2019. május 25., szombat - Orbán napja

mt

• Hírek:

Próbáltátok már az utónév kalkulátorunkat? Lessétek meg, hogy melyik utónév passzol a legjobban a vezetéknevetekhez. Sokat segít a születendő gyermek nevének meghatározásakor, de mókának sem utolsó. Jó szórakozást! :)
Oldalak: 1 ... 522 523 [524]

Babatervezés, felkészülés

(Megtekintve 368936 alkalommal)
  • szandy22

• Csecsemő
    • *
    • Ápolónő
    Re:Babatervezés, felkészülés
    « Válasz #7845 Dátum: 2014-02-05 15:31:39 »
    Mosoly igen megnyugodtam....rosszullét nincs, annyi, hogy nem tudom degeszre enni magamat, mert hányingerem lesz, így többször eszek keveset...
    Láttam, hogy már most óriási hasad van....:-)

• mosoly001

• Picibaba-függő
    « Válasz #7846 Dátum: 2014-03-26 19:41:06 »
    Hogy vagytok kismamik, nem kismamik?

Én már várom a végét...egyre nehezebb..hulla vagyok nap végére.. :) de legalább Janka segített, hogy ne szedjek fel túl sokat.. :D

• szandy22

• Csecsemő
    • *
    • Ápolónő
    « Válasz #7847 Dátum: 2014-03-26 19:48:31 »
    Köszi jól, elmúlott a hányingeres korszakom, szerencsére nem volt vészes....Sajnos már elkezdtem görcsölgetni...:-( két hét múlva megyek APF-t levetetni...eddig minden rendben volt UH-n, és a szonográfus nem látott kukit...és én is úgy érzem, hogy kislány...de majd kiderül 4 hét múlva....
    Elhiszem, hogy várod a végét, mint mindenki ilyenkor....Nagy már a pocakod?
    Mikorra vagy kiírva mosoly?

• mosoly001

• Picibaba-függő
    « Válasz #7848 Dátum: 2014-03-28 14:06:04 »
    Az nem jó, hogy már most görcsölsz! PIhenj!

Hivatalos idő: május 28.  A doki egy héttel előrébb számolta méret alapján..úgyhogy majd meglátjuk.. csak remélem, ha ezek a frontok ennyire megviselnek, a bébit is előbb meghozzák majd picit..:)

• klészi

• Nagycsoportos
    « Válasz #7849 Dátum: 2014-05-26 17:51:04 »
    Sziasztok!

@mosoly,
    hogy vagy? Talán már megvan Janka kistestvére?

Andris lassan 8 hónapos. Nagyon aranyosan forog és már nem sok kell a mászáshoz. Emma szépen elkezdett beszélni. A féltékenység már oldódott. Már szépen visszaállt a szobatisztasága is. Óvodába beadtam a jelentkezési lapot. Lassan talán jön a válasz. :)

Többiek hogy vagytok?

Pusza,
    Szilvi

• szandy22

• Csecsemő
    • *
    • Ápolónő
    « Válasz #7850 Dátum: 2014-06-05 09:46:27 »
    Sziasztok, Mi fogjuk rà jòl vagyunk! Habàr 23 hetesen beindult a szülès, visszatartàson voltam! Remèlem csak rèmisztget minket a kiscsaj! :-) Levente jövőhèttől megy bölcsibe! :-) mosolynak megszületett a kisfia....

• mosoly001

• Picibaba-függő
    « Válasz #7851 Dátum: 2014-06-22 23:06:46 »
    Sziasztok!
    május 15 én megszületett Boldizsár, 23:45-kor :) Végül itt Mo-n, elfolyt magzatvízzel, fájás nélkül mentünk be a kórházba este 8kor. 3360gr és 50 cm.
    Szülés után mellékvese vérzése lett, mindkét oldalon, így egy hónapot zalaegerszegen töltöttünk..a vérzés múlófélben, viszont a mellékvese károsodott picit, ezért az egyik hormonszintje alacsony lett.. most már az is helyreáll, úgy néz ki.
    Egy hete itthon vagyunk, kezd kialakulni a napirend..bár folyton eszik, így nehéz bármit is csinálni mellette. :) Ma már 5090 gr és 59 cm. :) Szerencsére tejem sok van, folyik szó szerint.. :) Csak ébrenléttel kell bírni a drágát!:)
    Jankával elég nehéz, egy hónap távollét azért megviselte, a mama mindent megengedett neki, így most harc megy anyával.. :(  De már alakul, kitartok! :) A két év alatt elért dolgok kezdenek visszatérni..
    Ki, hogy van? :)

• klészi

• Nagycsoportos
    « Válasz #7852 Dátum: 2014-07-02 08:52:43 »
    Sziasztok!

Gratulálok Mosoly Boldizsár babához!  :D
    Örülök, hogy már minden rendben veletek! Kell valamikor kontrollra menetek?

Szandy vigyázz magadra nagyon! Beszéld meg kis pocaklakóval, hogy sokkal jobban jár, ha bent marad még pár hétig.

Emma szépen mondogat már 3 szavas mondatokat. A bölcsibe kicsit sírós. Megviseli, hogy Andris itthon van velem, ő meg nem lehet itthon.
    Andris szépen növöget. Lassan talán megkapjuk az elmaradt 4 hónapos oltást.  :)
    Most a pulmonológián nézik, hogy a kell-e szednie napi szinten gyógyszert vagy nem. Ha most a következő kontrollig nem betegszik meg és nem lesz hörghurutja megint, akkor valószínűleg nem kell szednie semmit. A kontroll jövő hét pénteken lesz.  :)

Pusza Mindenkinek,
    Szilvi

• mosoly001

• Picibaba-függő
    « Válasz #7853 Dátum: 2014-07-07 21:46:59 »
    Sziasztok!
    Nem sok időm van jönni..:)
    Kell kontroll, hetente megyünk..remélem most már csökkenni fognak..és elég lesz 2-3 hetente.. Jól van, szépen fejlődik, nincs panasza, csak a hormonszint alacsony..bár mindig mondják,hogy valószínűleg ez a normális nála...

Klészi, jó olvasni, hogy kislányod még "csak" itt tart beszédben..én is így tudom,hogy 3 éves kor körülre kell alapmondatok mondani...engem meg csesztetnek csomóan, hogy miért nem beszél még a Janka normálisan.. :O fejlődik, a maga tempójában... majdnem egy éve szobatiszta már, abban gyorsabb volt..ebben meg lassabb, engem nem zavar...

Nálatok mi volt kontrollon?

• szandy22

• Csecsemő
    • *
    • Ápolónő
    « Válasz #7854 Dátum: 2014-07-08 08:54:24 »
    Sziasztok! Szilvi neked is bölcsis kislànyod? Nekem is az a kisfiam, de mar csak a heyen megy bolcsibe es 3 hetet itthon lesz mert szunet lesz a bolcsiben!
    Nalunk reggelente van egy kis siras...apa viszi kocsival a bolcsibe en meg villamossal erte megyek es villamosozunk haza majd egy kicsit meg gyalogolunk a lepcsohazig...de jo szokott viselkedni!
    Rengeteg magneziumot szedek, es emellett is vannak fajasaim...napi 8 szem beres magneziumot szedek+folsav+leedivit vitamin+kalcium+napi 2szem vas tbl. Tegnap elott megint tavozott egy darabka nyàkdugò...es eleg eros josloim is voltak...illetve a labam is elkezdett dagadni...iszonyatosan faj allandoan az egesz labszaram...tiszta viszer...:-( hizni nem nagyon hizok, mivel a sok magneziumtol allandoan megy a hasam...:-)
    Azt mondta a fogadott dokim, h 4kg os babara szamitsak ha kihordom a vegeig...igy egy kicsit megnyugodtam...mert ha koras baba lesz akkor sem lesz olyan pindurka...vagyis remelem. Remelem csak remisztget a mi kis Szofikànk...nektek volt ilyen?
    Jo egeszseget nektek!

• klészi

• Nagycsoportos
    « Válasz #7855 Dátum: 2014-07-24 20:46:18 »
    Sziasztok!

@mosoly,
    nálunk, amikor Emma 3 éves lett, a védőnő mindig elmondta, hogy már rég többszavas mondatokat kellene mondania. Már időpontot is kellett volna kérnem több helyre is. Már előtte is sokat mondtuk itthon is, hogy semmi baja és csak későn érő típus. Persze Andris érkezése is késleltette a dolgokat.
    Andris érkezésével nálunk megzavarodott a szobatisztaság, de nem adtuk rá vissza a pelenkát. Nálatok nincs ilyen bepisilés?

@Szandy,
    igen, bölcsis. Andris születése előtt én hoztam vittem Emmát, azóta meg a férjem.  :) Nálunk is most van a szünet. Már egy hete itthon a nagy lány.  :)
    Én csak a végén szedtem a magnéziumot, 500 mg-osat. A dokim azt mondta, nyugodtan szedjem végig, mert az igazi fájásokat úgyse tudja megszüntetni.  :) Akkor most gondolom elég sokszor mész dokihoz, meg nst-re.

Pusza Mindenkinek,
    Szilvi

• mosoly001

• Picibaba-függő
    « Válasz #7856 Dátum: 2014-07-29 15:58:04 »
    Klészi,
    szerencsére nincs ilyen gondunk..mi inkább az altatással küzdünk.. Sajnos Boldizsár 9 és 10 között alszik el, bármennyire is fárasztom.. Janka viszont már 9kor hulla fáradt, arra van beállva a szervezete.. de amíg öcskös nem alszik, addig ő sem tud.. így minden esténk egy harc. Amúgy imádja a tesót, mindenben segít, bár sokszor akkor éhes, mikor szoptatok, vagy pisil és húzzam fel a ruháját vagy egyéb más dolgot talál ki.. jah, és ő is rázendít, ha Boldizsár valamiért sír.. :)
    Nem könnyű két gyerekkel, nem is tervezünk 3.-at...így is fárasztó egyedül nevelni őket.. a férjem délelőtt itthon van, de éjfél mire megjön, így  nap nagy részébe egyedül vagyok velük.. hulla is vagyok estére..
    Szeptembertől ovis lesz Janka, már félünk, hogy fog menni a beszoktatás..mi lesz.. de azért várom is. Csak fél napos lesz, így picit nekem is nyugis lesz.:)

• Kbernadett95

• Újszülött
    « Válasz #7857 Dátum: 2016-07-10 20:29:01 »
    Sziasztok!
    Lehet rossz helyre írok emiatt elnézést kérek. Ha valaki tudja ez minek a jele lehet, ma negyednédtől hányingerem lett és nem marad abban csak kicsit enyhül, még most is tart a szédülés és a fejfűjás illetve hogy melegem van. Azt vettem még észre hogy a bal oldalnál néha belenyila olyan mitha a hasamnál máskor meg olyan mintha alhasnál. 6 nap van a peteérésemig eddig is mindig együtt voltam párommal de ilyet nem tapasztaltam. Ez minek a jele lehet.
  • babaanna

• Újszülött
    « Válasz #7858 Dátum: 2017-09-13 14:33:45 »
    Sziasztok!

Nekem három hónapig volt egész napos hányingerem, aztán a 3. hónap után elmúlt. Nagyon fáradékony voltam és ami rossz volt hogy a harmadik hónapban elkaptam egy hányós-hasmenős kórságot hát azt nem kívánok senkinek nem sok mindent vettem be csak a doki által javasolt protexin probiotikumot és így is jó pár nap volt maga a pokol de aztán segített. Hálás voltam nagyon. Hát ezt szerencsére a mostani babánál nem tapasztaltam meg úgyhogy eddig minden rendben. Még csak 6 hetes a pocakban de nálam már teljes fészekrakás van.
  • Manóka950825

• Újszülött
    « Válasz #7859 Dátum: 2017-10-10 20:28:55 »
    Sziasztok! Niki vagyok,elso pocaklalomat várom,11hetes  :) Elegge rosszul szoktam lenni tobbszor hanytam mar elegge megvisel de remelem elmulik 12het utan :) most elkaptam a nathat es meg szarabbul vagyok mint szoktam :( remelem hamar tul leszek rajta es minden rendben lesz :)
Oldalak: 1 ... 522 523 [524]

• PocakkalHétről-hétre
    • Hányadik hétben vagy?
Kölyökpark
Mozgásterápia, okosító torna
Moonshine MFG Hungary
LogiLand.hu Webáruház
Rio Rendezvénykaszinó
baleseti kártérítés Picibaba.hu Verseny

Adaptive Media