2020. március 28., szombat - Gedeon, Johanna napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: 1 ... 259 260 [261]

2008 decemberi babák!:)

(Megtekintve 212667 alkalommal)
  • fvzita

• Picibaba-függő
    Re:2008 decemberi babák!:)
    « Válasz #3900 Dátum: 2012-03-25 08:46:53 »
    Sziasztok!

Hajni!
    Neked is köszi, csak múltkor Zelma már türelmetlenkedett a vacsiért, azért rövidre fogtam az irományomat!
    Majd írj Te is mi van veletek!

Kriszti!

Részvétem az apukád miatt. Én tavaly nyáron az egyik kedves munkatársamat vesztettem el. Rákos volt. Nagyon sajnáltam, mert egy igazán jó teremtés volt, és szinte én ápoltam az utolsó percig. :( Furcsa mert ápolónő vagyok, láttam már egy-két halottat, ők olyan "közömbösek" de mégis ha valaki közel áll hozzám az annyira tud fájni. :(
    Na jó ennyit erről ez egy babákról szóló oldal! :D

Én a hányingertől meg az emésztési problémáktól voltam oda pár napja, de anyukám azt mondta igyak borsmenta teát, mert neki annak idején bejött. Hát 6 gyereket szült, nem is csodálom, hogy érti a dolgát. És tényleg bevált! Azóta se hányinger, se hasi problémák! :D És annyit ehetek amennyi jól esik! Pár napja enni is alig bírtam! Ja és már látszik a hasam! A Zelmával kb. a 16.héten volt ekkora, mint most a 10-11. héten.

Zelmát én is átvittem az oviba, mi január 9-én kezdtük. A bölcsivezető először kaffogott, hogy miért viszem át, de aztán rá pár napra, meg kiderült, mindenképpen vinnem kellett volna, mert nem lett volna férőhely a bölcsibe másnak. Én meg senki kenyerét nem veszem el!

Idézet
    Vanda január óta ovis, nehezen indult a kezdet mert 3 nap után már beteg is lett, azóta kisebb-nagyobb megszakításokkal megyünk. Hol ez jön hol az. De a takonykórból már marhára elegem van. 
    Ez így fog menni sajnos nyárig, de ősszel már jobb lesz. Ezen túl kell esni. Én Béres cseppet adtam Zelmának Cebionnal egy darabig, de rájöttem, hogy tök felesleges. Akkor is csak annyiszor beteg, mintha nem szedné. Meg ilyen multivitaminokat sem adok neki, minek. Ha nem enne, más lenne a dolog, de eszik rendesen, úgyhogy nincs gond.

Idézet
    Ármin rettentő rossz alvó, főleg éjjel, még nem aludt át egy éjszakát sem, van hogy 4-5x is felébred, és reggel fél 7-kor meg már fent is van, kénytelenek vagyunk mi is kelni. 
    Zelma a mai napig rossz alvó. Most is amit művelt éjjel.....

Na megyek, mert el kell ugranom a boltba, krumpli veszek, mert Zelmának sült krumpli kell ebédre. Leves maradt tegnapról, úgyhogy azt nem főzök! Meg egy kis vasi pecsenye lesz mellé.

Na majd jövök! Sziasztok!

• hajni82

• Nagycsoportos
    « Válasz #3901 Dátum: 2012-03-25 13:20:32 »
    Sziasztok!

Kriszti!

Fogadd részvétem apukád miatt! Nagyon sajnálom!  :'( :'( :'(
    Tényleg hogy megy az idő, milyen nagy már Ármin is.

Zita!

Sajnálom a munkatársad is! Persze hogy másabb ha egy hozzád közel állóról van szó!   :(

Mi jól vagyunk, csak úgy repülnek a hónapok! Beteg nem volt a télen a Laura 1x volt egy pár napos nátha, de orvoshoz nem kellet menni vele. Na bezzeg én már 3 hete kínlódok! Fejem, torkom, ízületeim, mindenem. Hol jobb hol rosszabb. Most jobb, remélem már így is marad! :)
    Ovit mi szeptemberbe kezdjük, legalábbis remélem, mert tavaly is több mint 40 gyerekek nem jutott hely. Azt mondták aki nem tudja megoldani, próbálkozzon másik városba, itt nincs hely, tömve az ovi.
    Az a jó hogy anyu rengeteget tud vele itthon foglalkozni, jó is mert nekem kreativitásom, kézügyességem nulla. Anyuval meg olyanokat csinálnak csak ámulok.
    Melóhely is jó,  lassan kezdődik a hajtás megint. Csak az a baj a pénzünk kevesebb mint tavaly.
    Két munkatársam is kismama, az egyik májusba szül, a másik augusztusba! Fiú lesz mind a kettőnél! :)

Többiek felétek mi újság?
    Na most megyek!
    Sziasztok!
    Hajni

• fvzita

• Picibaba-függő
    « Válasz #3902 Dátum: 2012-03-26 08:23:19 »
    Sziasztok!

Kriszti!
    Megnéztem a facebookon a kisfiad! Hát nagyon édes! Azok az édes szemek!

Hajni!
    Ti nem terveztek kis tesót?
    Mi sokat vaciláltuk, aztán belevágtunk mégis csak.

Nekem ugyanannyi maradt a fizetésem, sőt még több is lett 3000Ft-tal.Bár most a táppénzem nem lesz valami sok, az biztos, de ahogy számolgattam, ha a 2. babóca után is én igénylem az adókedvezményt, akkor ugyanannyi lesz a Tgyás-om mint a fizum. A Gyed meg kb 5000Ft-tal kevesebb.Te igényled a családi  adókedvezményt?

Na lépek! Majd jövök!
    Puszi!

• hajni82

• Nagycsoportos
    « Válasz #3903 Dátum: 2012-03-26 08:58:54 »
    Sziasztok!

Csak bekukk meló előtt!

Zita!

Tuti nem lesz mostanában kistesó! Igen igénylem az adókedvezményt én is! Az jó ha maradt a fizetésed! Zelma gondolom örül hogy lesz testvére! :)

Ma megint olyan fejfájással keltem, akkora szél van biztos azért!
    Laura ég alszik, nekem meg vasalni kéne. Aztán lassan indulhatok is.

Sziasztok!
    Hajni

• fvzita

• Picibaba-függő
    « Válasz #3904 Dátum: 2012-03-29 08:33:32 »
    Hajni!

Mi is sokat vaciláltunk, hogy legyen-e vagy nem, de aztán mégis belevágtunk! :) :) :) :) :)

Úgy gondolom ez a 3- 3 és fél év a legjobb korkülönbség.
    Zelma már várja. Olyan édes volt tegnap. Ránézett az egyik játékára és azt mondta: "Azt hiszem ezt neki adom a kis tesómnak! Én már nagy vagyok ehhez." Édesem! :D
    Ma meg négykézlábra vágta magát, és azt mondta: "Anya! Majd én megmutatom a kis tesómnak, hogyan kell mászni!"

Hát remélem ez a lelkesedés meg marad majd a későbbiekben is! ;)

Kriszti!
    Te a másodiknál megmondtad mindenkinek, hogy ha jönnek babanézőbe, mit hozzanak?Tudom, hogy ez korai, de az egyik ismerősöm, Zelma barátnőjének az anyukája mindenkinek megmondta mit kér! Hát ez érdekes! Mindegy, majd ha megkérdezi valaki, mit hozzon, majd azt mondom, pelenkát vagy olyat ami hasznos! Fiú és lány ruhám is van egy lerakatnyi. Az nem feltétlenül fontos szerintem. Meg különben is, ha belegondolok, még jobban is ját ha vesz egy csomag pelust, meg valami apróságot. Bár ezen még korai morfondírozni, csak ezzel a mondattal úgy meglepett az ismerősöm!

Na jó megyek!
    Azt hiszem túrós tészta lesz az ebéd. De akkor valami levest is ki kellene találnom! Mindegy, majd valamit főzök!

Na puszi mindenkinek!

• hajni82

• Nagycsoportos
    « Válasz #3905 Dátum: 2012-04-03 12:54:48 »
    Sziasztok!

Zita!

Hogy vagy? Jajj biztos nagyon fogja szeretni Zelma a tesót ha már most ilyeneket mond. Nagyon édes lehet! :)

Kriszti!

Felétek mi újság? Gyerekek jól vannak?

Annyira hülye idő van, folyton fúj a szél. Remélem azért húsvétra ha szél lesz is, de eső nem jön. Mentek valamerre húsvétkor? 
    Ma voltam beíratni a Laurát az oviba. Hamar itt lesz szeptember!  :)

Szabadnapos vagyok, de aztán a héten már végig meló. Majd hétfő leszek itthon!
    Megyek kunyizok a szomszédból aranyesőt a vázába!  :)

Többiek nem vagytok?

Sziasztok!
    Hajni

• birsalma79

• Picibaba-függő
    « Válasz #3906 Dátum: 2012-04-04 14:34:51 »
    Sziasztok! Csak gyorsan pár sort míg Ármin alszik....

Mi sajnos megint betegek vagyunk, Vanda múlt héten már itthon volt, torok+középfülgyulladással, semmit sem használt az antibiotikum neki, vasárnap kifakadt a füle, most hétfőn reggel irány a doki, utána a fülészet, aztán már haza sem jöhetett, bentfogták, nehogy elfertőződjön, naponta takarítják a fülét, kap másik antibiotikumot meg fájdalomcsillapítót.
    Sajnos döntenünk kellett, hogy ki maradjon vele, mert ugye Ármint én nem hagyhatom magára a szopizás végett.
    Anyósom van vele, éjjel-nappal, én este szoktam bemenni, míg anyós hazajön lezuhanyozni stb.

Sajnos időközben apa is kidőlt, ő is szedett antibiotikumot, semmit sem használt, tegnap éjjel többször is hányt, ma visszaküldtem dokihoz, vettek tőle vért, +kenetet, kapott másik antibiotikumot, a doki azt mondta neki, sajnos beleestünk valami vírusba, ami lassú lefolyású, el fog tartani 3 hétig.

Én sem vagyok toppon, múlt héten volt egy olyan napom, amikor azt hittem itt a vég, egyszerűen nem bírtam felkelni, de aztán helyrejöttem, voltam dokinál, elég a köptető+c vitamin meg ilyenek. Na ja, de nem múlt el, tegnap este már megint elkezdett a torkom brutális módon fájni, alig bírok nyelni, úgyhogy holnap megyek én is vissza a dokihoz, mert ez nem állapot.

Egyedül Ármin bírja, ő még egészséges (kopp-kopp) gyorsan. Remélem sikerül megvédenem az anyatejcivel és nem kap el semmit sem tőlünk. Azt hiszem megőrülnék.

Már nagyon elegem van az összes rohadt takonykóros vírusos nyavajából, legyen már nyár végre.....

menek is, mert hallom ébredezik már.

• fvzita

• Picibaba-függő
    « Válasz #3907 Dátum: 2012-04-11 10:15:33 »
    Sziasztok!

Nálunk most bárányhimlő járvány van. Hát majd kiderül mi lesz!
    Tegnap voltam uh-n minden oké! Tök aranyos a babóca, már kivehető az emberi formája! (keze, lábai, feje, sőt még az ujjai is!)

Kriszti!
    Zelma taknyos. Ne keseredj el! Ez még így fog menni kb. fél évig. Ezeken túl kell esni, sajnos. Még jó, hogy anyósod ilyen rendes. Egyébként Zelma annak idején a 2 hét kórházat bulinak fogta fel. Csak én nem. Két hét széken alvás, köszönöm szépen, de még az ellenségemnek sem kívánom.....

Egyébként jobban vagytok már?

Ja visszajelöltem a férjedet a facebookon.

Hajni!
    Nálunk is állandóan fúj a szél. Most is, engem meg úgy megkever ez az időjárás, hogy tegnap is 90/70Hgmm volt a vérnyomásom a védőnőnél, úgy, hogy előtte tekertem a biciklim mint az állat, mert már késésben voltam. Akkor mennyi lehetett előtte? ??? 60/50 ??? kb.  8) Aztán olyan rossz, mert néha úgy érzem, hogy hálni jár belém a lélek, valamikor meg észre sem veszem!

Szeptember hamar itt lesz, az biztos! Te is készülj fel a legrosszabbakra betegség terén! Hiába nem beteges Laura. Középfülgyulladás, tüszős mandulagyulladás, tüdőgyulladás, légcsőhurut,kötőhártya gyulladás....stb. A náthát, már oda sem írom, mert fél évig, vagy következő tavaszig folyamatosan taknyos lesz, 1-2 hét kihagyással. Aztán majd a következő év már jobb lesz.... Sőt minden betegség után egy kicsit jobb lesz, erősebb lesz! Jaj de nem elkeserítésképpen írtam, csak ezen át kell esni! :(

Na lépek, mert vár egy rakat vasalni való. A mosogatógépem bemondta az unalmast, úgyhogy tegnap egy mosogatógépnyi cuccot kellett elmosogatnom.... Húúú de elszoktam már tőle.  ::) ::) ::) ::) ::)
    De ma jön a szerelő. Remélem meg tudja csinálni, és azt is hogy olcsón! Ha nem, akkor pech, mert most nincs felesleges pénzem egy új gépre!

Na majd még jövök! puszi!

• birsalma79

• Picibaba-függő
    « Válasz #3908 Dátum: 2012-04-11 18:01:08 »
    Sziasztok!

Apa alszik Árminnal, Vanda egy kiadós hisztizés után a szobájában a habszőnyegen elaludt.  8)

Most már jól van szerencsére, tegnap voltunk dokinál, hétfőn mehet oviba. A füle is szépen gyógyul, még picit látszik a heg.

Apa is jobban van, ő holnap megy vissza dokihoz. Ármin szerencsére úgy néz ki nem szedte össze tőlünk, kutya baja.

Zita!
    Jaj de jó, nemsokára már a nemét is meg tudják mondani. Tényleg akarjátok tudni? Mi volt a baja a gépednek? Ugye mennyi gondot le tud venni a válladról :-) Még fél év így???? Jaj nekem, beleőrülök. A sima snassz takonykór már szinte családtag, de ez ami most is volt.....iszonyat.
    Igen, szerencsére anyós mozgósítható ilyen szempontból. Egyedül du. 5 körül váltottam le minden nap úgy este fél 9-ig, míg hazament zuhanyozni meg hasonlók. Mondjuk kínszenvedés volt ez az idő nekem is Vandának is, mert minden nap ordítás volt mikor eljöttem. Ő bent a kórteremben sírt, én lefelé a liftben :'(
    Ármin meg itthon apának. Egyrészt követelte a cicit fürdés után, pedig fél 8 után fürdetünk, másrészt ideért a szep. szorongás időszaka, ha nem vagyok látótérben, egyszerűen képtelenség megvígasztalni, csak ordít és ordít és ordít....
    Mostanában amúgy is olyan sírós lett, a járókában egyszerűen nincs el, az tetszene neki ha a kihúzott kanapén hagynám és ott kedvére mászogathatna, csak hát ez nekem nem jó mert napok óta semmit sem tudok tőle így csinálni míg fentvan :-\

Mászik, de inkább csak mászogat, ha felültetem megül, de magától még nem, még sztem kell neki 1-2 hét.

A múltkor kérdezted a látogatókat h megkérdezték-e mit vegyenek Árminnak....

Hát az az igazság, hogy a tesómék meg nagyszülőkön és a barátnőmön kívül senki nem jött látogatni, és hogy őszinte legyek, nem is hiányzott senki. Velük ugyanúgy meg lehetett beszélni hogy inkább pelenkát, rugit vegyenek. Mert a többi minden van. De szerintem nyugodtan beszéld meg a rokonokkal, nem fognak megsértődni, főleg ha még meg is kérdezik h mit vegyenek.

Hajni!
    Hát én sem elkeseríteni akarlak, de egész az óvoda kezdéséig a Vanda is alig volt beteg, 1 kezemen meg tudom számolni.  :(
    Most meg.... :-\ minden nyavalyát hazahoz.

Holnap megyek be reggel befizetni az ebédet és végre készen lesznek az ovis képek, már nagyon kíváncsi vagyok. Mondjuk jobbakat vártam, ráadásul háttérnek is olyan hülye formát választottak....majd teszek fel ide is, ha eljutok odáig...

na megyek, lejárt a mosógép, teregetek...

Puszi!

• fvzita

• Picibaba-függő
    « Válasz #3909 Dátum: 2012-04-12 08:33:25 »
    Sziasztok!

Szörnyű éjszakám volt. Zelma egész éjjel nyafogott, nem tudom mi volt vele. Lehet valaki tegnap szekálta az oviban, vagy nem tudom.... Éjféltől 3-ig semmit nem aludtam, ráadásul kb. 5x voltam kint pisilni.

Kriszti!

Idézet
    Mi volt a baja a gépednek? Ugye mennyi gondot le tud venni a válladról :-)
    Hát elvittem a szerelő, mert azt mondta, hogy nem a szivattyúval van a gond, nincs eldugulva, hanem szerinte a fűtéssel, vagy a programmal lesz a gond..... kb. 10 ezer Ft-ba fog kerülni a javítása, de még nem biztos, hogy meg tudja javítani. Pedig nekem most nincs pénzem egy újra. A Laci kap májusban valami jutalom pénzt, mert már sok éve ott dolgozik, de azt a házba akartuk beleölni. Meg abba is fogjuk, kész! Akkor inkább mosogatok kézzel! Ránk fér már egy belső festés ,meg hasonlók.

Ne aggódj, szeptembertől már jobb lesz az ovi, de addig még így fog menni! De már túl van egy kórházi túrán, innen már könnyebb lesz! Hidd el!

Én nem is emlékszem, hogy Zelmánál milyen volt a szeparációs félelem.... Annyira szerintem nem volt vészes, arra tuti emlékeznék!

Ne aggódj! Zelma is hisztis! Múltkor (még ilyen régi üveges a bejárati ajtónk) mérgébe ököllel kiverte az ajtón az üveget, még jó, hogy nem vagdosta össze a kezét! Meg az is jó, hogy apunak van ott hon egy csomó ablaküvege, és tudott nekem vágni egy darabot. A Laci meg berakta.... Amikor hisztis, tiszta hülye. Múltkor mérgébe összepisilte a szobát, a szivacsszőnyegre öntötte a pisit a biliből. (Reggel nálunk abba pisil, hátha nem érünk ki a wc-re!) Annyira felhúztam én is magam, még sírtam is!

Igen, hamarosan megmondják a nemét! Tudni akarom a Zelma miatt, mert ő nagyon kislányt vár, és ha még is fiú, akkor legalább legyen ideje megszokni a helyzetet! Egyébként nekem mindegy, hogy fiú, vagy lány! :)
    Ha lány lesz Csenge, ha fiú, akkor pedig Csanád lesz a neve.  A Finta névhez, mindenképp valami szép magyar név passzol, így ezeket találtuk!

Na megyek! Közben megreggeliztem! Most meg el kellene mennem boltba., bár szakad az eső!

Na sziasztok! Majd jövök!

• fvzita

• Picibaba-függő
    « Válasz #3910 Dátum: 2012-05-09 08:25:05 »
    Sziasztok!
    Hát múlt héten megmutatta magát a babóca! Kis öcsi lesz! Csanád lesz a neve!
    Puszi!

Oldalak: 1 ... 259 260 [261]

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary
LogiLand.hu Webáruház
Rio Rendezvénykaszinó
baleseti kártérítés Picibaba.hu Verseny

Adaptive Media