2020. április 09., csütörtök - Erhard napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: 1 ... 99 100 [101] 102

Első babámat várom

(Megtekintve 137585 alkalommal)
  • Caty87

• Csecsemő
    • *
    Re:Első babámat várom
    « Válasz #1500 Dátum: 2012-09-05 23:53:34 »
    Sziasztok!

Mi jól vagyunk, bár mostanában nehezen alszom. Mi az ovit kezdjük hétfőn.
    Terv az nálunk is van bőven, csak a megvalósítás megy nehezen.
    Én itthon elfoglalom magamat, egy tanuló könyvet kezdtem el és lassan már a felénél járok. Illetve belevágok egy új dologba itthon, már csak egy dolog hiányzik és kezdhetem is. Ez kapcsolódik a könyvhöz amit elkezdtem.
    Úgy néz ki hogy kisfiú lesz a baba, most 2700 gramm és hosszú lábai vannak (ezt érzem is :) ). Már várom a szülést,  de szeretnék rá felkészülni, ami még csak most kezdődik igazán.
    Írjatok hogy mi újság veletek!

Szép napot mindenkinek!

• Szilvi81

• Picibaba-függő
    « Válasz #1501 Dátum: 2012-09-10 22:28:07 »
    Sziasztok lányok!

Kati, most nézem, hogy neked már csak alig 2 heted van!  ;D Jujj de jóóóóó! Jelentkezz, ha meg lett a pici!!!

Jól vagyunk, szépen gyarapszunk! A nagyok már belemerültek a tanulásba, Zolkó egyre huncutabb, Fruzsi pedig már figyelget, torokhangokat hallat, vigyorog ezerrel!
    egyszerűen nem tudok betelni a 4 gyönyörűségemmel! Minden napunkat bearanyozzák!

Huh, kemény a suli, most már ugye az utolsó évet taposom, így bele kell húzni, mert igen vészesen közelednek a vizsgák!  :o receg a hátsóm! Pedig muszáj lesz végig csinálni!

Meséljetek, hogy vagytok?

• Szilvi81

• Picibaba-függő
    « Válasz #1502 Dátum: 2012-09-15 22:47:49 »
    Sziasztok!
    Babaanna, én gimibe járok. A tanulás nehezen megoldható 4 gyerek mellett, max. a déli alvásnál tudok kicsit tanulni. De ez is képlékeny, mert a picik persze hogy nem mindig egyszerre alszanak! :)

• szandy22

• Csecsemő
    • *
    • Ápolónő
    Első babámat várom
    « Válasz #1503 Dátum: 2012-09-20 19:04:55 »
    Sziasztok! Az volna a kérdésem, hogy a vázra szerelhető mózeskosár az használható e biztonsági autós ülésként, úgy mint a vázra szerelhető babahordozó?!
    http://www.pelikanbaba.hu/termek.php?t_id=11840
    Válaszotokat előre is köszönöm!

• mosoly001

• Picibaba-függő
    « Válasz #1504 Dátum: 2012-09-20 21:37:26 »
    Szandi!
    A mózeskosarat is be lehet kötni hivatalosan a kocsiba? Mert az autóshordozón ugye ott a hely, meg az ábra, hogyan kell becsatolni...a mózeskosár szerintem nincs ilyenekkel ellátva.. :S

• szandy22

• Csecsemő
    • *
    • Ápolónő
    Első babámat várom
    « Válasz #1505 Dátum: 2012-09-21 13:43:15 »
    Én valahol olvastam anno, hogy a műanyag külsejű mózeskosarat is be lehet kötni az autóba....de már nem tudom, hogy hol...de mind1 mert úgy is amikor megvesszük, akkor rajta kell lenni egy matricának, hogy használható e autóban! Végül is mind1, ha nem is lehet bekötni mert lesz bébihordozó és azt be lehet kötni! :-)

• szandy22

• Csecsemő
    • *
    • Ápolónő
    Első babámat várom
    « Válasz #1506 Dátum: 2012-09-21 14:02:07 »
    Be lehet kötni a merev falú mózeskosarat is!
    http://www.bebecar.com/bebecar/hu/car-safety/product.php?id=kitr44
    Megtaláltam a linket! :-)
    Főleg azért szeretném így bekötni a babát mert nem igazán tesz jót a gerincének a babahordozóban való hurcolászás! Mivelhogy a a gerinc S alakja megszületés után alakul ki....és nem hiába rakták régen az újszülöttet pólyába! Nah de ez csak az én gondolkodásmódom....mindenki másképp gondolkodik! :-)

• Caty87

• Csecsemő
    • *
    « Válasz #1507 Dátum: 2012-09-23 14:47:07 »
    Sziasztok!

Én is szeretek tanulni, de mostani helyzetemben biztos nem vállalnék sulit. Inkább itthon olvasok könyveket és úgy képzem magam. Mostanában főként a gyerekneveléssel kapcsolatos témák érdekelnek, mert egy nehezebb korszakban vagyunk és szeretném minél könnyebben átvészelni ezt a helyzetet. Így bukkantam rá a mesepszichológiára, csak sajnos nálunk még nehéz mesélni, mert Szilvi nem hagyja. Inkább ő szeretne mesélni. Remélem ez majd változik.

Még egyben vagyunk. Pihenni igyekszem de mindig van valami, mostanában befőzés ezerrel. Raktam el 7 üveg őszibaracklekvárt és eddig öt üveg lecsót, de ma jön a következő adag lecsó. Utána meg szeretném kitakarítani a házat úgy rendesen. sajnos megfáztunk, de már gyógyulóban vagyunk.

Szilvi, drukkolok a vizsgákhoz és sok kitartást hozzá! Anyukám három gyerek mellett csinálta meg az orvosi diplomáját, szóval neked is biztos sikerül :) !
    Hogy van a babóca? Alszik, eszik rendesen?

Szandy, a mózeskosaras dologban nem tudok mit mondani, de szerintem nem lehet bekötni már az autóba.

Majd írok ha meg lesz a pici!

Szép napot nektek!

• Reniboszi

• Újszülött
    « Válasz #1508 Dátum: 2012-09-25 19:50:48 »
    Sziasztok!
    Elnézést kérek, hogy a topikban hirdetek, de nagyon szükségünk lenne a pénzre, és mellszívóra minden újdonsült anyukának szüksége van. Ígérem, nem töltöm fel többször a hirdetést ide, úgyhogy remélem nem haragszotok...

Eladó a képeken látható 2011-ben vásárolt, legújabb típusú Medela swing elektromos mellszívó! Annyit mondanék első babásoknak, hogy ez lesz az első dolog amit a legtöbbet fogsz használni (én már a kórházban a 2. napon használtam), és ennek valóban jónak kell lennie! Én nyugodt szívvel ajánlom ezt a típust, nagyon jó a szívóhatása, és rengeteg energiát spórol meg az ember magának a kézi mellszívóhoz képest (saját tapasztalat).
    Még egyszer bocsi akit zavartam, akit esetleg érdekel ezen a linken megtalál képeket, mindent:

http://www.jofogas.hu/budapest/Legujabb_tipusu_Medela_Swing_elektromos_mellszivo_6175968.htm

Könnyű szülést és nagyon jó babázást mindenkinek!
    - Üdv, a legboldogabb anyuka a világon! :) -
  • ercsikehh

• Újszülött
    « Válasz #1509 Dátum: 2013-06-03 08:05:12 »
    Sziasztok!!25 éves vagyok,mi is most vágtunk bele a babaprojektbe!!!!:D
  • mosoly001

• Picibaba-függő
    « Válasz #1510 Dátum: 2013-06-03 14:23:10 »
    Szia Ercsikehh, és már úton is van esetleg, vagy csak most kezdtek neki a gyakorlásnak! :):)

• Timcsoka

• Újszülött
    « Válasz #1511 Dátum: 2013-06-29 15:43:30 »
    Sziasztok!

Kár hogy már nem olyan aktív a fórum, de annak ellenére csatlakozni szeretnék mert szeretek más kismamákkal vagy azokkal akik még csak most tervezik beszélgetni. Én nekem is most lesz az első babóm :)

• mosoly001

• Picibaba-függő
    « Válasz #1512 Dátum: 2013-06-29 16:31:59 »
    Szia, Timcsóka!
    Nézz be a babatervezés, felkészülés fórumba, ott sokan beszélgetünk ezekről a dolgokról! :)
    Amúgy hogy viseled a babavárást? Terveztétek? Izgultok? :)

• Timcsoka

• Újszülött
    « Válasz #1513 Dátum: 2013-06-29 17:43:14 »
    Nagyon jól viselem, az első perctől kezdve nem volt semmilyen rosszullétem ahogyan mái napig sem és ennek nagyon örülök. Igazából még nem terveztük de nagyon várjuk a picit és nagyon megörültünk hogy teherbeestem. Izgulás még egyenlőre nincs, talán majd akkor mikor már megkezdődik a szülés.

• caty85

• Újszülött
    « Válasz #1514 Dátum: 2013-07-02 20:53:26 »
    Sziasztok! Az én első 3 hónapom elég kegyetlen volt! Minden ami a nagy könyveben meg van írva az nálam mind kijött! De már túl vagyok rajta és szépen gömbölyödök :D Most jelenleg nincs vele gondom rendben fejlődik már 21-ik hétbe lépett. Elég erőteljesebben rugdos sokat mocorog ami néha elég fura de már kezdem megszokni :) még elég sok időm van hátra úgyhogy még gyűjtöm az infokat a szülésről.
    http://picibaba.hu][/url]
Oldalak: 1 ... 99 100 [101] 102

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary
LogiLand.hu Webáruház
Rio Rendezvénykaszinó
baleseti kártérítés Picibaba.hu Verseny

Adaptive Media