2019. november 11., hétfő - Márton napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: 1 ... 93 94 [95]

Fiatal édesanyák,kismamák beszélgessünk!

(Megtekintve 105972 alkalommal)
  • akiram1986

• Csecsemő
    • *
    Re:Fiatal édesanyák,kismamák beszélgessünk!
    « Válasz #1410 Dátum: 2012-04-08 17:34:53 »
    Mosoly.
    Hát akkor elég sokára lett meg Janka,de még szerencse,hogy ilyen segítőkészek voltak a szülésnél.Szép súllyal született,de azért nem lett az a nagy baba,amit mondtak.Az elején én sem voltam túl türelmes,bár nekem nem is igazán sírt,sokszor megkérdezték,hogy van e baba a házban  :D.Talán ezért is nem tudtam mit csináljak,mikor sírt,mert ritka alkalmak voltak.Na a szoptatással nekem is gondok voltak.Én is azt hittem,hogy azért fuldoklik,meg nyel nagyokat,mert mohó,de kiderült,hogy nagyon jött a tej neki és nem győzte nyelni.Kipróbáltam mindenféle pozíciót,de csak kínlódtunk.A cumisüveget nem fogadta el,öklöndözött tőle,így maradt a szoptatás.Csak sokszor annyira fájt a mellbimbóm,aztán próbáltam mellbimbóvédővel,de annak is utálta az anyagát.Ahhoz képest,hogy szenvedtünk vele,szopott több,mint 21 hónapos koráig  :).És te méred szoptatáskor?Vagy honnan tudod,hogy mennyit eszik?És sétáltatok már kint?Bár most megint elég rossz idő van,mi sem tudunk kimenni.
    Voltatok már méretkezni a védőnőnél?
    Encsi.Nem tudom,hogy mi beszéltünk e már így a fórumon.Van egy kislányom,Noémi,aki július végén lesz 3 éves.Bölcsisek vagyunk,amit nagyon szeret.Na nektek meg valószínűleg megint kislány lesz?Akkor teljes nőuralom lesz végképp  ;D.Persze gondolom most is az van.
    Na most mennem kell.
    Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok.
    Puszi nektek
  • Encsi23

• Vendég
    « Válasz #1411 Dátum: 2012-04-08 17:41:16 »
    Akiram! nem beszéltünk még. :) igen,úgy néz ki,h kislány. jelenleg azon izgulok,h kibirjuk legalább a 36.hétig. 1100cervixel nem tudom sikerül e,de pozitivan állok a dolgokhoz. na és persze fekszem. ma töltöttük a 27.hetet. úgyhogy ha 9hét múlva még 2in1 leszünk ak nagyon fogok örülni. :)
  • mosoly001

• Picibaba-függő
    « Válasz #1412 Dátum: 2012-04-11 09:00:58 »
    Akiram! Nálunk is az a gond, hogy szopi nélkül folyik a tej a szájába...de hiába nyomkodom ki előtte picit, akkor is beindul nagyon... de talán már kezdi megtanulni...meg sokszor büfiztetem, ha hisztizik, ha nem (Encsinek köszi a tippet!) :)
    Vasárnap már 4820 g volt. Heti 1X mérjük meg, vasárnap este. Nem stresszelem magam, hogy eszik-e eleget, ha éhes, úgyis jelzi..ami felesleges, azt meg kibukja...
    Már 2 hetes korában mentünk sétálni, akkor jött be az a nagyon jó idő...Bár, akármilyen hideg van, ha nem esik az eső, kiviszem, mert a levegőn 5 perc alatt bealszik... Tegnap 1,5 órát sétáltam vele, lementünk a  partra meg vissza (Balatonnál lakom)..

Encsi! Valahogy csak kihúzod addig! Jóslófájásaid nincsenek, ugye? A lányok hogy viselik, hogy feküdnöd kell? Megértik,hogy pihenned kell a tesóval?

• Encsi23

• Vendég
    « Válasz #1413 Dátum: 2012-04-11 09:43:30 »
    Mosoly. Görcsölgettem,de aztán rájöttem,h a kaja miatt. Sajna tejtermékekre,majonézre érzékenyek a beleim. :/ felpuffadok sok mindentől. Ezért görcsöltem csak. Próbálok minél többet pihenni. Sajna a csajok még kicsik és nem értik.
  • Encsi23

• Vendég
    « Válasz #1414 Dátum: 2012-04-11 09:45:25 »
    Ja,és mit várjak 2picike kislánytól,ha a drága sógornőm 27évesen nem fogja fel mi a helyzet.
  • mosoly001

• Picibaba-függő
    « Válasz #1415 Dátum: 2012-04-11 14:33:59 »
    akkor nem csak az én családtagjaim értetlenek... Annak, aminek a legszebb örömnek kéne lennie egy házasságban, nálunk úgy néz ki, attól fog tönkremenni... :'( azt hiszem eltűnök kicsit, ezt meg kell emésztenem...majd leszek egyszercsak..

• Encsi23

• Vendég
    « Válasz #1416 Dátum: 2012-04-11 14:56:34 »
    Mi a baj Mosoly? Csak nem a párod??
  • mosoly001

• Picibaba-függő
    « Válasz #1417 Dátum: 2012-04-11 18:10:43 »
    Valahogy nem bírja átérezni, mekkora felelősség és munka a nap 24 órájában ezt csinálni... és amikor semmi nem sikerül egy nap, és ideges vagyok és elegem van még  ő is tapos rajtam egyet... jól összevesztünk, azt mondta szedjek nyugtatót, ha nem bírom elviselni a gyereket... nem érti, hogy a helyzettel van a gond... de holnap jön a nővérem, én megyek elé a buszra, addig apuka szépen itthon marad a gyerekkel... azt hiszem itt kéne hagynom vele egy napra, nem tudom kibírna-e egy órát...
    Most meg írja az üziket (dolgozik), hogy szeret stb stb stb... fene se érti a férfiakat...de ha lesz következő gyerek, ő fog vele itthon maradni, én tuti nem!

• Encsi23

• Vendég
    « Válasz #1418 Dátum: 2012-04-11 19:21:00 »
    Mosoly. Mit vársz egy férfitól?? Sajna ritka,amikor vmelyik normális. Átérzem a helyzeted. Én 1hete a 4fal közé vagyok zárva. Maja a beszélgetőpartnerem,m senki felém se néz. :(
  • Védőnő hallgató

• Újszülött
    Védőnő hallgató segítséget kér
    « Válasz #1419 Dátum: 2012-06-13 18:56:39 »
    Kedves Várandósok, Anyukák és Apukák!

3.éves védőnő hallgató vagyok. Most írom a szakdolgozatom, melyben a gyermekkorban előforduló égési sérülésekről és az ellátással kapcsolatos szülői ismeretekről írok.

Szeretném a segítségeteket kérni, és egy kéréssel fordulnék hozzátok.
    Arra szeretném kérni azokat a Várandósokat, Anyukákat és Apukákat akik 26. életévük előtt járnak, várják a babájukat vagy ezen idő előtt született meg első gyermeküket, hogy az alább található linket megnyitva segítsék munkámat és ha van egy kis idejük, töltsék ki a kérdőívet.

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?pli=1&formkey=dE9hZkNmbE5oelBMYnk5UFJQNnpCTUE6MQ#gid=0

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket
  • vikykee

• Újszülött
    « Válasz #1420 Dátum: 2013-01-02 21:16:27 »
    szijasztok!!!

én 20 évesen lettem anyuka a kisfiam dominik 2012 szept.11-én született 3650gr-mal és 55cm-rel mostmár 4 honapos lesz nemsoká és már fordulgat,gügyög és persze sokat nevet:D egy kicsit anyás is.....nem is kicsit nagyon:D
  • szandy22

• Csecsemő
    • *
    • Ápolónő
    « Válasz #1421 Dátum: 2013-01-10 17:13:57 »
    http://gyerekbirodalom.blogspot.hu/2012/11/nedves-popsitorlo-hazilag-olcson.html
    popsitörlő házilag...

• Anita020

• Újszülött
    « Válasz #1422 Dátum: 2013-01-20 18:58:52 »
    Sziasztok! :)

19 évesen szültem a nagy fiam,aki ma már 3,5 éves és imád oviba járni,eleven és eg ördögien angyali kis fiú! :)
    23 éves vagyok,és most június 19.-re várom a második babámat!18+4 hetes kismama vagyok,és még nem tudjuk h mi lesz,de szeretnénk ha lány lenne,de az sem baj a fiúcska csak egészséges legye!
    a párommal 5 éve vagyunk együtt,nem élünk vmi gazdagan,de annál nagyobb a szeretet és a szerelem!! :)
    puszi
    Anita

• mosoly001

• Picibaba-függő
    « Válasz #1423 Dátum: 2013-02-09 10:47:36 »
    Sziasztok!

Jó rég jártam itt, de szerencsére azóta nálunk is minden oké már, és talán a következő lurkóval már egyszerűbb lesz... :)
    Janka mindjárt 1 éves lesz, január óta megállás nélkül megy, hihetetlen, egyik napról  a másikra elindult..
    Tervben van a kistesó is, reméljük még idén beköszönt a gólya :)

Én nem ittam a tejtermésre a teát, mert nem használt. Alkoholmentes sört ittam, minden nap. Na, attól lett bőven tejem, meg term.gyógyászhoz járok, ő adott tűt a fülembe.. :) Még mindig van tejem, bár már csak 2-3 naponként cicizik a Janka, épp, mikor rájön..
    Most értünk a hisztis korba, ha valamit megtiltok neki, vagy valamit nem kap meg, csapkod és üvölt...nem egyszerű kezelni ezeket a kitöréseket, mert mi sem vagyunk minden nap egyformán higgadtak... de nem engedünk.. :):) Ti hogy vagytok?

• KisLuca

• Újszülött
    « Válasz #1424 Dátum: 2013-03-21 19:04:49 »
    Sziasztok!

Látom Nálatok is beköszöntött a hisztikorszak...hát nálunk is bontogatja szárnyait! :-\
    Az elmúlt 1 hónapban, főleg öltöztetéskor... utálja!
    Bár ez sem mindig igaz, 2 hete családi fotózáson jártunk a Kicsicsodánál.
    A fotós lánynak előre szóltam, hogy lehet leszek emiatt gondok, hiszen ott többször átöltöztünk, rengeteg kellék stb. van. És nem volt! Úgy látszik azért tud viselkedni! :D
    Vagy csak elbűvölte Judit a fotós! ;)
    Egyébként ajánlom Őt mindenkinek, szuper, extra türelmes, kedves és szuper képeket készít!
Oldalak: 1 ... 93 94 [95]

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary
LogiLand.hu Webáruház
Rio Rendezvénykaszinó
Dr. Bátori-Kallós Picibaba.hu Verseny

Adaptive Media