De ha esetleg mégis megyünk,mindenképpen szólok nektek,tuti el lenne egymással a két csajszi :).
    Többiek hogy vagytok?Mindenki élvezi a várva várt nyarat?
    Noémi most alszik,de ha felkel,teszünk a medencéjébe vizet és mehet pancsolni.
    Hoztunk neki pár napja egy kiskutyát.Első nap annyira tetszett neki,még a kismotorjára is felültette,most meg már fél tőle.A kutya ugyanis már kezdi megszokni a helyet és hát szaladgál,meg játszana vele,csak az én kislányomnak ez már nem tetszik annyira.Na ma megfürdettük,akkor úgy elvolt vele,de ennyi.Remélem megszokja,mert ha nem,kénytelen vagyok visszavinni.
    Na kicsit már megint hosszúra sikeredtem.Írjatok,ha lesz egy kis időtök.Puszillak titeket
  • Eni27

• Kisded
    • **
    « Válasz #1235 Dátum: 2012-06-17 08:44:13 »
    Sziasztok!!!!

Marika!!!

Én is nagyon örülök az ovinak, kell már neki a gyerek társaság. Szeptember 10étől dolgozom újra, gyógymasszőr vagyok a közeli kórházban.
    Tesómék is jól vannak. Nagyon édes Botika és a tesóm is egyre jobban el tudja látni egyedül.Nem tudom hogy írtam e már hogy tesóm egy karral született. Így nehezebb neki, de nagyon ügyesen bánik most már vele.
    Ha jönnétek errefelé nyaralni akkor szívesen látunk titeket nálunk, biztos örülnének a csajok egymásnak.  ;)

Kezdem készíteni Lilit az ovira. Szokta mondani , hogy " Anya menjünk oviba, mert ott sok gyerek és játék van. " Remélem szeretni fogja. Lili is nagyi szeret pancsizni a medencéjében , bár néha aggódom kicsit mert ekcémás ugye és nem nagyon tesz jót a bőrének a túl sok víz.

Két hét múlva lesz a szülinapja. El sem hiszem hogy már 3 éves. Kutyusos tortát rendelt tőlem a szülinapjára. Mindene a kutya. Nekünk is van egy kiskutyánk és imádja. Kutya plüssből meg van legalább 10 darab.  ;D

Többiek ti is  írjatok!!!!!!!!!! Puszi mindenkinek!!!!!!!!!  :-* :-*
  • akiram1986

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #1236 Dátum: 2012-06-17 22:37:02 »
    Eni.Hát igen,kell már neki a társaság,a közösség,biztos szuper lesz neki az oviban.Nem is tudtam,hogy gyógymasszőr vagy.És szereted csinálni?És tudod hozni vinni majd az oviban,vagy máshogy oldjátok meg?
    Örülök,hogy jól vannak a tesódék is.Szerintem még nem mondtad,hogy a tesód így született,én legalább is nem emlékszem rá.Nem semmi így élni és megtanulni mindent,de akkor tényleg nagyon ügyes.És mennyi idős is a kisfiuk?Lilike gondolom nagyon szereti.
    Ígérem,ha megyünk nyaralni oda,mindenképpen szólok.Pont ma szó is volt Tivadarról,bár mi lehet inkább Tokaj felé vesszük az irányt és odamegyünk a Tiszához,de ez még csak terv.Vagy egy hétvége lemegyünk sátorral Tivadarba,majd még kiderül addig.De tényleg szólni fogok,jó lenne személyesen is találkozni.
    Na akkor hamarosan ő is 3 lesz.Néha még hihetetlen,hogy már ilyen nagyok.Nekem Noémi minden nap elmondja,hogy "én már nagy kislány vagyok",és tényleg az.
    ÉS Lilike nem fél a kutyától?Nem tudom mit lehetne Noncsival kezdeni,de már lassan a lépcsőről nem mer lemenni.
    Nekünk valamilyen mesefigurás tortája lesz,de még nem tudta eldönteni,hogy melyik.Lehet a végén meglepi lesz.Bár július végéig van még idő.
    Na most megyek,mert holnap munka,aztán nem bírok felkelni.
    Remélem hamarosan írnak a többiek is.
    Nagy puszi mindenkinek
  • gubanett

• Nagycsoportos
    « Válasz #1237 Dátum: 2012-06-20 09:39:56 »
    Sziasztok!
    Jelentkezem én is!
    Eni! De jó, hogy mégis ovid lesz Lili! Örülök hogy sikerült!
    Mi is megyünk oviba, és szerencsére oda kerül, és abba a csoportba ahova kértem. Jó lesz, remélem. Meg azt is hogy a beszokással sem lesz gond. A bölcsis beszoktatás jól ment, úgyhogy hátha itt sem lesz gond, bár azt hallottam hogy picit rosszabb lesz talán, mert az oviban már nem segítenek annyit mint  a bölcsiben.
    Képzeljétek, még a múltkor itt panaszkodtam, hogy még pelenkás Tomika. Na, hát úgy látszik, hogy csak egy kis panaszkodás kellet... Pár napra rá, kijelentette hogy nem kér pelust, és azóta WC-zik, ritkább esetben bilizik. Gyakorlatilag egyik napról  a másikra! Nem is akartam elhinni, így éjszakára még egy hétig pelenkáztam, bár tiltakozott. És mindig száraz maradt reggelre! A kakit eleinte a gatyóba nyomta, de most már az is megy szépen ahova kell! Lányok, nem gondoltam, hogy ilyen hamar, mármint ilyen rövid idő leforgása alatt megy ez! Azt gondoltam majd egész nyáron erőltetnem kell a bilizést, hogy mehessen oviba, de nem! Úgy örülök!
    Megvolt az első ovis szülői is, fenyőfa lesz  a jele (ez maradt, mire észbekaptam a nagy stipi-stopizásban, de Tomika örül neki)
    Egyébként most épp itthon vagyok Tomival, mert voltunk dokinál, és picit piros  a torka, meg valami kiütései is lettek, így tegnap még bőrgyógyázhoz is elvittük, mert viszketett neki a talpa meg a tenyere. A héten itthon leszünk. Így kiélvezzük, és sokat medencézünk, játszunk, mesézünk! Jövőhéten meg megyünk nyaralni Szilvásváradra!
    Most megyek is, mert még Tomi pizsiben fetreng, és telehordta játékkal az ágyat. kapott a viszketésre egy szirupot, és azt olvastam, hogy aluszékonyságot okoz, na hát látszik is, még sosem aludt negyed 9-ig, ráadásul éjszaka sem kelt fel :)
    Majd jelentkezem, addig is írjatok! Puszika Mindenkinek!

• akiram1986

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #1238 Dátum: 2012-06-23 14:07:13 »
    Sziasztok!
    Anett nagyon örülök,hogy te is jelentkeztél.Ugye milyen hihetetlen,hogy egyik napról a másikra miket tudnak?Nagyon ügyes,hogy már nem kell pelus.Nem hiába mondják azt,hogy nem kell erőltetni semmit,majd érzik ők,mikor minek van itt az ideje.Így akkor gondolom megnyugodtál,most már nyugodtan mehet oviba.
    Nekünk tegnap volt nyílt nap a bölcsiben,mehettek szülők,testvérek,játszhattak a gyerekek,volt bábszínház,meg kézműves foglalkozások,festhettek,só-liszt gyurmázhattak.Jó volt,Noémi élvezte.Főleg azt,amikor fel volt állítva doboz,olyan volt,mint egy kastély,és kifesthették ecsettel meg festékkel.Csupa festék volt minden gyerek.Csak azon izgultam,hogy kijöjjön a ruhájából,mert pont egy új együttest adtam rá  ;D.Tettem fel róla képeket is,ha esetleg érdekel titeket.
    Anett.Remélem Tomika meggyógyult már.És miért volt kiütéses a tenyere meg a talpa?Meg tudták mondani,hogy mitől volt?
    Na most megyek,mert el kell pakolnom a szobában,enyhén szólva katasztrófa van.Olyan lusta voltam elrakni a ruháinkat,csak összehajtogattam.Most,hogy alszik,gyorsan elrendezek mindent.
    Remélem többen is jelentkeztek.Puszilunk mindenkit
  • Milli01

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #1239 Dátum: 2012-06-23 15:12:09 »

Sziasztok lányok!

Milyen jó, hogy újra írtatok! :)
    Olyan hihetetlen, hogy szeptembertől ovisak lesznek a csöppségek..
    Én még mindig olyan nehezen hiszem el, hogy már 3 év így elröppent. Mennyi minden történt ez alatt a 3 év alatt! Mennyi öröm, aggódás, mosoly, könnyek...
    A legcsodálatosabb dolog az életben ♥

Mindig nézegetem, like-olom is a képeiteket, mert bár személyesen nem ismerjük egymást, de mégis úgy érzem, ha találkoznánk, olyan lenne, mintha már régen ismernénk személyesen is egymást. Életem egyik legszebb részét együtt izgultuk végig, és köszönöm nektek!!!! Jó lenne, ha még sokáig tudnánk tartani a kapcsolatot! :)

Hát szeptemberben nekünk is megkezdődik az ovi. Félek azért az elválástól, mivel mi ugye nem voltunk bölcsisek, így Dóra-bár nagyon ügyes, azért még nem olyan önálló. Majd csak ügyeskedik ott is...
    Nekem meg úgy alakult, hogy nem tudok a régi munkahelyemre visszamenni, így kereshetek újat. Fasza lesz az első ovis évben, ha sikerül új helyre mennem, a betegségek miatt biztos sokat kell otthon lenni, így nem tudom, hogy is lesz majd. De hát ez van, majd csak lesz ez is valahogy!

Amúgy jól telik a nyár, Dóra nagyon élvezi, hogy sokat pancsikolhat végre. Próbálom kihasználni az utolsó ilyen nyarunkat, amikor még sülve-főve együtt lehetünk, mert ilyen már nem lesz. Talán majd a következő kismanónál ;) De arra még várnunk kell.

Puszi mindenkinek!!!!!!

Era
  • Eni27

• Kisded
    • **
    « Válasz #1240 Dátum: 2012-07-02 16:42:09 »
    Sziasztok!!!

De jó hogy többen is írtatok. Én is úgy érzem mintha ismernénk egymást, pedig még sosem találkoztunk.

Marika!! Szeretem csinálni a masszőrködést , viszont elég nehéz fizikai munka.
    Lilinek már nagyon régen megvan a kutya szinte együtt nőttek fel. Szerintem ezért nem fél tőle.

Anett!! Nálunk is ugyanez volt a helyzet. Egyik nap még bekakált, másik nap pedig minden ment a mama helyére.  ;)

Milli!! Lili sem volt bölcsis, szerintem nekünk is nehéz lesz az elválás. Amúgy minden nap emlegeti az ovit szerintem nem lesz semmi gond.

Ma van  Lili szülinapja, de tegnap ünnepeltük meg. Kutyás tortát sütöttem neki. Nagyon örült az ajándékoknak is. Büszkén hangoztatja hogy ő már 3 éves.

És van még egy nagy dolog az életünkben . Úton van a kistesó!!!!!!!!!! ;D  Még nagyon korai a terhességem, de gondoltam megosztom veletek. Így még nem tudom mi lesz a munkával. Most egyáltalán nem számítottunk rá, úgyhogy meglepett a csöppség. De felhőtlen a boldogságunk.

Puszi mindenkinek!!!!!!!!!!  :-* :-* :-*
  • Milli01

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #1241 Dátum: 2012-07-03 20:13:03 »
    Eni, én itt is gratulálok, mert annyira örülök nektek!!! ♥

Nagyon szorítunk és meglátod, minden a legnagyobb rendben lesz!!!!

Puszi mindenkinek! Kitartás ebben a kánikulában ;)
  • Eni27

• Kisded
    • **
    « Válasz #1242 Dátum: 2012-07-03 20:35:23 »
    Köszönöm szépen Erika!!!!!!!!!!! Sok sok sok sok puszi nektek!!!!!!!!  :-* :-* :-*

Láttam Dórika medencében hűsölve harcolt a meleg ellen. :D :D Nagyon nehezen bírjuk . Lili egész nap pucéran van bent is mert kb. 28 fok van a házban.
  • Milli01

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #1243 Dátum: 2012-07-03 20:47:17 »
    dettó :)
    Dórám is csak a vízben van jól, amúgy nagyon nehezen viseli.

Puszi :)
  • akiram1986

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #1244 Dátum: 2012-07-04 22:36:12 »
    Eni!
    Még csak most olvastam az üziket,amiket írtatok.Szívből gratulálok a kisbabához.Jaj de jó,annyira örülök neki.Látod kicsit is másra terelődött a figyelmed és sikerült is.Dokinál voltál már?Na akkor nem igazán kell visszamenni dolgozni,és bent mondtad már?
    Milli!Örülök,hogy te is jelentkeztél.Csodaszép a leányzód,mindig gyönyörködök benne.Hát elég hihetetlen,hogy már ovisok lesznek,de biztos jól fogja magát érezni és nem lesz semmi gond.De gondolom te is felkészíted az új helyzetre.És várja már az ovit?Hát akkor nem lesz könnyű neked,hogy nem vesznek vissza.És van valami kilátásba,vagy van egyáltalán munkalehetőség?
    Nekünk teljesen felújították az ovit,ahova megy és július közepén költöznek át a gyerekek.A bölcsiseket pedig vinni fogják utána,hogy megnézzék hova fognak kerülni,eltöltenek néhány napot ott.Örülök neki,hogy így együtt mennek,hátha valamennyire meg fogja szokni.Azért kicsit én is izgulok,pedig mi már átéltük az elszakadást,de akkor is csak egy új hely lesz,új gyerekek,de remélem olyan ügyes lesz,mint a bölcsiben.
    Ja képzeljétek,már nem fél a kiskutyától.Sőt úgy el szokott vele játszani,együtt fogócskáznak,meg labdáznak.Néha megijed még,mikor a kutya el kezd ugatni,de mondtam neki,hogy szóljon rá és elhallgat.
    Na most megyek,fekszek le,mert holnap munka.
    Szép éjszakát nektek
Oldalak: 1 ... 81 82 [83] 84 85

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary
LogiLand.hu Webáruház
Rio Rendezvénykaszinó
Dr. Bátori-Kallós Picibaba.hu Verseny

Adaptive Media