2020. február 18., kedd - Bernadett napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: [1] 2 3 ... 85

2009 tavaszi/nyári babavárók

(Megtekintve 108387 alkalommal)
  • monyca

• Csecsemő
    • *
    2009 tavaszi/nyári babavárók
    « Dátum: 2009-02-09 21:06:19 »
    Sziasztok!!!!

Várok ide mindenkit,aki tavasz/nyárra várja kisbabáját!!!!Gyertek minél többen beszélgetni.

Én június 20-ra várom a második babómat.
  • Ella

• Nagycsoportos
    Re: 2009 tavaszi/nyári babavárók
    « Válasz #1 Dátum: 2009-02-12 09:57:40 »
    Szia!

Én elvileg május elején szülök, 2-a környékén, ha kihúzzuk addig a babával és nem jön előbb. Nekem ő lesz az első.  :)

• picivirág

• Nagycsoportos
    « Válasz #2 Dátum: 2009-02-12 10:28:49 »
    Sziasztok!

Nálunk augusztus első napjaiban várható a tesó érkezése. Ha minden igaz. Az első kislányunk november végén született, már akkor tudtam, hogy legközelebb inkább nyári babát szeretnénk, csak nem gondoltam, hogy ilyen hamar, meglepetés volt.

Ági

• monyca

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #3 Dátum: 2009-02-12 12:09:10 »
    Sziasztok!!!

Örülök,h csatlakoztatok ;)Elöször is gratula a babákhoz.Tudjátok már a baba nemét?Neveken gondolkoztatok már?Hol fogtok szülni?

Én még nem tudom a nemét,mert nem mutatta,de a megérzésem fiu.Neveken sokat gondolkoztam,elis döntöttem,viszont késöbb elbizonytalanodtam.Kitaláltam a Patrikot és Zoét,de még azért gondolkozunk.A 10.ker.-ben fogok szülni Bajcsyban.Én ott is szültem tavaly,és kellemesen csalódtam.
  • Ella

• Nagycsoportos
    « Válasz #4 Dátum: 2009-02-12 13:54:00 »
    Mi már régóta tudtuk, milyen nevet szeretnénk a babánknak, így nem voltunk felkészületlenek ebből a szempontból, viszont nem terveztünk még ilyen nagyon korán gyereket (most leszek csak 20 és még egyetemre járok).

Mindig szépen mutatja magát, de nem akarjuk tudni, hogy fiú vagy lány. Így sokkal izgalmasabb, de mindenki fiúra tippel. Ha tényleg az, akkor Nimród Attila, ha lány, akkor Lea Erzsébet. Névnap szempontjából mondjuk eléggé szerencsétlen az április 28-ai Nimród és ha azt vesszük, hogy fenyegető koraszülés áll fenn nálam, akkor a március 22-i Lea sem egy nyerő választás (de akkor legalább anyámmal ünnepelheti a névnapját, aki Beáta  :D).

Én mjad az ÁEK-ben (volt MÁV) fogok szülni (én is ott születtem még anno 20 éve  ;D).

Monyca, Ti terveztétek a babát?

• monyca

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #5 Dátum: 2009-02-12 14:33:19 »
    Ella
    Akkor te még nagyon fiatal vagy :o. Hát még mi sem terveztük,bár én már 26 éves leszek,de amikor a fisfiammal lettem terhes még csak 8 hónapja jártunk párommal.Én elötte léptek ki egy 7 éves kapcsiból,ugyh ez a hirtelen terhesség tényleg hirtelen volt.Pocaklakót még ennyire sem terveztük,főleg nem ilyen kis korkülönbséggel.Igazából az elején az abortuszon gondolkoztunk a kicsivel,de szerencsére máshogy döntöttünk.
    Hogy birod ki,h ne tudd a nemét a babának?Én majd meg veszek,h nem látszott semmi.Anno a kisfiam is szivatott minket,3szor voltunk 4D-n és csak a 31. héten mutatta meg magát.
    Szép neveket választottál,a Lea kifejezetten tetszik.
    Pároddal mióta vagytok együtt?Gondolom nem vagytok házasok,vagy mégis?
  • monyca

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #6 Dátum: 2009-02-12 14:34:45 »
    Egyébbként iwiw-en csináltam egy profilt tavaszi/nyári babavárók 2009 cimen.Ez nem klubb,csak egy sima profil,ugyh a keresőbe kell keresni.Ha van kedvetek,gyertek és csatlakozzatok ti is ;)
  • Ella

• Nagycsoportos
    « Válasz #7 Dátum: 2009-02-12 17:18:30 »
    Hogy hogyan bírom ki? Úgy, mint azt, hogy néhány hónapja nem cigizek: könnyen. Mármint, amikor nem cigiznek körülöttem, akkor kívánom, de ha érzem, hogy valaki rágyújtott, a rosszullét kerülget. UH közben azt nézem, mindene megvan-e, de sose pillantottam még a lába közé, orvos direkt nem nézi ott, tudja, hogy nem akarjuk tudni. Genetikai UH-n pedig amikor észrevettem, hogy a doktornő a lába közti részt nézegeti, szinte ráordítottam: NEM AKARJUK TUDNI A NEMÉT!!! Azt hittem, leteremt vagy meglepődik, de csak kedvesen mosolygott.  :D

Párommal 2007. júliusa óta vagyunk együtt, múlt hét végén költöztünk össze, február 28-án lesz az esküvőnk. Igazából csak házasság után akartunk gyereket, de ahogy a mondás is tartja: homo proponit, sed Deus disposit. Az abortusz (nálam) szóba se jöhetett, képtelen lennék bárkit is megölni, pláne nem egy ártatlan pici babát, akit ráadásul én hordok.

Monyca, láttalak wiwen, ahhoz képest, hogy 23 hetes vagy a fotón, nagy a pocid. Nekem még mindig pici, pedig már a 28. hetet taposom (ami elvileg a 7. hónap legelejének felel meg, ha jól számolom).

• monyca

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #8 Dátum: 2009-02-12 18:31:26 »
    Akkor gondolom ezerrel készültök az esküvőre.Jaj de irigy vagyok ;D Ezekszerint ti sem vagytok túl rég óta együtt.Szüleitek mit szoltak az unokához?Tényleg,párod is ilyen fiatal?

Hát a pocakom az tényleg nagy.Dodoval is hatalmas volt,pedig nem született nagy súllyal.Elég gáz már emelgetni,ráadásul a 4.-en lakunk és nincs lift.Ugyh jó párszor meggondolom,h lemenjek-e egy egészségügyi sétára.Az a szar,h jön a tavasz,és kénytelen leszek lemenni a gyerekkel,és ahhoz még rengeteg erőt kell gyűjtenem.

Épp leslek az iwiw-en,visszajelöltelek ;)Szüleidnek szép kis Valentin napi ajándék lehettél :DElőre is boldog szülinapot.Én a kisfiamat nőnapra kaptam :o,bár 20-a voltam kiirva.Hát ez van,ő megakart lepni,és sikerült.

Mit tanulsz egyetemen?Hány éved lenne még?
  • gubanett

• Nagycsoportos
    « Válasz #9 Dátum: 2009-02-12 18:48:53 »
    Sziasztok!
    Én első babámat augusztus 4-re várom. Szeretnék csatlakozni, ha nem gond.( A "2009 augusztusában érkező babák"-ban próbálkoztam, de elég kihalt a fórum.)
    Monyca, én is meglestelek az iwiwen ;), nagyon csini a pocid. És a kisfiad gyönyörű! Azok a szempillák!
    Bejelöltem én is a babavárós iwiwet.
    Ella, minden elismerésem!!! Én már majd megőrülök, hogy tudjam, kislány v. kisfiú lesz-e. Mondjuk, még a terhességem előtt mindig arról beszéltünk a férjemmel,hogy kislányt szeretnék, erre ő rögtön rákontrázott, hogy ő meg fiút! És úgy érzem kislány lesz. Meg mindig lánynevek jutnak eszembe...De majd kiderül, lényegében mindegy, csak egészséges legyen!!!
     :-*
  • monyca

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #10 Dátum: 2009-02-12 19:48:05 »
    Szia Anett!!!
    Üdv köztünk ;)Gratula a babához.Iwiw-en már vissza is jelöltelek.
    És nevekről már beszélgettek pároddal,vagy megvárjátok amig megtudjátok,h milyen nemű lesz?Nálatok tervezett baba volt?

4D-re fogtok menni?Én március végére tervezem.
  • gubanett

• Nagycsoportos
    « Válasz #11 Dátum: 2009-02-12 20:43:07 »
    Igen, beszéltünk már nevekről, valahogy egyszer (még baba tervbe sem volt véve) felhozódott a téma és mindketten Boglárkát mondtunk. Fiú név nem került szóba. Szóval amikor kiderült hogy gyerkőc lesz, egyből eszünkbe jutott megint a Boglárka név.Csak egyedül az zavar, hogy aug. 1.-én van a névnapja és augusztus 4-re vagyok kiírva...Egyedül ez tart vissza. De tetszik még a Bianka is. Fiú nevek közül talán a Roland.
    De ki tudja mi marad a végére  :D
    4D-re mindenképp menni fogunk, már kinéztem hogy hova, elég baráti szerintem, hogy 40 perces DVD, 2 fotó kinyomtatva, a többi CD-n, teljeskörű vizsgálat stb. 9800 Ft-ért. Kb. 20- 22 hetes korban szeretnék menni. De addig még hátravan az AFP, meg egy pár vizsgálat, szóval remélem addigra kiderül hogy mi lesz. Ha nem, akkor majd 4D-n remélhetőleg. Egy barátnőm most asszem 32 hetes, de még nem mutatta meg magát a bébi. Hát én megőrülnék!
    Amúgy igen, terveztünk Babát, csak nem időzítettük be a dolgot, a természetre bíztuk, és elég hamar jött is a "gólyahír". Júliusban esküdtünk és október végén már terhes voltam  :P
    Jajj, bocsi, kicsit hoszzúra sikerült. Jó veletek dumcsizni.
    Neked mikor mozdult meg? Most mindenkitől ezt kérdezem, és nagyon figyelem a pocakom, hátha nekem is! És lehet hogy már éreztem is csak nem tudom hogy Ő volt-e...
  • picivirág

• Nagycsoportos
    « Válasz #12 Dátum: 2009-02-13 00:43:38 »
    Én Panni mozgását a 17. héten kezdtem érezni, most mintha néha már érezném.
    Mi is nagyon kíváncsiak vagyunk a nemére, addig néven nem is gondolkodunk, már először sem ment könnyen a választás...Sajnos most a babavárásáról annyi minden veszi el a figyelmem és energiámat, hogy marha jó lesz,ha már csak ezen kell gondolkodnunk a férjemmel, csak jussunk el odáig!
    Valahogy inkább még egy kislányt szeretnénk, ki tudja miért, de természetesen kisfiúnk is ugyanúgy fogunk örülni!
    Ági

• monyca

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #13 Dátum: 2009-02-13 09:48:28 »
    Én 13 hetesen éreztem elöször a picurt,de mindiog azt mondják,h a másodikat hamarabb érzi az ember,mert akkor már tudja,h mit figyeljen.Valószinű,h már neked is hamarabb megmozdult,csak nem tudtad,h az az.

Anett
    Szép név a Boglárka,én is sokáig azt akartam,de páromnak annyira nem tetszett.Bár neki nem tudok olyan nevet mondani,ami tetszene.A kisfiam nevét is én választottam,na az tetszett neki.De mondjuk én sem választanék ugy,h közel legyen névnap és szülinap.4D-vel én is ugy jártam mint ismid.Asszem elöször 27-28 hetesen voltunk Dodoval,de csak a szép hátát láttuk.A másodikon már megmondták,h mi,de akkor meg az összes köldökzsinort az arcába tolta.Ez volt 30 hetesen.Aztán rá 1 hétre megint mentünk és akkor már mutatta az arcát is.12ezer lett volna egy 4D vizsgálat,de nekünk a hármat megcsinálták 20ezerért.Hát most remélem,h nem fogunk ennyit szorakozni.Viszont tényleg 40 perces DVD-t csinálnak?Szerintem ez attól is függ,h mennyit mozog a baba,mert ha éppen alszik és nem tudja felébreszteni,akkor nem veszik.Nálunk ébreszgetni kellett,és majdnem 8 perces DVD-t csináltak.

picivirág
    miért veszi el más a gondolatodat?Bár mondjuk gyerek mellett nem könnyű,ezt tapasztalom.Amugy bennem is az van,h fiu lesz és valahogy most arra vagyok ráhangolva.A legelején kislányt akartam,de most valamiért fiut.Valószinű azért merr már tudom,h hogy kell fiuval foglalkozni,vagy a pelenkázás,vagy bármi más.De persze a kislányt sem hagynám a korházban.Huginak is nagyon örülnék.
  • gubanett

• Nagycsoportos
    « Válasz #14 Dátum: 2009-02-13 12:44:45 »
    Igen, biztosan érzem, igaz nem minden nap. Olyan mintha belülről kikopogna valaki  ;D Szerintem Ő az!
    Mónika, fura, hogy kisfiút szeretnél másodoknak is, mert általában a fiús anyukák vágynak egy kislányra is, én így vettem észre. Mondjuk az is fura, hogy én meg 2 kislányt szerettem volna mindig is. Mostmár úgy vagyok vele, hogy elég lesz egy is, aztán majd kiderül hogy akarunk-e második babát. Biztos azért, mert nekem egy Nővérem van és nagyon imádom, és mindig is azt akartam hogy nekem is ilyen gyerkőceim legyenek, mint mi, ilyen jó testvérek. A másik ok, ami a lányok mellett szól: Sógornőméknek 2 fiúk van  ;D és valami égetni valóan rossz kölykök  ;D Szegény Anyósomék biztos vágynak már egy kislány unokára a két kisördög mellé... Mondjuk azon is elgondolkodtam, hogy attól még hogy lány valaki, lehet még rosszabb egy fiúnál is (mondjuk én sem voltam valami kisangyal). De amúgy szerintem minden csak nevelés kérdése, és erre nagyon oda fogok figyelni, látván a rossz példát magam előtt!!! Bizos máshogy fogok egy csomó dolgot csinálni!!!
    Aztán lehet, hogy kikapok a Sorstól, amiért ennyire lányt akarok... majd meglátjuk.   :o
Oldalak: [1] 2 3 ... 85

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary
LogiLand.hu Webáruház
Rio Rendezvénykaszinó
baleseti kártérítés Picibaba.hu Verseny

Adaptive Media