2020. február 18., kedd - Bernadett napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 261

2008 decemberi babák!:)

(Megtekintve 210626 alkalommal)
  • fvzita

• Picibaba-függő
    Re: 2008 decemberi babák!:)
    « Válasz #15 Dátum: 2009-06-09 19:02:35 »
    Ovildo!
    Köszönöm a "meghívást" gyakran fogok jönni, és eírom mi történik az én kis pindurkámmal!  :)

Zelma 4 hónapos koráig anyatejet evett csak, utánna már pótlásra volt szükségünk! Ma már eszik gyümölcsöt és főzeléket is!
    Ma jött ki az első fogacskája! :)

Jó alvó baba, de ez a fogzás egy kicsit megviseli! :(
    Amúgy nagyon eleven, már hasraforduk, és vissza. Imádja a játékait, főleg a szivacskönyveket!
    A BCG-je sajnos negativ lett, úgyhogy 16-án visszük újra oltásra!

• Nanesz

• Kisded
    • **
    « Válasz #16 Dátum: 2009-06-09 22:28:52 »
    sziiijjjaaaasztok!
    de jó hogy egyre többen vagyunk! :D

Zita!!Üdv köztünk örülünk neked/nektek!! :)gratula a fogacskához!
    BCG: >:(

Ovildo!Jól viselte bár aluszékony volt tegnap meg még ma is nagyon szerintem az oltás miatt sőt bizti.Úgy sajnáltam mert mindenkire vigyorgott(vnő.,doki,tesója is bent volt meg rám)és egyszercsak a tűszúrás.A szívem majdnem meghasadt :(

amúgy ma semmi extra.nődokinál voltam.Kittinek mszabályosan hiányoztam .A fiam eljött velem.Kitti Apával maradt és Apa mondta nem találta a helyét nyűgös volt tuti hiányoztam neki.És tényleg megnyugodott vigyorgott ezerrel mikor hazaértem és meglátott.És már nem is volt nyűgös.
    2 napja nem akar kanállal enni ???én a fogacskára fogom,hátha az az oka.
    lentebb kérdésemre nem tudtok választ?? ???
    Heni

"A boldogságot nem lehet ajándékba kapni, egyetlen titka: adni,mindig csak adni. Jó szót, bátorítást, mosolyt, hitet. És sok-sok önzetlen szeretetet."

• Nanesz

• Kisded
    • **
    « Válasz #17 Dátum: 2009-06-09 22:30:48 »
    JA,majd elfelejtettem.
    Szavazzatok a kiscsajomra a júni szépén.naponta egyet nyomjatok rá,ha van kedvetek:)Balog Kitti:)köszi ;)
    Heni

"A boldogságot nem lehet ajándékba kapni, egyetlen titka: adni,mindig csak adni. Jó szót, bátorítást, mosolyt, hitet. És sok-sok önzetlen szeretetet."

• Nanesz

• Kisded
    • **
    « Válasz #18 Dátum: 2009-06-09 22:35:30 »
    Ja!Láttátok a híradóba a gázrobbanásos hírt?Na az a mellettünk lévő házban volt. :oborzalmas volt :'(
    Heni

• birsalma79

• Picibaba-függő
    « Válasz #19 Dátum: 2009-06-09 22:36:51 »
    Sziasztok!

Nanesz!

Hát szó mi szó tényleg sokat van kézben, (ebben besegítettek "sajna" a nagymamák is - mert első unoka mindkét nagyinál, úgyhogy --csak egy picit had fogjam címszó alatt sokat van a kezükben), meg szerintem az is baj, hogy olyan nehezen büfizik néha, de ha meg leteszem, az tuti, hogy akkor bukik vissza szegényemből. Na mindegy, ha majd meg tud ülni, semmi gond nem lesz...

Ovildo!
    Köszönöm szépen a dícséretet! A hosszú hajat tőlem örökölte, én is 4 cm-es hajjal születtem. Nem tudom miért, de eszméletlenül nől neki, a frufruját már 2x meg kellett nyírnom, mert már az orráig érne.  ;D

Az oltásokkal mi is megszenvedtünk, (mindhárom alkalommal mindkét combijába kapott szurit) szegényem az első 2 oltásnál annyira sírt, alig tudtam megvígasztalni. A szívem majdnem megszakadt. Kint az utcán megnyugodott, de csak  5 percre lakunk a rendelőtől, hazaértünk, amint a pelenkázóra fektettem, folytatódott tovább. A harmadik alkalommal meg sem nyikkant, csak mosolygott a doktornőre. Gondolom én - jó helyre talált neki és nem fájhatott annyira mint az előző 2 alkalommal. Szerencsére egyik alkalommal sem lázasodott be, és nyűgös sem volt. Ugyanúgy végigaludta az éjjelt, aki forgolódott az én voltam. >:(

fvzita!
    Üdv. neked is!

Képzeld az egyik ismerősöm kislányának 2x adták be a BCG-t és mindkettőre reagált. De hát akkor is! Mikor elmesélte én tökre kibuktam, hogy a francba történet meg ilyen, akkor mi a fenének van a kiskönyve? miért nem lehet belekukkantani?... ::) >:(

Na lépek, jó éjszakát mindenkinek!

• birsalma79

• Picibaba-függő
    « Válasz #20 Dátum: 2009-06-09 22:44:55 »
    Nanesz!

Én férjemtől hallottam a gázrobbanásos sztorit, ha tényleg öngyilkos akart lenni a hitele miatt, akkor csak sajnálni tudom. Arra nem is gondolt hogy ezzel a módszerrel mások is megsérülhetnek???

(ma délután az Árkádba mentünk Ákost kísértük el fodrászhoz mert a hétvégén Siófokra megy szemináriumra, a körforgalomnál egy autós majdnem belénkjött. Ha Ákos keze nem épp a dudán van és nem nyomja ezerrel, akkor az autónk bal oldalát végignyúzta volna. A pláne az egészben hogy a csajom pont a bal oldalon volt. >:( >:()

A picúrkákra minden nap küldök egy szavazatot!

A lentebbi kérdésedre megmondom őszintén fogalmam nincs hogy mitől van éshogy a tejcit vissza lehetne-e hozni. Megpróbálok neked utánaérdeklődni, ismerősöktől, meg úgyis holnap megyek a Vandával védőnőhöz, tőle is megkérdezem.

Na tényleg jó éjszakát!!

• fvzita

• Picibaba-függő
    « Válasz #21 Dátum: 2009-06-10 11:01:09 »
    Sziasztok!
    Remélem erre a BCG-re reagál! Talán nem lesz vele gond! Egyik szurija sem viselte még meg, hála égnek!
    Most a foga miatt nyügös de valahogy átvészeljük! Lényeg, hogy az éjszakát végig alussza, nappal meg ha nyűgös nem baj, mit kehet tenni, vele jár!
    Már majdnem megül! :) Néha még eldől, de egész ügyes már! :)

Nanesz!
    Biztos a foga miatt nem akar kanállal enni! Zelma van amikor még a cunisüveget is visszautasítja! Vetünk neki hűtős rágókát, az általában segít! Ha az sem válik be van még egy lehetőségünk! Dentinox fogzáskönnyítő  gél! Az segít neki ,de csak akkor használom, ha nagyon muszáj, mert lidocaint tartalmaz!

• fvzita

• Picibaba-függő
    « Válasz #22 Dátum: 2009-06-10 11:02:45 »
    Bocsi a helyesírási hibákért, de gyorsan írtam! :)

• fvzita

• Picibaba-függő
    « Válasz #23 Dátum: 2009-06-10 12:01:49 »
    Zelma baba utazás közben!

• birsalma79

• Picibaba-függő
    « Válasz #24 Dátum: 2009-06-10 13:22:57 »
    Sziasztok!

Fvzita!
    Édes a kis Zelma, milyen nyugodtan alcsizik  ;D Utazás közben nálatok is többnyire bólogat a picúr? Nálunk igen. Egyre jobban látszik rajt, hogy szeret autókázni, volt rá ideje hogy megszokja, a terhességem alatt is sokat vezettem. ;D

A hűtőfolyadékos rágókát én is csak ajánlani tudom, nálunk minden nap többször is "forgalomban van"  :D

Nanesz!

Megkérdeztem neked a védőnőmtől a kérdésed, azt a választ kaptam, hogy ami történik veled, az teljesen normális, a tejci csöpögése még pár hónapig elő fog fordulni, de sajna a tejet visszahozni már nem lehet.  :(

Képzeljétek a Vanda kerek 7 kg és 70 cm. A védőnőnk szerint is jó magas csaj lesz, nő mint a bolondgomba.  ;D
    Holnap megyünk tanácsadásra....

Puszi mindenkinek!

• Nanesz

• Kisded
    • **
    « Válasz #25 Dátum: 2009-06-10 14:41:29 »
    Halihó!

Birsalma!Köszi h megkérdezted.Kár h nem lehet :'(pedig már kezdtem reménykedni.
    Tényleg hosszú a kiscsajod:)én centit nem tudok most mert nem mérte a dokinő de mérni súlyát mérték hétfőn.7300gr.

Zita!De édes Zelma!
    BCG miatt szorítok nektek!

Ma is aluszékonnyabb a kiscsajom ha meg fent van nyügős.Szerintetek ez még lehet az oltástól?Vagy tényleg rövidesen fogacskánk lesz?

Én úgy félek a gáztól ez miatt a baleset miatt ,szóval azóta.ráadásul rákerestem a  neten és szivárgás miatt is lehet gázrobbanás. :(
    Bár ne kerestem volna rá...ááááá.megörülök :(
    Heni

• ovildo

• Picibaba-függő
    • babóca
    « Válasz #26 Dátum: 2009-06-11 08:57:49 »
    Sziasztok.

Bocsi hogy nem írtam, de fejen áll a ház. Nagylányom holnap ballag és süti, kaja stb.

Nanesz
    Sajnálom a tejcsi ügyet, én is szívesen szoptatnék, de Botinak nem kell. Csak egyszer szopit naponta, hajnalban mikor először megébred. Nem kell neki napközben, csak le akarom fektetni, közelít a cicihez és ordít mint a sakál. Hát ez van. Ráadásul csak a jobb ciciből eszik. Már nem görcsölök rajta. A nővérével is így jártam, csak ő a hozzátápi elkezdése után 2 héttel nem vette el a cicit, úgyhogy Botival tovább megy, mert 1,5 hónapja kezdtük a kajcsikat. Egyébként imádja a tápit, már csak reggel és este eszi, napközben ezt-azt.
    Lehet még az oltástól az aluszékonyság, Boti 3 napig aludt egyfolytában, csak enni kelt fel.

Birsalma
    Gratula Vandához, jó magas. Mennyivel született? Boti 64 cm. (51 volt)  A súlyát ma fogom mérni.
    Nálatok hogy van: a védőnőre gondolok. Milyen gyakran látogat meg?
    Nálunk amikor megyünk a dokihoz tanácsadásra, illetva oltásra, kint ül a váróban a mérleg előtt és ott méri a babukat, de nem is mindig ő van, hanem mindig más. Voltunk a 4 hónapos oltáson, legközelebb a 6 hónapos vizsgálatra kell menni, ha nem volna mérlegem azt sem tudnám mekkora a súlya.
    Egyébként most néztem Kitti képe mellett, hogy Győriek vagytok, nincs messze tőlünk, mi Komáromban lakunk.

Már egyszer kérdeztem. A ti manóitok hogy alszanak napközben?
    Kiváncsi vagyok, mert Boti 4-5-ször 1/2 órát, de úgy mintha "lenne órája" és nézné, mert majdnam mindid percre pontosan, még séta közben és az autóban is.

Fvzita
    Szorítok a BCG-re.
    Botinak is hamar jönni fog a foga, fehérlik az inye, alul-felül, egyfolytában rág, neki is van hűtős rágokája, kéz alakú, és vannak rajta dudorok, imádja rágni, behűteni még nem kellett.

Képzeljétek 2 napja akkorákat sikongat, a szomszédok nem tudom mit hisznek.

Sziasztok megyek ,mert felébred.
    Ildikó

Maja és Hédi

Botond

Betti
    [img]http://lbyf.lilypie.com
  • fvzita

• Picibaba-függő
    « Válasz #27 Dátum: 2009-06-11 12:59:39 »
    Ovildo!
    Zelma baba  fél 6kor eszik először, majd visszaalszik. 7 órakor kel. Délelőtt alszik általában fél órát (9-10 óra között), majd déltől egy óráig majd délután is egy fél órát, (4 és 5 óra között). Fél 7kor fürdés, és legkésőbb 8 órakor alszik reggelig!
    A szoptatással én is ugyanígy vagyok mint te, nekem is csak hajnalban hajlandó szopizni.
    De csak kétszer eszik tápszert, napközben ezt azt!
    Ti milyen ételeket, ill gyümölcsöket adtok a babáitoknak?

Én általában főzök neki, de van amikor bébiételt is kap!

• birsalma79

• Picibaba-függő
    « Válasz #28 Dátum: 2009-06-11 15:56:39 »
    Sziasztok!

Ovildo!

Igen, Győrben lakunk, de csak tavaly október óta. Nekem még furi a társasház, mert világ életemben családi házban voltam, nem vagyok ahhoz hozzászokva, hogy reggel 7-kor mosógépet indítanak a fejem felett. :( A hétvégi duhajkodásról már nem is beszélek, gondolom máshol is így van,ahol laknak fiatalok)

Vanda nem született nagy súllyal, 2810 g és 48 cm volt. Én is magas vagyok, az apja is veri a 180 cm-t, úgyhogy volt kitől örökölnie a magasságot ;D

A védőnő csak 1x volt kint, miután a kórházból hazamentünk. Én járok havonta 1x hozzá, ami a tanácsadással egybe van kötve. Most azért kellett külön menni, mert  6-hós korban több mindent kérdeznek, így a tanácsadáson erre nincs idő. Olyan sokan vannak, ma is 12:10-re volt időpontunk, de csak 12:40-kor jutottunk be. :(
    De a lényeg, hogy minden rendben van.
    Én mérleget kölcsönöztem,de a múlt hónapban visszavittem.

Vanda kb. fél 6-6 óra között ébred, magam mellé fektetem, kajcizik, és visszabólint úgy kb. 7-fél 8-ig. Délelőtt még alszik kb. 1 órát, aztán délután van egy nagyobb alvási ciklusa vagy 3-6-ig, vagy 5-7-ig.
    8-kor fürci, aztán még 2x kajcizik este, kb. fél 10kor szoktam letenni, és alszik reggelig.

Fvzita!

Mi még csak most kezdtük a hozzátápit, gyümiket már adom neki kb. 1 hónapja, alma, banán, őszibarack (a narancsot még nem lehetne, de a levét imádja) nemsokára meggyet is adok neki. Ma először kapott krumplifőzeléket, hááát éppenhogy azt nem mondta - anya ez meg mi a sz..r, nekem ilyet ne adjál...sebaj, holnap újra próbálkozunk.

Puszi mindenkinek, kilépek mert ideért a vihar, villámlik nagyon.

• ovildo

• Picibaba-függő
    • babóca
    « Válasz #29 Dátum: 2009-06-11 16:31:32 »
    Szia csajok!

Boti hajnali 4 és 5 között ébred elsőnek, szopi, majd az ágyikójába visszateszem és alszik tovább. 1/2 7-1/2 8 között ébred. Tápit iszik reggelire, majd játék. Max. 2 órát bír ébren és akkor alszik 1/2 órát. Ez így megy minden evés után. Du. 5 után sétálunk, lent is alszik fél órát. 7-kor fürdés, tápi és legkésőbb 1/2 9 -kor alszik.

Birsalma

Nálunk a védőnő 3-szor volt. Azt mondta anno, hogy a 3 hós oltás után jön, mert ki kell tölteni valami kérdőívet, azóta is jön. Egyszer voltam nála, de nekem nem hiányzik, mikor itt volt akkor is össze vissza beszélt. Meghallgattam, azt mondtam amit akart hallani, aztán úgy csinálom ahogy nekünk jó.
    Szépen gyarapszik Vanda. Boti is kb így. 5 hósan mértem 64 cm és 7 kg volt.
    Győr előtt hol laktál? Ismerős a tömblakás. Nálunk minden hallatszik. Mióta Boti megvan kevesebbet szól a tévé, helyette hallom este a szomszéd (srégen fenn) fürdés közben ordít a 15 hós lányával, tegnap 1/2 10-kor esett meg, mondtam is a páromnak még bedob egy mosást, mert azt rendszeresen éjjel végzi, pedig itthon van elvileg egész nap. Pedig itt van házirend: H-Szo 8-20-ig, V8-14-ig lehet bármi zajjal járó tevékenységet végezni, ebbe mosás, porszívózás is bele tartozik.

Fvzita

Azt hittem ez a szopi módszer egyedi nálunk, de akkor nem. Képzeld most az előbb nyügi volt, gondoltan teszek egy próbát és szopizott, fekve és be is aludt az ágyunkon.
    Boti imád mindent. Ezt úgy értsd, hogy amit eddig kostolt, semmire se vágott arcot, mindent falna ezerrel. Én üveges bébiételt veszek neki, mert magunknak sem főzők, van egy áldott jó anyósom, minden nap hozza a kaját, már 1 éve. Őszibarack, alma, banán, ezekkel kezdtük. Majd sütőtök (ezt imádja, főleg gyümivel kikeverve), aztán alma-krumpli, sárgarépa (ettől szorulása van úgyhogy szüneteltetem), zöldborsó, vegyes zöldség. Ma például új gyümi: vilmoskörte-birsalmával. Szóval szerintem mi végigkostóltuk az összes 4 hótól adható bébiételt. Tegnap kóstolt csirkehúst-vegyes zöldséggel, izlik és baja sem lett tőle. Ímádja a tejpépeket: Milupa vaniliás, Jó éjszakát banános. Hipp banán-őszibarack.

Bocsi a helyesírásért, nem olvastam vissza. Már fel is kelt megyek. Puszi
    Ildikó

Maja és Hédi

Botond

Betti
    [img]http://lbyf.lilypie.com
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 261

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary