2020. február 18., kedd - Bernadett napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 261

2008 decemberi babák!:)

(Megtekintve 210622 alkalommal)
  • Nanesz

• Kisded
    • **
    Re: 2008 decemberi babák!:)
    « Válasz #30 Dátum: 2009-06-11 17:23:00 »
    sziasztok Anyukák!!!

Gyorsan olvastam mert mennem kell teregetni aztán vasalni ezért lehet h nem mindenre reagálok előre is bocsi.

Alvás:reggel 8 körül kel és max.mint Ovildo Botija 2 órát bír fent lenni.tehát délelőtt alszik egyszer délután kétszer de van h háromszor ez attól függ mekkorákat aludt napközbe...általában délután van egy nagyobb alvása a többi fél-háromnegyed órás.

Kaja:hát ezzel csajok most meg vagyok lőve.tanácstalan vagyok nagyon.mi is már elég sok mindent kóstoltunk,főzeléket azt nem nagyon akarja enni nem ízlik neki inkább a gyümik az mehet husival is.inkább tejcit(tápszert)enne még állandóan.szerintem neki még a jóllakáson kívül ez többet jelent.lehet az összebújást,közelséget megnyugvást,azért kéri...szinte biztos vagyok benne.nem is erőltetem,persze azért mindig próbálkozok főzikkel gyümikkel.de hallottam olyat h valakinek 8 hónapos volt a babája amikor kezdett jobban és nagyobb mennyiségeket enni főziből gyümiből stb.
    Viszont abban segítsetek nekem ,h :most áttértünk kettes tápira (dokinő javaslatára)és arra az van írva h:AJÁNLOTT NAPI MENNYISÉG NAPI 2-3 ALKALOM.szerintetek ez most mit jelent?Azt hogy annyi a minimum amit adni kell,vagy azt h annál többet nem ajánlatos...???? ???
    szóval ha az én babóm négyszer -ötször eszik tápszert az már baj?mármint a kettes fajtából..ti h értelmezitek?
    mondjuk a napi tejci mennyiség 6-12 hónapos korig fél liternek meg kell lennie,ha ebből indulok ki , akkor ennyit minimum kell ennie,tehát annyia  min és lehet annál több...
    na ezt jól leírtam :Prem érthető.

ovildo!Komárom itt van egy köpésre :ohát ez tök jó :D

tegnap képzeljétek h jártam a vasalómmal.figyeltem a gyerekeket és működésbe volt megtámasztottam és amikor fordultam vissza leesett és ráégett a szőnyeg :(elmentünk venni egy vasalót.hazaértünk hozzáértem a régihez és képzeljétek egybe lejött róla a ráégett cucc.Szóval potyára adtunk ki pénzt.na sebaj azért annyira nem feleslegesen mert ezt a régit odaadom Anyukámnak. :D
    Különben meg örülök az új vasalómnak.
    Na lépek bocsi ha sok lettem.
    Írjatok sokat!!!!

Heni

"A boldogságot nem lehet ajándékba kapni, egyetlen titka: adni,mindig csak adni. Jó szót, bátorítást, mosolyt, hitet. És sok-sok önzetlen szeretetet."

• Nanesz

• Kisded
    • **
    « Válasz #31 Dátum: 2009-06-11 17:24:32 »
    Ja!Védőnő:a mienk tök jó fej,mindent meg lehet vele beszélni.jó a hozzáállása stb...
    A fiammal aki volt(mert más volt)az egy banya volt :P

na tényleg megyek!

:-*
    Heni

"A boldogságot nem lehet ajándékba kapni, egyetlen titka: adni,mindig csak adni. Jó szót, bátorítást, mosolyt, hitet. És sok-sok önzetlen szeretetet."

• fvzita

• Picibaba-függő
    « Válasz #32 Dátum: 2009-06-11 18:06:58 »
    Sziasztok!

Mi ma próbáltuk ki először a husis kaját, és meg kell mondanom ízlett neki!
    Zelma mindent megeszik, kedvence a sütőtök és a sárgarépa bár a répától szorulása van. Gyümölcsök közül az alma-banán mix, de kóstoltuk már a körtét és az őszibarackot is. A napokba "tervezem" a meggy bevezetését. Holnap pedig céklát fogunk enni, krumplival és répával!

Ovildo!
    Tejpépet is a napokban kezdtem el banánosat eszünk! Most csak próba szintjén vettem egy 250 grammosat!
    Mennyibe kerül a vaniliás milupa? És hány étkezésre elég?

Birsalma!
    A natúr krumpli nálunk sem menő, ezért vagy anyatejjel szoktam összekeverni, vagy tengeri sóval egy icipicit megsózom, vagy almával összekeverem! Úgy meg eszi.

Nanesz!
    Nálunk változó, hogy hányszor eszik szilárd ételt, hányszor tápszert!
    Anyatejet csak hajnalban hajlandó enni. Általában 2x tápszert reggelire és vacsira! 3x pedig szilárd kaját. Bár ha megyünk valahova akkor tápszert viszek csak magammal és termoszba vizet, így könnyebb!
    A hozzátáplálás lassú folyamat! Szerintem ha inkább gyümölcsöt enne, akkor adj neki többször azt!  Anyukám szokta mondani: Nem lóverseny! A babának meg kell tanulni az ízeket! :) A napi 2-3 alkalom szerintem azt jelenti, hogy max. annyi, de szerintem kérdezd meg a védőnőt, vagy a dokinőt!

A védőnő ritkán jár hozzánk, bár éppen holnap jön!
    Nálunk az a szokás, hogy  a babát fél éves korig kéthtente kell tanácsadásra vinni, utánna havonta. Legközelebb július 5-én viszem, akkor kapjuk a második Prevenárt!

Nálatok is egész délután szakad az eső?
    Nálunk nagyon rossz idő van!

Puszi mindenkinek!

• ovildo

• Picibaba-függő
    • babóca
    « Válasz #33 Dátum: 2009-06-13 12:43:07 »
    Sziasztok csajok!

Tegnap nem voltam, mert a nagylányom ballagott, volt dinom-dánom. Szerencsére az eső elkerült minket. Képzeljétek 5-kor volt az ünnepség, mi még 1/2 4-kor azon morfondíroztunk vigyük-e a Boti, vagy maradjon itthon apával. Előző nap hatalmas vihar volt és féltünk most is lesz. Végül elvittük, jól bírta mondjuk apának el kellett tolni és sétálgatott vele egy idő után.

Ti mennyit viszitek erre-arra a manókat és hogy bírják?

Nanesz

Hol laksz? Nem derül ki a profilodból.
    Hát nem tudom ezt a tápszer dolgot, milyet vettél?, nekünk Mildibé 2-es van kb. 1 hete esszük, de arra nincs ilyen írva, amit mondtál. 4-6 hónapos kortól adható, az van ráírva, hogy anyatejkiegészítő v. helyettesítő tápszer.
    Igen ez a fél liter jó, de ha nem kéri a gyerek akkor mi van? Boti reggel megiszik max 130-at, este 160-at, picit szopizik hajnalban, szerinted a tejpép is beleszámolható?, végül is abban babatej van. Hát nem tudom, de Boti szívesebben eszi a főzit, gyümit.
    Ma ettünk tízóraira Hipp alma-szőlő-rizs bébikaját. A tejpép nem kellett neki, kidobtam.
    Úgy szoktam tízórait neki kínálni, hogy tejpép és pici gyümi, mindkettőből teszek a kanálba és együtt imádja. Most vettünk Hipp őszibarack-banán izű tejpépet, tegnap megette, ma nem. Azt hiszem maradok a vaniliásnál és a banánosnál.
    Milyen az a vasaló? Szuperül lejött róla és egyszer ráégettem ruhát és csak levakarni lehetett a talp felső rétegével együtt, persze landolt a kukában.

Fvzita
    Zelma és Boti sokban hasonlít, Ő is minden szeret, kóstoltatás? az nálunk nem megy mert mindjárt falja az egészet. Kicsit parázok az új ízeknél, főleg mikor a husisat ettük, de hála istennek nem volt gond még semmivel.
    A céklát te készíted vagy lehet olyat kapni készen?
    A Milupa vaniliást a DM-ben szoktam venni, ott 950Ft, a SPAR-ban 1050, de múltkor a TESCO-ban akciós volt 700, akkor vettem többet. Nem tudom pontosan meddig elég, mert nem figyeltem, de kezdetben sokáig, aztán most már 140-et is megeszik belőle (kikeverve), kb. 10 evésre.
    Anyós hozott ma egy olyan bébiételt amiben csirkemáj van, a másikban borjúhús. 4 hónapos kortól ajánlják (üvegen), de szerintem ez még túlzás. Elteszem későbbre. Hányszor adjak neki husist hetente szerinted? Te hogy fogod csinálni?
    Lányomnál ezekre már nem emlékszem, igaz 14 éve máshogy volt. Akkor 6 hó után, mikor már nem szopizott higított tehéntejet kellett adni, először felesbe, majd 3/4 és 1 évestől teljeset. Akkor kaphatott krémtúrót, túrórudit stb. Nem volt babavíz, forralt csapvizet kapott. Mégsem lett allergiás, sem asztmás. Változnak az idők.

Sziasztok megyek, még vasalnom kell. Pusz
    Ildikó

Maja és Hédi

Botond

Betti
    [img]http://lbyf.lilypie.com
  • Nanesz

• Kisded
    • **
    « Válasz #34 Dátum: 2009-06-14 11:57:10 »
    sziasztok!

Hát nem tudom ezt a tápszer dolgot, milyet vettél?, nekünk Mildibé 2-es van kb. 1 hete esszük, de arra nincs ilyen írva, amit mondtál. 4-6 hónapos kortól adható, az van ráírva, hogy anyatejkiegészítő v. helyettesítő tápszer.

akkor azért nincs ráírva.de már visszatértem az 1-esre.ez helyettesítő csak és kirárólag.az meg kiegészítő volt de az még nekünk nem jó.

Hol laksz? Nem derül ki a profilodból.

Győr

Igen ez a fél liter jó, de ha nem kéri a gyerek akkor mi van? Boti reggel megiszik max 130-at, este 160-at, picit szopizik hajnalban, szerinted a

vasalóm.Philips mind a kettő
    Heni

• Nanesz

• Kisded
    • **
    « Válasz #35 Dátum: 2009-06-14 12:01:40 »
    Képzeljétek!
    Felbontottam ma egy univeres bébikaját és basszus romlott volt (stök,körte,alma)extra savanyú iz és csípte a nyelvem.
    szóval vigyázzatok.
    dátum jó volt,tetejét nem lehetett benyomni
    Heni

• birsalma79

• Picibaba-függő
    « Válasz #36 Dátum: 2009-06-14 21:45:19 »
    Sziasztok!

Nanesz, köszike a figyelmeztetést, tegnap vettem pár fajtát (HIPP-es, Kecskemétit) én is a Vandának a bébidesszertekből, délutánonként fogom neki adni. Jó is hogy szóltál, mert én nem kóstoltam meg, de ezekután megfogom mielőtt odaadom neki.

Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, haladunk a főzivel kapcsolatban. Ma pl. az egyik hipp-es üvegbe készítettem el neki a krumplit almával + pici banánnal, az üveg tele lett, gondoltam én 2xi kajának elég lesz (délre + még olyan fél 2-2 óra körül) háát nem lett elég, délben benyakalta az egészet + még szopizott is rá.
    Szóhoz se jutottam.

Nanesz!

Anyósomék szomszédjában a kiscsávó 1 éves koráig az anyatejen kívül semmit nem volt hajlandó megenni. A csajszinak szerencséje volt hogy volt tejcije és tudta szopiztatni. Most 16 hós és már mindent eszik.
    Én sem fogom a Vandánál siettetni a dolgot, egy fajta főzit kb. 1 hétig adok neki, hogy legyen ideje az ízét megszokni, utána vezetek be nála egy újabb ízt. Bár aztán lehet hogy hülyeséget csinálok, nemtom, majd kiderül. 

Na, pusszantás! Megyek alcsizni én is!

• fvzita

• Picibaba-függő
    « Válasz #37 Dátum: 2009-06-15 10:11:05 »
    Sziasztok!

Zelma babával jól haladunk hozzátáplálás terén! Képzeljétek! sikerült levennem 2-re a tápszeres etetés számát! :)
     Hajnalban tápszer (vagy anyatejci, bár nem igazán kell már neki) Reggelire tejpép (Ovildo! Köszönöm az információt ezzel kapcsolatban! Holnap megyünk Sárvárra mejd körül nézek tejpépek terén a dm-be és a rossmannba, vagy a sparba!)
    Aztán 2x főzelék! Uzsonnára gyümölcs! Vacsira pedig tápszer!
    Nekem még azt javasolta a védőnő, hogy irassam ki még egyszer az 1-es tápszert! Utánna térjük át a 2-re!

Ovildo!
    A védőnő azt mondta,hogy húsos kaját max 3-szor egy héten, de ha a babának székrekedése lesz tőle, vagy kiütéses lesz akkor csak 1x szabad adni!
    A céklát én szoktam megfőzni krumplival, répával!
    Amúgy az én védőnőm hülyeségnek tartja a babavizet, és szerintem is az. Én simán felforrat  lehűtött csapvizet használok!

Találam egy egyszerű receptet a neten!
    Egy pici rizst be kell áztatni párórára, majd meg kell főzni, ha megfőtt, banánnal össze kell turmixolni! Írj hogy tápszerrel lehet higítani, de szerintem felesleges! Zelma imádja, és nagyon laktató!
    Amúgy a hétvégén kipróbáltuk a spenótot! Hát úgy vettem észre nem fog a kedvencei közé tartozni!
     A ti babáitok mennyi folyadékot (tea, víz, gyümölcslé) fogyasztanak naponta ilyen melegbe?
    Állítólag egy fél éves gyereknek naponta 8 dl folyadékra van szüksége.
    Zelma az ételeken kívül napi 1,5 dl teát iszik meg!
    Szerintetek az kevés?

Na megyek, mert felébredt!
    Puszi!

• Nanesz

• Kisded
    • **
    « Válasz #38 Dátum: 2009-06-15 10:53:06 »
    sziasztok!
    Ovildo!elmaradt egy válaszom  ;)erre

Igen ez a fél liter jó, de ha nem kéri a gyerek akkor mi van? Boti reggel megiszik max 130-at, este 160-at, picit szopizik hajnalban, szerinted a tejpép is beleszámolható?

igen természetesen az is tejalapú!!

Zita!miért vettél el tápszert is miért már cs kétszer kap.Még nagyon pici ám.A fiammal nagyon korán kezdtem a htáplálást,mégis még 8 hónaposan 3* evett még tápszert de még azthiszem 9 hónaposan is.még nagyon nagyon picikék.a legideálisabb kaja nekik a tejalapú.Mást ráérnek még enni,persze a kostóltatás az más.
    Oké az más mint pölö Ovildo Botija,h nem fogadja.

folyadék
    Kitti keveset iszik,sajna.De ebben is minden gyerek más így annyit iszik amennyire szüksége van.a 8 dl úgy van érteve h egész nap mindennel együtt,tehát a gyümikbe ami van, a főzi főzövize,vagy a tápszer és minden amit magához vesz folyadéktartalmát is figyelembe véve.

Heni

• Nanesz

• Kisded
    • **
    « Válasz #39 Dátum: 2009-06-15 11:06:05 »
    Idézet
    Anyósomék szomszédjában a kiscsávó 1 éves koráig az anyatejen kívül semmit nem volt hajlandó megenni. A csajszinak szerencséje volt hogy volt tejcije és tudta szopiztatni.
    na ez meg a másik véglet,és van olyan aki még tovább nem fogad semmit és cs szopik.azért az már szerintem kevés neki annyi idősen,bár ha hízik és fejlődött szépen akkor talán nem gáz,de bizonyos idegrendszeri és egyéb fejlődéshez szükséges más is.Biztos nem véletlen a 6 hónapos kor még cs anyatejeseknél is!
    És azt hallottátok,h 8   :o éves gyerekét még szoptatta???basszus ez már nagyon megdöbbentő és morbid.ez már nem normi dolog.

hoztam egy képet a gyerekeimről,ha nem bánjátok!

Heni

• Nanesz

• Kisded
    • **
    « Válasz #40 Dátum: 2009-06-15 11:07:05 »
    És akkor a kép:)
    Heni

• Nanesz

• Kisded
    • **
    « Válasz #41 Dátum: 2009-06-15 11:11:10 »
    Viki merre  van?és a többi anyuka aki az elején írt  ide?
    Anyukák gyertek beszélgetni,tapasztalatot cserélni,meg minden ami a babázás örömeivel jár és a gyereknevelésről szól!!
    Ha van aki zúgolvas minket tessék cstalakozni!!

Na meglátszik,h ráérek nem kell ma főznöm mert maradt tegnapról.:)mindjárt végez a mosómasa és Kitti is lassan ébred.azthiszem nekiállok vasalni...
    puszi sziasztok!!!
    Heni

• birsalma79

• Picibaba-függő
    « Válasz #42 Dátum: 2009-06-15 12:13:37 »
    Sziasztok Csajok!

Pocsék éjszakánk volt, Vanda 8-kor beájult, de hajnali fél 1-kor és fél 4-kor sírással ébredt. Szerencsére mindkét alkalommal hamar visszatudtam altatni. Nem mostanában rendezett ilyen éjjelt, mi meg alig aludtunk valamit férjemmel. Egyikünk jobban forgolódott mint a másik.

Ma nekem sem kellett főznöm, Vanda is visszaaludt 10-kor (most dél van és még mindig alszik), úgyhogy én is mosok, vasalok, és persze most itt csücsülök a gép előtt.

Nanesz!

A csajszi már tökre ki volt borulva, hogy a fia semmit sem akar megenni. Sokat panaszkodott, de azóta már hál isten minden ok. náluk. A gyerkőc szépen fejlődött egész idő alatt, Olyan mint egy kis vasgyúró. ;D

Micsoda??? 8 éves koráig? Hát ez már tényleg morbid! Nem az, mert én is szeretem szopiztatni a lányom, de max másfél éves koráig, tovább nem szeretném. Szeretnék a 7-8 kg. fölöslegtől megszabadulni ami rajtam maradt.

Tündériek a picúrjaid!!!! ;D ;D

Kitti tisztára anyukája! :D

Hirtelen ennyi, majd még benézek estefelé, megyek mert megébredt a kiscsibém.

Puszi mindenkinek!

• petra655

• Újszülött
    « Válasz #43 Dátum: 2009-06-15 12:22:51 »
    sziasztok!szép napcsit mindenkinek!
  • fvzita

• Picibaba-függő
    « Válasz #44 Dátum: 2009-06-15 14:01:40 »
    sziasztok!
    Ovildo!elmaradt egy válaszom  ;)erre

Igen ez a fél liter jó, de ha nem kéri a gyerek akkor mi van? Boti reggel megiszik max 130-at, este 160-at, picit szopizik hajnalban, szerinted a tejpép is beleszámolható?

igen természetesen az is tejalapú!!

Zita!miért vettél el tápszert is miért már cs kétszer kap.Még nagyon pici ám.A fiammal nagyon korán kezdtem a htáplálást,mégis még 8 hónaposan 3* evett még tápszert de még azthiszem 9 hónaposan is.még nagyon nagyon picikék.a legideálisabb kaja nekik a tejalapú.Mást ráérnek még enni,persze a kostóltatás az más.
    Oké az más mint pölö Ovildo Botija,h nem fogadja.

Nanesz!
    A védőnő mondta nekem, hogy nyugodtan adjak neki csak kétszer, vagy esetleg 3-szor, mert a 2es tápszer max csak kétszer adható majd, ezért, nem szeretném, ha majd villámcsapásként érné a dolog. De ettől függetlenül az, hogy hányszor eszik tápszert, az tőle is függ.  De  kap tejpépet is, ami hasonló összetételű mint a tápszer! Ettől függetlenül lehet hogy igazad van!  Köszike a tanácsot! :)

8 éves koráig????? szerintem ez valami komplexus lehe. Az anyukának volt is teje??

Amúgy tündériek a gyerekeid!

Zelma babának bújik a második fogacskája!!! :)
    Holnap megyünk BCG újraoltásra! :(

Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 261

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary
LogiLand.hu Webáruház
Rio Rendezvénykaszinó
baleseti kártérítés Picibaba.hu Verseny

Adaptive Media